موگرینی با امیر کویت دیدار کرد
۸۸۵۲۷۶
۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰
۶۲۶۰
«فدریکا موگرینی» مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (یکشنبه) در کاخ بیان با «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت دیدار و درباره تقویت روابط کویت با اتحادیه اروپا گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری فارس: «فدریکا موگرینی» مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (یکشنبه) در کاخ بیان با «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت دیدار و درباره تقویت روابط کویت با اتحادیه اروپا گفت‌وگو کرد.

طبق گزارش خبرگزاری کویت، در این دیدار «صباح خالد الحمد الصباح» معاون نخست‌وزیر و وزیر خارجه کویت و «محمد عبدالله المبارک الصباح» وزیر امور دیوان امیری حضور داشتند و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی بررسی شد.

موگرینی با امیر کویت دیدار کرد

موگرینی همچنین در مراسم افتتاح دفتر دیپلماتیک اتحادیه اروپا در پایتخت کویت سخنرانی کرد. وی با تمجید از کویت به عنوان «صدای عقلانیت»، افتتاح این مقر و دو دفتر دیپلماتیک دیگر اتحادیه اروپا در ریاض و ابوظبی را حاکی از این پیام توصیف کرد که «اتحادیه اروپا در حال افزایش حضور و تعامل خود در خاورمیانه و خلیج [فارس] است، چراکه ما همسایه‌ایم و منطقه‌ای مشترک داریم و به هم متصل هستیم.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: «آنچه در خلیج [فارس] اتفاق می‌افتد، برای اروپا مهم است و آنچه در اروپا اتفاق می‌افتد، برای خلیج [فارس] مهم است. بنابراین، ضروری و طبیعی است که ما بر روی ارتباطات خود سرمایه‌گذاری کنیم.»

موگرینی سپس به تنش‌های اخیر در خلیج فارس پرداخت و گفت اتحادیه اروپا همه طرف‌ها را به خویشتنداری حداکثری دعوت می‌کند.

وی گفت: «در حال حاضر، منفعت مشترک ما، متوقف کردن تشدید تنش در این منطقه است. منفعت مشترک ما در توصیه به همه طرف‌های این جامعه برای خویشتنداری حداکثری و آوردن عقلانیت و منطق به بحث‌هاست.»

موگرینی سپس تلویحا به وضعیت توافق هسته‌ای با ایران اشاره کرد. او گفت: «منطقه مشترک ما به یک تقابل دیگر، به یک درگیری دیگر و به جنگ دیگر، نیاز ندارد. ما به رقابت تسلیحات هسته‌ای، نیازی نداریم. ما به منطق نیاز داریم. ما به جای باز کردن جبهه‌های جدید تقابل، به حفظ و بسط آن چیزی نیاز داریم که سال‌ها برای مذاکره در موردش وقت صرف شد.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
-
20:08 - 1398/04/23
به اینطرفا هم بیاید حضرات عکس بگیرند
-
20:08 - 1398/04/23
به اینطرفا هم بیاید حضرات عکس بگیرند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج