سوزن‌های درمانگر
۸۸۳۱
۰۴ مهر ۱۳۹۰ - ۰۰:۵۷
۱۹۰۰۶ 
درمان بيماري‌هاي گوارشي با طب سوزني
سازمان بهداشت جهاني شيوه درماني طب سوزني را يكي از شيوه‌هاي موفق درماني طب مكمل در جهان مي‌داند كه به تنهايي يا در كنار شيوه‌هاي ديگر درماني قابليت درمان بسياري از بيماري‌هاي گوارشي را دارد
برترین مجله اینترنتی ایرانروده را از تحريك خارج كنيد

 كوليت‌هاي عصبي كه از آن با عنوان سندرم روده تحريك‌پذير نام مي‌برند از جمله بيماري‌ها و اختلال‌هايي است كه موجب بروز نفخ، درد،  يبوست و اسهال در مبتلايان به اين بيماري مي‌شود. يكي از مهم‌ترين عوامل بروز اين بيماري وجود استرس، تنش و واكنش‌هاي عصبي در افراد است كه موجب بروز اين اختلال در عملكرد روده‌ها و دستگاه گوارش مي‌شود. درمانگران طب سوزني با زدن چند سوزن به نقاط خاصي از بدن بيمار به درمان اين بيماري و آرامش سيستم عصبي آن‌ها كمك مي‌كنند. در حقيقت اين درمانگران با هدف قرار دادن سيستم عصبي بدن در 4 تا 5 جلسه به كاهش فشارهاي عصبي در بدن كمك مي‌كنند.  

سرعت دستگاه گوارش‌تان را تنظيم كنيد

اگر در گروه افرادي قرار داريد كه در طول روز از بوي بد دهان خود احساس ناراحتي مي‌كنيد، مي‌توانيد با مراجعه به يك متخصص طب سوزني به‌راحتي از شر اين مشكل خلاص شويد. درمانگران طب چيني معتقدند، ماندن بيش‌ازحد غذا درون معده و انباشته شدن آن در محيط معده و ‌تخليه نكردن به موقع آن موجب به‌وجود آمدن بوي بد در دهان مي‌شود. اين درمانگران با برطرف كردن كندي عمل جذب و هضم غذا در معده و تنظيم سرعت دستگاه گوارش به‌ويژه معده و روده‌ها به بهبود عارضه بدبويي دهان كمك مي‌كنند.
 
 بهبود ريفلاكس با تنظيم حركات معده

در طب چيني اين ديدگاه وجود دارد كه انرژي و حركت دستگاه و لوله گوارش به سمت نيروي جاذبه و پايين است. بنابراين در مواردي كه اين حركت در خلاف جاذبه زمين و به سمت بالا باشد منجر به پيدايش ريفلاكس معده در بيمار مي‌شود. در اين حالت درمانگر با سوزن‌هايي كه در نقاط خاصي از بدن بيمار مي‌زند به تنظيم اين انرژي و اصلاح حركت سيستم گوارشي بدن به سمت جاذبه زمين كمك مي‌كند.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

مجله اینترنتی برترین ها


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج