۵ کمدی‌کارِ شکست‌خورده سال ۹۸
۸۸۵۴۸۱
۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۶
۸۳۰۳
بازیگرانی وجود دارند که به عنوان ستاره‌های پرفروش سینمای کمدی شناخته می‌شوند، اما برخلاف میزان محبوبیت‌شان، امسال حداقل یک فیلم کمدی‌شان در گیشه شکست خورده است.

روزنامه خراسان - مائده کاشیان: در حالی که این روز‌ها بازیگرانی مانند پژمان جمشیدی و سام درخشانی، موفقیتی را که سال گذشته با فیلم «تگزاس ۱» به دست آورده بودند، با فیلم «تگزاس ۲» ادامه داده‌اند و جزو بازیگران پرفروش در گیشه هستند، بازیگرانی هم وجود دارند که به عنوان ستاره‌های پرفروش سینمای کمدی شناخته می‌شوند، اما برخلاف میزان محبوبیت‌شان، امسال حداقل یک فیلم کمدی‌شان در گیشه شکست خورده است.

حمید فرخ‌نژاد

۵ کمدی‌کارِ شکست‌خورده ۹۸

حمید فرخ‌نژاد سال گذشته با سه فیلم «تگزاس»، «خانم یایا» و «میلیونر میامی» روی پرده سینما دیده شد. فیلم «خانم یایا» با وجود ستاره‌هایی مانند رضا عطاران و امین حیایی تنها سه میلیارد فروخت و فیلم «میلیونر میامی» هم تقریبا یک میلیارد فروش داشت! این میزان فروش برای فیلمی با حضور بازیگرانی مانند صابر ابر و طناز طباطبایی، به معنای واقعی یک فاجعه بود. از بین این سه فیلم، تنها «تگزاس» فیلم پرفروشی بود که بخش عمده آن به دلیل حضور زوج پژمان جمشیدی و سام درخشانی است.

شکست فرخ‌نژاد امسال با فیلم «سامورایی در برلین» ادامه پیدا کرده است. از آن جایی که ژانر فیلم کمدی است، بعضی از فاکتور‌های فروش مانند لوکیشن خارج از ایران، رقص و آواز و حضور بازیگر زن اروپایی را دارد و از بازیگرانی مانند حمید فرخ‌نژاد و امیرمهدی ژوله استفاده کرده است، پیش‌بینی می‌شد این فیلم بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد بفروشد، اما اکنون تقریبا ۵.۵ میلیارد در گیشه فروش داشته است. با توجه به این که عوامل فیلم «سامورایی در برلین» برای فیلم برداری آن به خارج از ایران سفر کرده‌اند و دستمزد بازیگری مانند حمید فرخ‌نژاد هم کم نیست، به نظر می‌رسد ساخت این فیلم، هزینه زیادی روی دست سرمایه‌گذار فیلم گذاشته و بازنگشته است.


جواد عزتی

۵ کمدی‌کارِ شکست‌خورده ۹۸

جواد عزتی سال ۹۷ با تنها فیلم کمدی که روی پرده داشت، حضور بسیار درخشانی در گیشه داشت. فیلم «هزارپا» با ۳۸ میلیارد تومان فروش، لقب پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را از آن خود کرد. او با چند فیلم غیرکمدی دیگر هم روی پرده سینما دیده شد و در کل روز‌های اوج خود را در سینما سپری کرد. جواد عزتی در سال ۹۸ تا امروز، دو فیلم «چهار انگشت» و «ما همه با هم هستیم» را روی پرده داشته که هیچ کدام از این فیلم‌ها حتی ذره‌ای از موفقیتی را که او در سال ۹۷ تجربه کرد، نصیب اش نکردند.

فیلم «ما همه با هم هستیم» پس از «شبی که ماه کامل شد» و «سرخپوست»، با ۹ میلیارد فروش، در جایگاه سوم جدول فروش قرار گرفته است. این در حالی است که چندین ستاره سینما که دستمزد‌های میلیاردی دارند در فیلم جمع شده‌اند و همین کافی است برای این که رقم بودجه‌اش سر به فلک بکشد. این میزان فروش در چنین وضعیتی برای فیلم شکست سنگینی محسوب می‌شود. با توجه به پرستاره بودن فیلم، پیش‌بینی می‌شد در صدر جدول فروش بنشیند و بین ۲۵ تا ۳۰ میلیارد فروش داشته باشد، اما برخلاف انتظار‌ها از رقیبانش جا مانده و هرچه بیشتر می‌گذرد، بیشتر مخاطبان ریزش می‌کنند.


مهران مدیری

۵ کمدی‌کارِ شکست‌خورده ۹۸

مهران مدیری معمولا به عنوان بازیگر در فیلم‌هایی که خود کارگردانش نبوده، موفقیت خاصی نداشته است و کلا حضور کم‌رنگی در سینما دارد. زمانی که خبر بازی او در فیلم‌های «ما همه با هم هستیم» و «رحمان ۱۴۰۰» منتشر شد، انتظار می‌رفت او جزو بازیگران پرفروش سال ۹۸ باشد. این اتفاق با فیلم «رحمان ۱۴۰۰» افتاد، اما نکته این جاست که در این فیلم بازیگرانی مانند محمدرضا گلزار و بهرام افشاری نیز حضور داشتند و منوچهر هادی هم کارگردان بود، بنابراین نمی‌توان پرفروش شدن این فیلم را به پای مهران مدیری نوشت که اتفاقا حضور کوتاهی هم در فیلم داشت! اما درباره «ما همه با هم هستیم»، علاوه بر این که فیلم بسیار کمتر از حد انتظار فروخته، خود مدیری هم در فیلم نقش خاص و موثری ندارد.

در طول کل فیلم، مخاطب مهران مدیری را در حالی می‌بیند که روی صندلی نشسته، مدام خوراکی می‌خورد و سوال می‌کند! به همین دلیل این فیلم چه از لحاظ کیفیت بازی مهران مدیری و چه از نظر فروش در گیشه، برای او نتیجه‌ای به همراه نداشته است. شاید اگر «رحمان ۱۴۰۰» از پرده پایین نمی‌آمد، در سال ۹۸ موفقیتی نصیب مدیری می‌شد و او هم در کنار بازیگران پرفروش قرار می‌گرفت.


هومن برق‌نورد

۵ کمدی‌کارِ شکست‌خورده ۹۸

هومن برق‌نورد معمولا چندان حضور پررنگی در سینما ندارد، اما جزو بازیگران محبوب کمدی به حساب می‌آید. او سال ۹۷، تنها یک فیلم کمدی روی پرده داشت و آن هم «به وقت خماری» بود. این فیلم فقط یک میلیارد در گیشه فروخت و باعث شد این بازیگر حضور ناموفقی در گیشه داشته باشد. شکست هومن برق‌نورد امسال در اکران نوروزی با فیلم «زندانی‌ها» ادامه پیدا کرد و این فیلم ۴.۵ میلیارد فروش داشت.

نام مسعود ده‌نمکی به عنوان کارگردان و حضور زوج موفق بهنام تشکر و هومن برق‌نورد در فیلم باعث می‌شد انتظار برود فیلم حداقل ۱۰ تا ۱۵ میلیارد فروش کند، اما با فروش کمتر از پنج میلیارد، در رتبه‌های آخر جدول فروش اکران نوروزی قرار گرفت. «زندانی‌ها» نه پروداکشن عظیم و عجیب و غریبی داشته، نه از ستاره‌های گران قیمتی استفاده کرده، بنابراین فیلم گرانی نبوده است، اما این رقم برای مسعود ده‌نمکی که معمولا آثارش مورد استقبال مخاطبان عام سینما بوده، یک شکست به حساب می‌آید. شاید اگر این فیلم در شرایطی اکران می‌شد که رقیبان سختی نداشت، بیشتر می‌فروخت و نتیجه بهتری را نصیب برق‌نورد و ده‌نمکی می‌کرد.


سیامک انصاری

۵ کمدی‌کارِ شکست‌خورده ۹۸

سیامک انصاری در سینما و تلویزیون، بیشتر در آثار مهران مدیری دیده شده است. او سال ۹۷، فیلم «خوک» را روی پرده داشت که جنس کمدی‌اش متفاوت بود. حضور لیلا حاتمی و پریناز ایزدیار در فیلم، باعث شده بود این فیلم تبدیل به یکی از امید‌های موفقیت در گیشه باشد، پس نمی‌توان فروش یک میلیارد تومانی و شکست فیلم را به نام سیامک انصاری زد که جزو نقش‌های اصلی نبود، همان طور که اگر فیلم پرفروش می‌شد، نمی‌توانستیم بگوییم سیامک انصاری بازیگر پرفروشی بوده است.

در هر صورت این فیلم هم فرصت ویژه‌ای برای او فراهم نکرد و اتفاق خاصی در کارنامه‌اش نیست. بازی سیامک انصاری در فیلم «زهرمار» به عنوان نقش اصلی باعث شد همه کنجکاو شوند ببینند او در فیلم کارگردانانی غیر از مهران مدیری چه می‌کند. این فیلم در مدت سه هفته اکران تا امروز تقریبا دو میلیارد و ۸۰۰ هزار تومان فروخته است. با توجه به موضوع خاصی که از تیزر فیلم برداشت می‌شود و اولین ساخته جواد رضویان، پیش‌بینی می‌شد «زهرمار» فروش بیشتری داشته باشد، اما اگر اوضاع بخواهد همین طور پیش برود، فیلم به فروش زیادی دست پیدا نخواهد کرد. «زهرمار» نیز تولید پرهزینه‌ای نداشته و ستاره خاصی با دستمزد بالا در آن بازی نکرده است.

انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1398/04/25
همشون گلن ناخوداگاه وقتی اسمشون میاد یامی بینمشون خنده رولبامون میاد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
بنظر من که همشون لوسن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
خانم یایا واقعا مزخرف بود
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1398/04/25
از بازی مهران مدیری متنفرررررم
خیلی یخ و مسخرس
پاسخ ها
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
نظرت برا خودت
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1398/04/25
حمید فرخ نژاد که واقعا خودشو مسخره کرده یعنی نشون میده پول بهش بدند هر نقشی و بازی میکنه
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1398/04/25
تا امثال اينا باشن كه فكر نكنن هر مزخرفي بازي كنن مردم وقت و پول خودشون رو هدر ميدن تا اينا رو ببينن
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1398/04/25
تا اونجایی که من میدونم مدیری شکست نخورده
Iran, Islamic Republic of
01:40 - 1398/04/26
انتظار دارید برا مردمی که سینما و فیلمشون شده گوشی و اینترنت باز هم ذوقی بمونه برای ساختن بهترین آثار؟
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1398/04/26
به وقت خماری فیلم بسیار خوش ساختی هستش
صد افسوس که سلیقه مردم عوض شده ...
پیشنهاد می کنم حتما علاقمندان به فیلم به تماشاش بنشینن
United Arab Emirates
11:34 - 1398/04/26
فیلم هیولا ی مهران مدیری ک درسینماخانگی پخش میشه عالیه اونو ببینید بهتر از فیلم های مزخرف سینماس
سالهای دور از خانه هم ک فوق العاده اس و طنز باحالی داره :)
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
اتفاقا دوتاشون طنز مسخره دارن
Iran, Islamic Republic of
02:04 - 1398/04/29
هم گرون شدن بلیط هم آبکی شدن فیلم ها باعث فروش کم شده.مثلا ساخت فیلمی مثله خانوم یایا توهین به مخاطبه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج