تلویزیون و کامپیوتر شما را می کشد
۸۷۹۸
۱۲ مهر ۱۳۹۰ - ۱۸:۲۱
۱۵۴۰۳ 
يك ساعتي كه 22دقيقه از عمرتان را كم مي‌كند
به ازاي هر يك ساعتي كه شما به تماشاي تلويزيون، DVD، كامپيوتر و مانند آن اختصاص مي‌دهيد، 22 دقيقه از عمرتان كاسته مي‌شود.
برترین مجله اینترنتی ایران


به ازاي هر يك ساعتي كه شما به تماشاي تلويزيون، DVD، كامپيوتر و مانند آن اختصاص مي‌دهيد، 22 دقيقه از عمرتان كاسته مي‌شود.

به اين ترتيب بايد گفت، افرادي كه هر روز 5ساعت را به تماشاي تلويزيون مي‌گذرانند، تقريبا 5 سال كمتر از ديگران عمر مي‌كنند. دانشمندان ادعا كرده‌اند زندگي ساكن و بي‌تحرك به اندازه سيگار كشيدن و چاقي مفرط  براي سلامت انسان ضرر دارد و در اين بين تلويزيون يكي از مهم‌ترين عوامل كاهش عمر انسان‌ها در سراسر كره زمين است. همچنين در اين مطالعات سعي شد ضررهاي تماشاي تلويزيون با چيزهاي ديگر مقايسه شود، براي مثال يك سيگار نزديك به 11دقيقه از عمر انسان كم‌ مي‌كند كه تقريبا برابر با ضرر نيم ساعت تماشاي تلويزيون است. محققان متوجه شدند، اگر فردي هر روز فقط 2 ساعت تلويزيون تماشا كند، خطر ابتلا به ديابت نوع دوم، بيماري‌هاي قلبي و مرگ زودرس در او تا 20درصد افزايش پيدا مي‌كند.كارشناسان معتقدند اگر هر فرد فقط زمان كوتاهي از روز خود را به ورزش كردن اختصاص بدهد، مي‌توان به راحتي يك ششم مرگ‌وميرهاي جهان را به تعويق انداخت.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

مجله اینترنتی برترین ها


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج