تکذیب خروج نیروهای آمریکایی از پایگاه «بلد»
۸۷۷۴۳۱
۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۵
۳۴۹۵ 
سخنگوی اطلاع‌رسانی نظامی عراق در واکنش به اخبار منتشر شده درباره خروج نیروهای آمریکایی از پایگاه هوایی «بلد» در شمال بغداد گفت که چنین خبری صحت ندارد.

خبرگزاری فارس: سرهنگ «یحیی رسول» سخنگوی مرکز اطلاع‌رسانی نظامی عراق روز شنبه در جمع خبرنگاران، تخلیه نیروهای آمریکایی از پایگاه هوایی «بلد» را رد کرد.

به گزارش روسیا الیوم، وی در واکنش به خبر منتشر شده درباره خروج پیمانکاران نظامی آمریکا از پایگاه هوایی مزبور گفت که «خبرهای مربوط به تخلیه پیمانکاران آمریکایی یا هر فرد دیگر را تکذیب می‌کنیم».

سخنگوی اطلاع‌رسانی نظامی ارتش عراق اظهار داشت که «از پایگاه‌های نظامی عراق برای تضمین سلامت و امنیت نیروهای خود یا سلامت و امنیت مستشاران و مربیان نظامی آمریکا و ائتلاف آن دفاع می‌کنیم».

خبرگزاری اسپوتنیک اخیرا گزارش داده که نیروهای آمریکایی که به بهانه آموزش نیروهای عراقی در پایگاه هوایی بلد واقع در شمال بغداد مستقر هستند، در حال ترک این پایگاه هستند.

اسپوتنیک بامداد شنبه در تارنمای خود نوشت: نیروهای پیمانی نظامی آمریکا در پایگاه هوایی بلد عراق در حال آماده شدن برای ترک این پایگاه به دلیل «تهدیدهای امنیتی بالقوه» هستند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج