18 عادت کودکان 18 ماهه
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
کلاسینو_4
ریزخور_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نداف کرمانی 2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
زمردی_داخلی2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۸۳۹۵
۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷
۱۴۵۹۲۱
در این مطلب 18 تا عادت از کودکان 18 ماهه را برایتان گفته ایم که شاید در فرزند شما همه وجود داشته باشد. البته باید اشاره کنیم، همه این عادت ها را همه 18 ماهه ها ندارند. اما در بیشتر آنها می توان رفتارهای مشابه را دید.
برترین ها: در این مطلب 18 تا عادت از کودکان 18 ماهه را برایتان گفته ایم که شاید در فرزند شما همه وجود داشته باشد. البته باید اشاره کنیم، همه این عادت ها را همه 18 ماهه ها ندارند. اما در بیشتر آنها می توان رفتارهای مشابه را دید.

1. نشستن و استراحت کردن

کودکان در این سن گاهی دوست دارند به جای بازی و راه رفتن های زیاد، ساعت ها در یک گوشه بنشینند و برای خود استراحت کنند.

2. آشوب به پا کردن

در این سن فقط کافی است چند دقیقه از آنها غفلت کنید. آن وقت است که باید منتظر رویدادهای بد یا عجیب باشید. یا در حال به هم ریختن جایی هستند یا دارند کاری می کنند که نباید. به طور مثال، دخترها شاید مشغول از بین بردن لوازم آرایش مادرهای خود باشند و پسربچه ها شاید در حال خراب کردن یک وسیله، یا آتش بازی یا ...


3. ریزریز کردن همه چیز

کودکان در این سن به پاره کردن کاغذ و پارچه و هرچیزی که توانش را دارند، بسیار علاقه دارند. کافی است او را با حجمی از کاغذهای رنگی تنها بگذارید. هنگام بازگشت، با صحنه ای از کاغذهای پاره شده ای که در گوشه و کنار اتاق پخش شده اند، مواجه خواهید شد.

4. لباس عوض کردن

جالب است که بدانید کودکان 18 ماهه به لباس علاقه خاصی دارند و دوست دارند  به طور مرتب لباس های خود را عوض کنند. آنها شاید لباس هایی بپوشند که از نظر شما خوب نیست اما خودش در دنیای کودکانه خودش، لباس هایش را بسیار فاخر و برازنده فرض می کند و دوره می افتد در خانه تا آنها را به همه  اعضای خانواده نشان دهد.

5. علاقه به در آغوش بودن

کودکان در این سن بسیار تمایل دارند در آغوش والدین خود باشند و در هر زمان ممکن خودشان را به پدر یا مادرشان می رسانند تا آنها را در آغوش بگیرند. این لحظه ها، علاوه بر کودک برای والدین نیز بسیار عزیز و ماندگار است و آنها می توانند از این فرصت برای عشق ورزیدن به فرزند خود نهایت استفاده را ببرند.

6. غلبه بر ترس

ترسیدن از مسایلی که برای کودک هراس‌آور بودند در این سن به مرور از بین می رود. 18 ماهه ها یاد می گیرند چگونه به طور مثال، از آب تنی در استخر لذت ببرند و دیگر از قرار گرفتن در آب ترسی نخواهند داشت.

7. خاله بازی

از این سن خاله بازی های فرزندان شما آغاز می شود. البته این مساله در میان دخترها رواج بیشتری دارد و آنها دوست دارند نقش مادر خانواده را در دنیای خیالی خود بازی کنند. با قابلمه های پلاستیکی روی اجاق های پلاستیکی غذا می پزند و در استکان های کوچک و رنگی خود برای مهمانانشان چای می آورند.


8. شب زنده‌داری

کودکان در این سن گویا دنیا را تازه کشف کرده اند و می ترسند اگر بخوابند از همه رویدادهای اطرافشان بی نصیب می شوند. آنها هر شب دیتر از شب قبل می خوابند و اگر بتوانند تا خود صبح بیدار خواهند بود. اما باید این مشکل را از همان ابتدا مدیریت و برطرف کنید. زیرا علاوه بر سلامتی خود کودک برای شما به عنوان والدین نیز دشواری هایی دارد.

9. جیغ زدن

اعصاب خوردکن‌ترین کاری که کودکان می توانند انجام دهند همین جیغ زدن های زیاد است. آنها با زیرکی ذاتی که دارند درست مواقعی را برای جیغ زدن های خود انتخاب می کنند که ساکت است. به این ترتیب می خواهند جلب توجه کنند و وقتی شما به او نگاه می کنید، او لذت می برد و  لبخند می زند.

10. شکلک درآوردن

کودکان در این سن بسیار دوست دارند از خود اداهای خنده‌دار در بیاورند. مثلا موش می شوند و چشمانشان را ریز می کنند، دماغشان را چین می دهند و لب هایشان را جمع می کنند تا واقعا شبیه موش شوند. آنها از شکلک درآوردن در موقیعت های مختلف بسیار لذت می برند و این برایشان بسیار هیجان انگیز است.

11. نشستن روی صندلی

آنها دوست دارند خودشان به تنهایی و بدون کمک دیگران روی صندلی بنشیند. با اینکه شاید برایشان سخت باشد تا خود را بالا بکشند و بنشینند، اما بسیار به این کار اصرار دارند.

12. زیاد خوراکی خوردن

کودکان 18 ماهه عاشق خوردن انواع خوراکی ها هستند و هر چه به آنها بدهید در چشم بر هم زدنی می خورند و تمام می کنند. بسیار جالب است که بیشتر آنها هم لاغر هستند و آدم می ماند این همه خوراکی در کجای معده آنها قرار گرفته است! در این سن از خواب که بیدار می شوند، تقاضای غذا و خوراکی دارند. شاید بتوان به آنها ماشین بلعنده نسبت داد.

13. ادای بزرگ تر‌ها را درآوردن

کودکان در این سن حس بزرگ شدن دارند و در بیشتر مواقع می خواهند ادای بزرگ ترها را در بیاورند. دخترها از مادر یا خواهر بزرگ تر خود و پسرها از پدر و برادر بزرگ ترشان تقلید می کنند.

14. کشف دنیا

کودکان در این سن دوست دارند جاهایی بروند و مناطقی از خانه را کشف کنند که تاکنون ندیده و کشف نکرده اند. این فرشته های کوچک همانند کاشف های واقعی همه جا را زیر و رو می کنند تا ببینند کجاهای خانه را تاکنون زیر و رو نکرده اند.

15. تنوع در غذا خوردن

آنها دوست دارند به وسایل جدید و متفاوت غذاهای خود را میل کنند. یا دوست دارند مثلا سیب سبز را با سس کچاپ امتحان کنند. غذا خوردن به این روش برایشان هیجان بسیاری دارد. باید به آنها اجازه این کار را بدهید.

16. پریدن روی مبل یا تخت

احتمالا خودتان هم در دوران کودکی این لذت و صف‌ناپذیر را امتحان کرده اید. بالا و پریدن روی تخت یا کاناپه های فنری یکی از بهترین و هیجان انگیزترین بازی های این سن است. وقتی روی تشک تخت می پرید  و فنرهای آن شما را بالا پرت می کنند چیزی است که فقط در کودکی می توان آن را تجربه کرد. پس به فرزند خود سخت نگیرید.

17. بالا رفتن از همه جا

کودکان در این سن دوست دارند از در و دیوار بالابروند. گویا این بالا رفتن به آنها حس بزرگی می دهد. هر چه هست، باید مراقبشان باشید تا مشکلی برایشان پیش نیاید. یا از جایی بالا نروند که مناسب نیست.


18. آغاز حسادت ها

کودکان در این سن حسادت کردن را می آموزند و آن را بروز می دهند. کافی است شما با برادر بزرگ تر او حرف بزنید یا به پدرش توجه بیشتری نشان دهید، آن وقت است که یا افسرده و ساکت می شوند یا شروع می کنند به اعتراض به روش های کودکانه خود.
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1392/11/06
بابا امید فدای دخترش بشه الهی
Iran, Islamic Republic of
23:03 - 1394/08/30
عالی بود
Iran, Islamic Republic of
03:21 - 1394/09/09
خیلی جالب بود
Iran, Islamic Republic of
02:25 - 1394/10/05
واقعا عالی بود ممنون
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1394/11/04
باسلام من دخترم ده روزه رفته تو هیجده ماهگی همه این عادتو رو داره ممنون از مطالبتون
Iran, Islamic Republic of
02:28 - 1395/02/03
دختر منم همه اینارو داره ...مرسی
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1395/03/20
عالی بود.پسرم دقیقا تمام این عادات رو داره.بویژه بالا رفتن از مبل و پریدن روی تخت.فدای تمام کودکان بشم.ایشالا همشون شاد و سالم باشن.
Iran, Islamic Republic of
01:30 - 1395/11/10
سلام....خسته نباشید....مطالب عالی ای بود....پسر من ۱۸ ماهشه و بیشتر این رفتارارو داره ولی متاسفانه تنهایی راه نمیره...یا باید دستاشو بگیرم راه ببرمش یا باید دستاشو از دیوار یا کابینت بگیره...خیلی فکرمو مشغول کرده....تو رو خدا بگین چیکار کنم؟ پیش دکترش که فوق تخصص هست بردمش...آزمایش نوشت که انجام دادیم...متاسفانه ویتامین D3 بدنش کم بود....براش نصف آمپول ویتامین D3 رو زدیم و شربت کلسیمم دادم بهش ولی اصلا انگار نه انگار....دکترش که میگفت همه چیزش نرماله و نگران نباش ولی وقتی همسنای پسرمو میبینم که راه میرن و میدوان...خیلی نگران پسرم میشم....تو رو خدا واسه بچه م دعا کنین که زودتر راه بره
پاسخ ها
عسل
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
سلام عزیزم. من تو بارداریم ویتامین د و کلسیمم پایین بود و اصلا نمیتونستم راه برم و با عصا راه میرفتم یا میچسبیدم به دیوار ولی باز راه رفتنم سخت بود. مطمئن باش کمبود ویتامینش برطرف بشه همه چی حل میشه. تو افتاب ببرتش وهر

روز بهش شیر بده و همزمان بهش قطره اهن نده که خاصیتشو از دست بده. من پسرم 18 ماهشه و روزی سه تا چهار استکان شیر میخوره و گاهیم بیشتر و شیر خودمم میخوره. به ماست علاقه داره و روزی یه بارم ماست بهش میدم و عاشق دوغه اونم زیاد میخوره و خدا رو شکر خیلی زود راه افتاد و.دوید. . نگرانم نباش پسرتو.ببند به لبنیات
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1395/12/26
دختر منم همه ی این کارا رو انجام میده مخصوصا وقتی لباس نو میخرم براش عجله داره زود تنش کنم بره جلو اینه خودشو ببینه بگه به به
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1396/04/01
پسرمن هفده ماهشه اما همه رفتاراروداره بجزلباس پوشیدن که متنفره ازش باگریه لباس عوض میکنم مطالب عالی بودمرسی
Iran, Islamic Republic of
01:29 - 1397/05/14
باسلام مطلب خوبی بود پسرمن همه این خوصیات وداره
Iran, Islamic Republic of
07:25 - 1397/05/20
سلام. دختر منم یک روز وارد هجده ماه شده بیشتر این کارا رو انجام میده. ولی پسرم اصلا زیاد از این کارا نمیکرد. دخترم خیلی از جاهای بلند بالا میره .خدا کمکمون کنه پشت پناه بچه هامون باشه
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1397/05/24
سلام همه این مواردو پسر منم داره ولی واقعا کنترل کردنش سخته،وقتی میخواد از پله ها بالا بره اجازا نمیده کمکش کنم و جیغ میزنه،مدام سعی میکنه شلوارشو در بیاره و تا در نیاد جیغ میزنه،غذا خوردنش ک بماند تا همشو زمین نریزه و دوباره خودش جمع نکنه نمیخوره
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1397/09/27
سلام پسرم ۱۸ماهشه همه این کارای که گفته شدانحام میده ولی خوب حرف نمیزنه خیلی نگرانم امکان داره تا۲سالگی حرف بزنه؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
عارفی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
زمردی_فوتر موبایل اصلی
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
زمردی_فوتر اصلی
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو