مزیت پرسپولیس نسبت به استقلال در نقل‌وانتقالات
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۸۵۵۹۹
۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱
۶۵۰۹
جنگ و تقابل نقل‌وانتقالاتی میان دو باشگاه بزرگ پایتخت آغاز شده و آنها به دلیل رقابتی که با یکدیگر دارند هر سال به ‌دنبال بازیکنان بهتر هستند.

خبرآنلاین: استقلال برخلاف پرسپولیس در دو سال گذشته خریدهای زیادی انجام داده و البته بازیکنان بیش‌تری هم نسبت به پرسپولیس از دست داده است؛ اما درصد خریدهای موفق پرسپولیس نسبت به استقلال بیش‌تر بوده است.

سیاست تغییرات؛ بلای جان ناخواسته

سیاست سرخابی‌ها در چند فصل گذشته در تقابل با هم بوده است؛ در اردوی آبی ها به شکل از دست دادن و خرید بازیکنان و در نقطه مقابل حفظ ثبات در اردوی پرسپولیس. استقلال در فصل 98-97، سیزده بازیکن خود را از دست داد و از این بین، بازیکنان کلیدی‌اش مثل جپاروف، مامه تیام، امید ابراهیمی، امید نورافکن و مجید حسینی را از دست داد.

از طرفی آنها شانزده بازیکن هم خریدند. در لیست خرید آبی‌ها بازیکنان تاثیرگذاری مثل پاتوسی، طارق همام، ایسما، منشا، روح‌الله باقری، الهیار صیادمنش، تبریزی، دانشگر و علی کریمی حاضر بودند.این اما یک روی سکه بود. بازیکنانی که از استقلال جدا شدند سرنوشت متفاوتی داشتند.

جپاروف نتوانست در تیم قزاقستانی چندان موفق شود و حتی کار تا جایی پیش رفت که در نیم‌فصل گذشته زمزمه‌های بازگشتش به استقلال هم مطرح شد اما این اتفاق هرگز رنگ و روی واقعیت به خودش نگرفت تا بهترین پاسور فصل 97-96 به ‌انتخاب سازمان لیگ، خیلی زود راهش با استقلال به پایان برسد.

مامه تیام دیگر ستاره‌ی استقلال بود که اردوی آبی‌ها را در فصل گذشته ترک کرد.خریدی که نیم‌فصل دوم تیم شفر را دگرگون کرده بود با رسیدن پیشنهاد عجمان، قید حضور در ایران را زد و خیلی راحت با پرداخت حق فسخ از جمع آبی ها جدا شد. ماجرای جدایی امید ابراهیمی هم شبیه به سناریوهای تکراری در فوتبال ایران بود.

یعنی رسیدن پیشنهادی خوب برای پیشرفت و تمام.جایی که البته پول هم در آن نقش زیادی را بازی می کرد. امید به محض دریافت پیشنهاد از قطر انتخابش را انجام داد و تکلیفش را مشخص کرد تا یکی دیگر از جدا شده های استقلال لقب بگیرد.

مجید حسینی و امید نورافکن، دو ستاره دیگر آبی‌ها بودند که برای پیشرفت به اروپا رفتند، اگرچه نورافکن خیلی زود و در نیم فصل به استقلال به برگشت اما مجید حسینی در ترکیه درخشید و حالا صحبت از انتقالش به لیگ‌های معتبر اروپایی مطرح می‌شود. استقلالی‌ها برای پر کردن خلا بازیکنان بزرگی که این تیم را ترک کردند خریدهای زیادی انجام دادند. برای پوشش جای خالی مجید حسینی، محمد دانشگر به استقلال پیوست. ستاره پیشین سایپا شروع خوبی با این تیم نداشت، اما رفته‌ رفته پیشرفت کرد و به یکی از تاثیرگذارترین مهره‌های استقلال در خط دفاع تبدیل شد.

علی کریمی به این دلیل به استقلال اضافه شد که حضور بازیکن موثری مثل امید ابراهیمی در ترکیب این تیم احساس نشود اما نکته اصلی خریدهای استقلال در خط حمله بود، جایی‌که آبی‌ها برای پر کردن جای خالی‌ تیام، الهیار صیادمنش، منشا، ایسما، تبریزی و روح‌الله باقری را خریدند. خریدهایی که هر کدام، در بعضی از مقاطع فصل عملکرد خوبی را از خود نشان دادند اما نتوانستد مانند تیام در قامت یک ستاره ظاهر شوند. درخشش مقطعی و دیر جا افتادن بازیکنان در ترکیب باعث شد که استقلال در بعضی از مقاطع فصل فرصت‌های زیادی را از دست بدهد و در زمان‌های حساس از کورس رقابت جا بیفتد.

استقلال اما از مشکلات گذشته درس نگرفت و این فصل هم ظاهرا قرار نیست اتفاق خاصی در این تیم بیفتد. شانزده بازیکن از جمع آبی ها تا اینجای کار جدا شده اند و هنوز تکلیف علی کریمی هم مشخص نیست.استقلال برای پر کردن جای بازیکنان تاثیرگذاری مانند صیادمنش، پاتوسی، طارق همام، رحمتی، پژمان منتظری، روح‌الله باقری و روزبه چشمی، هفت بازیکن خرید اما باز هم هواداران راضی نیستند و بر این عقیده اند که:«تیم شان دارد ضربه می خورد.» آرش رضاوند از سایپا برای حس نشدن جای خالی پاتوسی به استقلال پیوست و سیاوش یزدانی و ریگی هم به‌جای پژمان منتظری و روزبه چشمی به استقلال آمدند تا تلاش خود را برای تبدیل شدن به ستاره‌های آینده استقلال انجام دهند.

آبی‌ها، محمد بلبلی و علی دشتی را هم برای تقویت خط حمله خرید تا جای خالی طارق و ایسما را پوشش دهند.حال باید دید که آیا استقلال با این تغییرات متوالی باز در نقاط حساس فصل از رقابت عقب می‌افتد یا با این تغییرات می‌تواند به‌همراه استراماچونی قهرمان ایران شود؟

تلاش برای بقا در جزیره ثبات

پرسپولیس در این فصل از نقل‌وانتقالات مانند سال‌های گذشته سعی در حفظ ثبات در ترکیب خود داشته است. قرمزها با برانکو ایوانکوویچ این رویه را طی کرده اند و تا زمانی که پروفسور در این تیم بود توازن تیم خود را حفظ کردند، حتی در زمان محرومیت از پنجره نقل و انتقالات. پرسپولیس فصل 98-97 را با محرومیت نقل‌وانتقالاتی شروع کرد و نتوانست بازیکنی را به ترکیب خود اضافه کند.

در این بین فقط امید عالیشاه به این تیم بازگشت که او هم با سرخپوشان قرارداد داشت. آن‌ها فرشاد احمدزاده، صادق محرمی و وحید امیری را از دست دادند و قرارداد محسن مسلمان را تمدید نکردند تا فقط چهار بازیکن پرسپولیس را در نیم‌فصل اول ترک کنند.اما این پایان کار نبود. با باز شدن پنجره نقل‌وانتقالات شش بازیکن دیگر خود را هم از دست دادند تا تعداد بازیکنانی که در طول فصل 98-97 از دست دادند به 10 بازیکن برسد.

اگرچه پرسپولیس در نیم‌فصل دوم، هفت بازیکن به ترکیبش اضافه کرد که بعضی از آن‌ها در مسیر قهرمانی این تیم کمک زیادی به سرخ‌ها کردند اما در چند هفته ابتدایی نیم‌فصل دوم از فرم ایده‌آل خود خارج شدند و حتی سرنوشت قهرمانی آن‌ها در بعضی از مقاطع فصل در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت اما بالاخره بعضی از این بازیکنان فرم خود را پیدا کردند و بازیکنانی مثل مهدی ترابی و محمد نادری در سمت چپ تیم در حد و اندازه‌های دو ستاره ظاهر شدند و مهدی شیری هم خیلی‌زود به مهره‌ای قابل اطمینان در دفاع راست تبدیل شد.

پرسپولیس در این فصل هم به ثبات ترکیب خود اهمیت داد و برخلاف آبی‌ها فقط یک بازیکن را از دست داد و فقط سه بازیکن جذب کرد.اگرچه تکلیف ماندن چند بازیکن مانند بیرانوند و بشار رسن هنوز مشخص نشده، اما خریدهای فعلی سرخ‌ها هم، نشان از تلاش برای پوشش نقاط ضعف فصل گذشته دارد.

پرسپولیس فرشاد احمدزاده را جذب کرد تا اگر هافبک عراقی در تیم ماندنی نشد، خیال‌شان از داشتن مهره ای برای پر کردن جای خالی اش راحت باشد.همچنین با جذب کنعانی‎زادگان، پرسپولیس در خط دفاعی خود احتمالا خلایی را احساس نخواهد کرد. حال سوال این است که آیا خریدهای جدید باشگاه پرسپولیس می‌توانند مانند بازیکنانی که در فصل گذشته به این تیم پیوستند، در ترکیب تیم جا بیفتند و تا زمانی که فرصت از دست نرفته موفق شوند؟

تقابل فصل آینده این دو تیم جدا از تقابل دو سرمربی جدید، روی نیمکت دو تیم، جنگ ثبات و جابه‌جایی هایی است که در ترکیب دو تیم در سال‌های اخیر وجود داشته.باید دید که کالدرون مانند برانکو می‌توانند قواعد بازی را حفظ کند یا استراماچونی برخلاف شفر می‌تواند با عوض کردن قواعد بازی استقلال را بعد از چند سال قهرمان ایران کند؟باید نشست و منتظر ماند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1398/04/24
وقتی تیمی اصالت داشته باشه مثل پرسپولیس بجای هرفصل دیمی بازیکن خریدن اونم از نوع بنجلش....استخون بندی تیم برنده رو حفظ میکنه....
اگه پای مافیا وسط نیاد امسالم قهرمانیم
پاسخ ها
علی کیانی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
اهان بودیمیر یادت نره
Iran, Islamic Republic of
16:47 - 1398/04/24
همه میدانند استقلال چون تیم دربار بوده مورد غضب دولت و وزارت است. زنده باد تاج کبیر دو ستاره
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
قبلاً تیم دربار بود الان مصادره شده و تیم حکومتیه
سوران6666
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
کدوم تاج مگه استقلال نشدین و از بازیکن تا مدیر وهیئت مدیره از وزیر و حتی وزارت خارجه و حتی سفیر بابت حمایت تشکر میکنه..مگه نوبخت سخنگو دولت نگفت برا ستاره سوم هر حمایتی رو که لازم باشه میکنیم..
این پرسپولیس بود که وقتی خواستن اسمشو عوض کنن بذارن آزادی حاضر نشد ۶ماه بازی کنه...
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1398/04/24
مزیتش داشتن سلطانی بود ! کسی که واس استقلال پول نداشت واس لنگ تا دلت بخواد چرا
پاسخ ها
سوران6666
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
کوری تو همین مطلب نوشته بجای تیام ۵تا مهاجم خریدین..
کاج کبیر! باخت ۶ بر۱ در آسیا! ۶ بار حذف از مرحله گروهی!
Iran, Islamic Republic of
17:29 - 1398/04/24
کیسه همیشه فکر می کنه اگه زیاد تو فصل نقل و انتقالات بریز بپاش کنه موفقه! ولی هیچ وقت موفق نشده جالب اینه که همین بازیکنای به درد نخور را خودشون رد می کنن و به هواراراشون میگن خوبا را رد کردیم و بازیکن معمولی و درپیتی جذب کردیم! خب این بازیکنایی که کیسه خودشون جذب کردند و قبولشون ندارند چطور ازشون انتظار موفقیت دارید؟! در صورتی که اینا خودشون بهترین بازیکن تیم سابقشون بودند!
پاسخ ها
hm@
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
الان مخاطب سما مدیران استقلال هستند که مورو نفرت هواداران ومحبوب وزارت ولونگی ها هستند ولی چرا شما یک بار ازاین ظلم بزرگ یعنی تحمیل مدیران بی غیرت ونا کاربلد به استقلال حرفی نمیزنین؟
Germany
17:54 - 1398/04/24
استقلال تا ۱۴۰۰نمی گزارند ارامش داشته باشد تمام ارگانهای دولتی بسیج شدن هرسال لنگ قهرمان کند فوتبال ایران کثیف وناپاک است لنگیا خودشون هم میدند سلطانی فر پدر معنوی لنگ اگر نباشه حسرت قهرمانی شون الان ۱۵ ساله شده بود
تاج کبیر آسیا .چهارفینال آسیا دوقهرمانی دونایب قهرمانی . لنگ حکومتی صفر الهلال شش و خریبین پنج لنگ حکومتی صفر
Iran, Islamic Republic of
19:33 - 1398/04/24
هرسال اول هرفصل دقیقا ترکیب اصلی استقلال میرن و تمدیدنمیشن.‌درعوض تیم حکومتی حفظ میشن و چنتا ستاره هم بهشون اضاف میشه
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1398/04/24
ناخواسته نیست سیاست وزارته تا ۱۴۰۰ همینه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
استقلالی .پرسپو لی هردوا یرانی هستند زنده باد تیم ملی وایران
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1398/04/25
فرین و لعنت بر دوتیم بیت المال خوره حکومتی و مافیایی وزارت ورزش و مافیای رسانه ایی حامی این دوتیم
Iran, Islamic Republic of
19:31 - 1398/04/25
درسته ما استقلالیا نتونستیم چند سال رنگ بالای جدول و ببینیم ولی عوضش دو تا ستاره داریم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
پارسیان طب - فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
تنورستان_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر آزاد خواه_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر