استفاده از چهره‌های شرقی در آگهی‌های تلویزیون
۸۸۰۳۱۹
۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹
۵۴۳۷ 
اداره کل بازرگانی صدا و سیما فرهنگسازی هم بلد است!
علاقه وافر سازندگان تیزرهای تبلیغاتی تلویزیون به استفاده از بازیگرانی با چهره های اروپایی، موجب شده تا اداره کل بازرگانی صدا و سیما برای کاهش این روند تمهیداتی را بیندیشد.

بانی فیلم: علاقه وافر سازندگان تیزرهای تبلیغاتی تلویزیون به استفاده از بازیگرانی با چهره های اروپایی، موجب شده تا اداره کل بازرگانی صدا و سیما برای کاهش این روند تمهیداتی را بیندیشد. در واقع ظاهراً مدیران این واحد در کنار عدم پاسخگویی به رسانه ها و تعیین مبالغ سرسام آور برای آگهی ها که گاهی به ثانیه ای بیش از پنج میلیون تومان نیز می رسد، در قوانین مربوط به پخش تبلیغات تجاری از تلویزیون، گوشه چشمی نیز به موارد فرهنگی دارند!

استفاده از چهره‌های شرقی در آگهی‌های تلویزیون

در این میان جالب ترین نکته، واکنش آنان به استفاده بی رویه سازندگان این تیزرها به استفاده از بازیگرانی با چهره های غربی و چشم های رنگی و روش زندگی خارجی است. موردی که چندان تناسبی با جغرافیای ایران و فرهنگ مردم، دست کم در میان عمده آنان ندارد.

در بخشی از این دستورالعمل چند درصد اضافه پخش برای رعایت چند مورد در نظر گرفته شده است.

استفاده از چهره های شرقی و بخصوص ایرانی ۱۰ درصد و نمایش سبک زندگی ایرانی اسلامی ۳۰ درصد اضافه پخش برای آگهی هایی که این موارد را رعایت کنند، در پی خواهد داشت. این در حالی است که استفاده از حجاب برتر(چادر) با بیشترین سهم، ۴۰ درصد اضافه پخش را به دنبال دارد.

البته این تبصره هم در نظر گرفته شده که در آگهی های با بازیگر بیش از دو نفر، چنانچه ۵۰ درصد به بالای بازیگران دارای چهره شرقی بخصوص ایرانی باشند، می توانند از ۱۰ درصد اضافه پخش استفاده کنند.

داشتن داستان فرهنگی و آموزشی هر کدام با ۱۵ درصد، احترام به والدین تحکیم بنیان خانواده و به تصویر کشیدن چند فرزندی و یا به تصویر کشیدن چند نسل از یک خانواده با ۲۵ درصد، آگاه سازی در خصوص اسیب های اجتماعی با ۲۰ درصد و پرداختن به آموزه های دینی با ۳۰ درصد اضافه پخش، از جمله دیگر مواردی هستند که اداره کل بازرگانی صدا و سیما به عنوان تخفیف برای صاحبان آگهی ها در نظر گرفته است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:40 - 1398/04/10
بابا دست بردارین. مگه چشم ابی توکشورمون نداریم. حالا گیر دادین به تبلیغات؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۱
اکثریت قریب به اتفاق ایرانیها چشم تیره و قیافه خاورمیانه ای دارند
Iran, Islamic Republic of
10:41 - 1398/04/10
کشورو فساد گرفته واقعا متاسفیم برای تعصبات بیخودی؟
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1398/04/10
... . بابا جلوی بیحجابی های کشورو بگیرید انقدر به تلویزیون گیر ندید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
اشتباهی مثبت دادم
Iran, Islamic Republic of
11:10 - 1398/04/10
هر محصولی که تبلیغ میشه من اونو نمیخرم چون معلومه کیفیت نداره وچون فروش نداره تبلیغ میکنن مثل عالیس دورتو سر دوش سوبان وخیلی آشغال ها ی دیگه
Netherlands
11:27 - 1398/04/10
آقا از چهره های روسی استفاده کنید تخفیف داره شرقیه
:))
بعد این تاکیدتون بر چند فرزندی واقعا نشان از عدم درکتون از جامعه داره، چه شیرین گفت آنکه گفت نه سیر خبر از گرسنه دارد نه سوار خبر از پیاده
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1398/04/10
اه اه، تبلیغ اون پنجره با آقای تاس چشم آبی خودجذاب پندار که زل زده به دوربین حالم رو بهم میزنه. راست میگه دیگه، واسه یه عده چشم آبی و موی روشن شده استاندارد زیبایی که اصلا اینطور نیست و تو تبلیغات هم دیگه شورش رو درآوردن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج