شرط واگذاری سهام دولت در خودروسازی‌ها
۸۷۸۷۸۴
۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
۵۰۶۳ 
وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره روند واگذاری سهام دولت در خودروسازی‌ها گفت: برای ارائه این سهام در برهه نخست اموال غیرتولیدی این شرکت‌ها واگذار و در مرحله بعدی شرکت‌های تابعه واگذار خواهد شد.

خبرگزاری فارس: رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این پرسش که وزارت صنعت، معدن و تجارت برای جلوگیری از تکرار تجربه تلخ خصوصی‌ سازی ها، در واگذاری سهام دولت در خودروسازی‌ها چه اقداماتی انجام می‌دهد، گفت: سهام دولت در ایران خودرو و سایپا واگذار می‌شود و این واگذاری ها با برنامه‌ریزی و اخذ تدابیر ویژه انجام می‌گیرد.

وی افزود: برای ارائه سهام دولت در خودروسازی‌ها در برهه نخست اموال غیرتولیدی این شرکت‌ها واگذار و در مرحله بعدی شرکت‌های تابعه واگذار خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برای واگذاری خودروسازی‌ها جوانب احتیاط رعایت می‌شود، اظهار کرد: باید این سهام به افرادی واگذار شود که اهلیت داشته و کاربلد باشند.

تهدید خودروسازان از سوی رحمانی

به گزارش خبرگزاری فارس، رضا رحمانی در نشست با فعالان اقتصادی استان کرمان با اشاره به اینکه هیچ خودرو ساز داخلی حق ورود قطعه خودرویی که در داخل تولید می شود را ندارد گفت: از ابتدای سال جاری وارد کردن 142 قلم کالا و در سال گذشته نیز 139 قلم کالا را که در کشور تولید می شد ممنوع اعلام کردیم و این روند ادامه خواهد داشت.

همچنین اکبر صادقی، مدیرکل دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت وزارت صمت گفت: فرآیند تکمیل کاری خودروهای ناقص با سرعت بیشتری در ایران‌خودرو درحال انجام است و اطمینان می‌دهم با پیگیری وزارت صمت و تلاش خودروسازان به‌زودی تحویل خودروهای معوقه به روز می‌شود.

مدیرکل دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت وزارت صمت، مشکل خودروهای دارای کسری قطعه را نبود سرمایه در گردش مناسب برای تولید در خودروسازان و عدم تأمین برخی از قطعات الکترونیکی و ایمنی دانست و اظهار داشت:‌ با پای کار آمدن شرکت‌های دانش‌بنیان، روند بومی‌سازی قطعات حساس و الکترونیکی خودرو ها سرعت می‌گیرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
14:02 - 1398/04/05
در مرحله نخست داراییها ی شرکت که بعنوان اموال غیر تولیدی است واگذار می کنند مثل ساختمانها (به افراد خودی بدون قیمت کارشناسی به قیمت نازل ) بعد سایر داراییها در نهایت سهام شرکت را خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
با بعضی از این افراد نخبه وطراح اسن سیاست ها با در عملیات رعد پلیس مصاحبه شوند آن بندگان خدا دستگیر شده انگشت کوچکه این حضرات نمی شوند
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1398/04/05
شما خیلی بیخود میکنی به بخش خصوصی واگذار کنی اخه ما کارگرها که چند سال با بخش دولتی کارکردیم حالا میخوای بدبختون کنید بر پدر ومادرش لعنت که سایپا ایران خودرو خصوصی کنه
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1398/04/05
خوبه بعد از ۴۰ سال فکر بومی کردن صنعت خودرو هستید.‌‌..!!؟؟؟،،
United Kingdom
14:46 - 1398/04/05
اهلیت و کاربلد یعنی از خودتون دیگه ؟؟؟؟؟؟
United Kingdom
14:49 - 1398/04/05
سهامشو بدید به نمایندگان و وزرا و خانوادهای ژن خوکشون که کاری بکارتون. نداشته باشن و به دزدیهای خودتون ادامه بدید
United Kingdom
14:50 - 1398/04/05
غیر از خودتون کی ثروت و پول به این بزرگی داره که بخره
United Kingdom
14:52 - 1398/04/05
اگه واگذاریتون شفافه و نمیخواین رانت درست کنید بزارید توی بورس تا تمام مردم بتونن بخرن
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1398/04/05
ده تا پانزده در صد سهام از ان دولت است
پرونده ی واگذاری بقیه ی سهام بررسی شفاف سازی و اعلام شود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
تولید داخل که بدرد بخور نیست
United Kingdom
16:02 - 1398/04/05
آره این روزای آخر همهچیو تقسیم کنید تو خودتون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج