خبر خوش برای علاقه‌مندان به جشنواره فجر
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
کلاسینو_1
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۸۵۱۴۲
۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
۴۹۳۳
سعید اوحدی در نشست خبری امروز خود علاوه بر تشریح برنامه‌های تابستانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، درباره حواشی و اتفاقات اخیر پردیس باغ کتاب توضیحاتی ارائه داد.

باشگاه خبرنگاران جوان: سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در نشست خبری فصل تابستان سازمان فرهنگی هنری شهر تهران طی سخنانی گفت: سازمان ما با در اختیار داشتن ۳۸ فرهنگسرا، ۱۵۰ خانه فرهنگ، ۳۰ سالن سینما، ۱۴ موزه و خانه موزه با ۱۱۰ کتابخانه، برنامه‌های خود را از تاریخ ۲۲ اُم بهمن ماه که بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری صادر شد، بر اساس منشور استراتژیک ایشان برای چله دوم انقلاب پیش می برد.

وی افزود: خودسازی، علم و پژوهش، اخلاق، دین مداری، اقتصاد مقاومتی، برائت از دشمن و سبک زندگی ایرانی- اسلامی از مهمترین فراز‌های این بیانیه هستند. از آنجا که امکانات سازمان پاسخگوی همه این اهداف نمی‌باشد، در راستای مشارکت پذیری مردم در برنامه‌ها تلاش‌های بسیار کردیم. در نهایت در سال ۹۷، ۱۲۷ مرکز مشارکتی و در سال ۹۸ هم ۲۸ عدد دیگر به این تعداد اضافه شد.

خبر خوش برای علاقه‌مندان به جشنواره فجر

اوحدی گفت: هر ماه چهار برنامه مشارکتی شامل دو برنامه محله محور، یک برنامه جریان ساز با مشارکت سازمان و یک برنامه هم در مناطق محروم توسط خود نیرو‌های فعال مردمی برگزار می‌شود. برنامه خوبی هم به عنوان مهارت در فراغت در «سیمای خانواده» شبکه یک ترتیب داده‌ایم که استعدادیابی و علم و پژوهش مهمترین محور‌های آن هستند. قرار است نمایشگاه‌هایی هم از محصولات تولیدی در اقصی نقاط شهر داشته باشیم که به بحث اقتصاد مقاومتی کمک کند.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ادامه داد: مراکز آموزشی سازمان فرهنگی هنری حدود ۶۰ درصد از فعالیت‌ها را در مراکز مختلف پوشش می‌دهد. هزار و ۵۰۰ دوره آموزشی در سیستم یکپارچه سینا برای استفاده شهروندان در نظر گرفته شده و بیش از ۵ هزار مربی داریم که توسط اساتید تأیید صلاحیت شده‌اند.

وی بیان کرد: عده‌ای می‌پرسند که پردیس تئاتر تهران با امکانات استاندارد و سالن مجهزی که دارد، چرا استفاده چشمگیری از آن نمی‌شود. باید بگویم که مدرسه بزرگ تئاتر تهران هفته پیش افتتاح شد و کلاس‌های این مدرسه در ۱۰ باکس در پردیس برگزار می‌شود.

اوحدی ادامه داد: در فصل تابستان حدود ۵۵ درصد از فعالیت‌های سازمان در حوزه کتاب و کتابخوانی است؛ «کتابخانه هدهد» یکی از این برنامه‌هاست و همچنین جام باشگاه‌های کتابخوانی که سازمان برای دومین بار دبیری و میزبانی این باشگاه را بر عهده گرفته است. همچنین طی جلسه‌ای که با خیرین مجمع مدرسه ساز داشتیم، مقرر شد چهار کتابخانه جدید ویژه روشندلان افتتاح شود. خانه شعر در باغ موزه هنر ایرانی هم در طول تابستان پاتوق شعری برای دوستداران ادبیات خواهد بود.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ادامه درباره هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر اظهار کرد: این جشنواره روز چهارشنبه ۲۶ تیر ماه در پردیس ملت افتتاح می‌شود و مراسم اختتامیه آن روز سی‌اُم در تالار وحدت برگزار خواهد شد. امسال استقبال وسیعی از این جشنواره انجام شد و بیش از ۴ هزار و ۴۰ اثر به دبیرخانه رسید و قالب آثار فیلم مستند، سینمایی بلند، سریال، انیمیشن، پویانمایی و... بود.

وی افزود: امسال یک محور دیگر به جشنواره فیلم شهر اضافه شد که عنوان آن سینمای محله است؛ یعنی پیشتر ۱۳ کارگروه فیلم سازی در ۱۳ محله تهران تشکیل و افراد علاقمند را آموزش داده و هم اکنون تولیدات آن افراد در جشنواره ارائه شده است. همزمان با افتتاحیه جشنواره فیلم نمایشگاهی از هنر‌های تجسمی هم در گالری پردریس ملت افتتاح می‌شود که تا ۱۸ مرداد ماه ادامه خواهد داشت؛ شعار جشنواره فیلم امسال «شهر سالم، شهروند مسئول» است.

اوحدی تصریح کرد: در بخش بین الملل شاهد حضور ۱۱۴ کشور دنیا در این جشنواره بودیم و این یعنی سینمای ایران جایگاه خودش را در جهان پیدا کرده است. بیشترین آثار جشنواره مربوط به بخش پویانمایی بود که ۴۴ اثر داشت. در بخش فیلم بلند هم ۴۲ اثر به بخش مسابقه راه پیدا کرد.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ادامه درباره برنامه‌های تابستان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: برای دهه کرامت ۱۳ عنوان برنامه با ۶۵ اجرا انجام شد. همزمان با روز دختر اولین کانون تخصصی دختران کشور ثبت شد و البته تفاهمنامه‌ای هم با انجمن اسلامی دانش آموزان اجرا کردیم که کانون تخصصی پسران هم تشکیل شود؛ در طول دهه کرامت هزار و ۵۰۰ محصول فرهنگی به دختران تقدیم شد. امشب اختتامیه ویژه برنامه‌های دهه کرامت در پارک چیتگر برگزار می‌شود.

اوحدی در ادامه در تشریح برنامه‌های تابستان سازمان فرهنگی هنری شهرداری گفت: در این سه ماه سی عنوان برنامه با ۳۰۰ اجرا در نظر گرفته‌ایم. شعار برنامه‌های تابستان روی خط زندگی است. در دهکده نوجوان پلاس یکی از این برنامه‌های ماست که از ۱۸ تیر تا ۸ شهریور برگزار خواهد شد. همچنین اردو‌های یک روزه ویژه دختران و پسران در فرهنگسرا‌های تهران برگزار می‌شود. برنامه «دختر بابا» از دیگر برنامه‌های این فصل است که به تقویت ارتباط دختران با مادران و پدرانشان می‌پردازد.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افزود: مهر آیین برنامه‌ای است که در آن با ۱۱۰ خانواده معظم شهدا دیدار خواهیم کرد؛ نقل ادبی هم بزرگترین پرده خوانی و نقالی کشور است که در فصل تابستان برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: من این نوید را به سینمایی‌ها می‌دهم در جشنواره فجر امسال تعداد صندلی‌های پردیس سینمایی ملت بیش از دو برابر شود. در موسسه تصویر شهر هم تعداد ۱۳ سالن سینمایی به ۲۳ سالن ارتقا پیدا خواهد کرد؛ «آب و آیینه» ویژه برنامه ما برای زوج‌های جوان است که با حضور مشاورین متخصص خانواده مهارت‌های زندگی را می آموزند.

اوحدی اظهار کرد: برنامه «گشت آور» ویژه گشت شهری تهران و خارج از تهران است. در ایام دهه ولایت هم نمایشگاه آثار تجسمی و شعر غدیر در موزه امام علی (ع) برگزار می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ادامه درباره اتفاقی که برای تماشاگران فیلم در پردیس باغ کتاب افتاده و با درهای بسته و چراغ‌های خاموش مواجه شدند، گفت: یک هفته پیش طبق قوانین کشور ساعت کار مجموعه‌های شهرداری اعلام شد. بر این اساس هیئت مدیره باغ کتاب تصمیم گرفت برای ساعت کاری این مجموعه هم تدبیری اندیشیده شود. شورای سیاست گذاری نظارت بر سینما در این موضوع ورود کرد و قرار است این هفته این مشکل را طی نشستی برطرف کنیم.

وی درباره ماجرای استعفای خود بیان کرد: جریان استعفای بنده هم به دلیل چالش حقوقی و مشکلات بودجه در بحث اجرای برنامه‌ها بود که با توجه ویژه شهردار تهران و کمیسیون بودجه شورای شهر تا حدودی توانستیم مشکلات را حل کنیم و این جریان خاتمه یافت.

در ادامه میرزاخانی رئیس موسسه تصویر شهر درباره اینکه آثار ارسالی به جشنواره فیلم شهر چه ارتباطی با حوزه شهری دارد، گفت: تعداد کار‌هایی که مستقیماً در حوزه شهری باشد، انگشت شمار است. جشنواره قصد دارد فیلمسازان را به تولید اثر در این زمینه تشویق کند. سازمان فرهنگی هنری هم مانند سایر نهاد‌ها فیلم‌ها را بعد از جشنواره شهر رصد می‌کند و به آن‌ها با رویکرد شهری و شهروندی نگاه می‌کند و به بهترین‌ها در این راستا جایزه می‌دهد.

در پایان پوستر ویژه برنامه‌های تابستان سازمان فرهنگی هنری رونمایی شد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
زمردی_فوتر موبایل اصلی
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
زمردی_فوتر اصلی
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر