حذف صفحه کلید پروانه‌ای از مک‌بوک‌ها
۸۸۱۸۵۹
۱۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
۶۰۰۱
 پس از سال‌ها جنجال و اشکالات فنی، اپل سرانجام از خیر سازوکار پروانه‌ای در صفحه کلید مک بوک‌های خود می‌گذرد.

ایرنا: پس از سال‌ها جنجال و اشکالات فنی، اپل سرانجام از خیر سازوکار پروانه‌ای در صفحه کلید مک بوک‌های خود می‌گذرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی «انگجت»، به نقل از «مینگ چی کو» تحلیلگر حوزه فناوری و کارشناس برند اپل، در مک بوک ایر (MacBook Air) جدیدی که اواخر سال میلادی به بازار عرضه می‌شود، صفحه کلیدی مبتنی بر ساختار قیچی (scissor switches) جایگزین صفحه کلید پروانه‌ای (Butterfly Keyboard) رایج در این نوع لپ تاپ‌ها می‌شود.

حذف صفحه کلید پروانه‌ای از مک‌بوک‌ها

صفحه‌کلیدهای پروانه‌ای اپل از همان ابتدا مشکل ساز بودند. از گیرکردن کلیدها و آسیب پذیری آنها در برابر نفوذ گردوغبار می‌توان به عنوان مشکلات عمده موجود در این نوع طراحی نام برد.

اپل پس از مدتها انکار، سرانجام به وجود این مشکلات اذعان کرد و سال گذشته برنامه تعمیرات رایگان جهانی برای مک بوک‌های تولید ۲۰۱۵ به بعد را به راه انداخت و این صفحه‌کلیدها را به روز رسانی کرد، به این ترتیب که یک حفاظ سیلیکونی نازک در پشت هر کلید قرار داد تا جلوی نفوذ گردو غبار و خرده ریزه‌ها را بگیرد. با این وجود، این نوع صفحه کلید همچنان ایرادات خود را داشت.

حذف صفحه کلید پروانه‌ای از مک‌بوک‌ها

چنین تصمیمی از دید فنی یک عقب‌گرد محسوب می‌شود زیرا هرچه باشد صفحه‌کلیدهای پروانه‌ای نازک‌تر بوده و نسبت به همتای مبتنی بر ساختار قیچی خود بادوام‌ترند. اما اگر نتوان از این صفحه‌کلیدها استفاده کرد، نازک و بادوام بودن به چه کاری می‌آید؟ به همین خاطر است که پیش‌بینی می‌شود این اقدام با استقبال دارندگان لپ‌تاپ‌های مک بوک همراه شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج