سلاطین باکس‌آفیس؛ بازیگرانی که پرفروش‌ترین فیلم‌ها را داشته‌اند
۸۸۵۸۹۴
۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷
۸۶۳۴
حتما با اسم باکس‎ آفیس آشنا هستید. جدول باکس آفیس به صورت هفتگی فیلم‌های تازه اکران شده را بررسی کرده و در نهایت فیلم‌ها را بر اساس میزان فروش طبقه‎بندی می‌کند. در این بین، ما سعی کرده‎ایم که ستاره‌های صدرنشین این فهرست که پرفروش‌ترین فیلم ها را در باکس آفیس‌ داشته‌اند، به شما معرفی کنیم.

برترین‌ها: حتما با اسم باکس‎ آفیس آشنا هستید. جدول باکس آفیس به صورت هفتگی فیلم‌های تازه اکران شده را بررسی کرده و در نهایت فیلم‌ها را بر اساس میزان فروش طبقه‎بندی می‌کند. در این بین، ما سعی کرده‎ایم که ستاره‌های صدرنشین این فهرست که پرفروش‌ترین فیلم ها را در باکس آفیس‌ داشته‌اند، به شما معرفی کنیم.

اسکارلت جوهانسون

صدرنشین‌های پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس

اسکارلت جوهانسون تنها یک بازیگر موفق هالیوود نیست، او کسی است که فروش زیادی را در باکس آفیس ثبت کرد. او جزو پردرآمدترین ستاره‌های هالیوودی است که در سال ۲۰۱۸ تنها ۴۰.۵ میلیون دلار درآمد داشت. یکی از بهترین فیلم هایی که او در آن هنرنمایی کرده، فیلم «انتقام‌جویان» بوده که بیش از ۷.۷ میلیارد دلار فروش کرد. او در فیلم‌های موفق دیگری، چون «بیوه سیاه» نیز بازی کرده که هیچکدام رکوردش به پای «انتقام‌جویان» نمی‌رسد.


آنجلینا جولی

صدرنشین‌های پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس

با این که آنجلینا جولی چند سالی از سینما دور بوده تا وقت بیشتر را برای خانواده‌اش بگذارد، اما هنوز هم جز تاثیرگذارترین ستاره های سینمای جهان است. بهترین فیلمی که آنجلینا در آن بازی کرد، «مالفیسنت» بود که رتبه ۱ رادر سال 2014 پس از دریافت بیش از ۷۵۸ میلیون در باکس آفیس جهانی، به دست آورد. علاوه بر آن، او برای دوبله انیمیشن «پاندای کونگ فو کار» بیش از ۵۲۰ دلار دریافت کرد. در ۱۸ اکتبر ۲۰۱۹ نیز، با انتشار قسمت ۲ فیلم «مالفیسنت»، چند برابر بر سرمایه آنجلینا جولی افزوده شد.


نیکول کیدمن

صدرنشین‌های پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس

نیکول کیدمن یکی از توانمندترین بازیگران هالیوودی به حساب می‌آید. «آکوامن» ۱٫۱ میلیارد دلار در سراسر جهان فروش کرد، در حالی که بودجه ساختش ۲۰۰ میلیون دلار بوده است. این فیلم پنجمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۸، پرفروش‌ترین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی، هشتمین فیلم پرفروش ابرقهرمانی تاریخ و بیست و یکمین فیلم پرفروش تاریخ سینما است. این فیلم حتی پرفروش‌ترین فیلم نیکول کیدمن در ۴ دهه اخیر فعالیتش بود. قبل از این فیلم، موفق‌ترین کار او انیمیشن «خوش قدم» بود که او دوبله شخصیت نورما ژان را به عهده گرفت. اگر او خودش در این فیلم حضور فیزیکی نداشت، اما این فیلم ۳۸۴ میلیون دلار در باکس آفیس جهانی فروش کرد.


لتیشیا رایت

صدرنشین‌های پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس

اگر چه لتیشیا رایت فعالیت خود را در سال ۲۰۱۱ آغاز کرد، اما فروش بالایی را در باکس آفیس جهانی رقم زد. او موفقیت خود را مدیون بازی در نقش شوری در فیلم «پلنگ سیاه» محصول سال ۲۰۱۸ است که بیش از ۱.۳ میلیارد دلار در باکس آفیس جهانی فروش داشت. او موفقیت‌های بعدی‌اش را در فیلم‌های «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» و «انتقام‌جویان: پایان بازی» که هر کدام بیش از ۲ میلیارد دلار در باکس آفیس جهانی فروش داشتند، به دست آورد.


مریل استریپ

صدرنشین‌های پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس

مریل استریپ، که افسانه سینمای هالیوود به حساب می‌آید و تا به حالی چندین جایزه اسکار را از آن خود کرده است، موفقیت‌های بیشماری را در باکس آفیس داشته باشد. بازی او در فیلم کمدی- موزیکال «ماما میا!» و قسمت دوم آن با نام «ماما میا! دوباره شروع کنیم»، که در سال ۲۰۱۸ اکران شد، بیش از ۱ میلیارد فروش جهانی داشت. فیلم‌های «شیطان پرادا می‌پوشد» و «بازگشت مری پاپینز» نیز هر کدام بیش از ۳۰۰ میلیون دلار فروش جهانی با خود به همراه داشتند.


جنیفر لارنس

صدرنشین‌های پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس

در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، جنیفر لارنس به عنوان پردرآمدترین ستاره جهان شناخته شد. او موفقیت‎اش را مدیون فیلم «سه‌گانه بازی‌های گرسنگی» است که حدود ۲.۸۹ میلیارد دلار در باکس آفیس جهان فروش داشت. البته این تنها فیلم موفق باکس آفیس او نبود. هنرنمایی او در فیلم ۰۱۴۲ «مردان ایکس: روز‌های گذشته آینده» نیز یکی دیگر از پرفروش‌ترین‌های باکس آفیس با ۷۴۷ میلیون دلار بود.


ساندرا بولاک

صدرنشین‌های پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس

آیا می‌دانستید که ساندرا بولاک از سال ۱۹۸۷ تاکنون در صنعت سینما فعال است؟ او یکی از ستاره‌هایی است که نامش در پروفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس قرار دارد. انیمیشن «مینیون‌ها»، محصول سال ۲۰۱۵، با صدای ساندرا بولاک در نقش اسکارلت اورکیل بیش از ۱ میلیارد دلار فروش داشت که رکورد فیلم قبلی این ستاره را با نام «جاذبه» که فروشش ۷۲۳ میلیون دلار بود، شکست.


اما واتسون

صدرنشین‌های پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس

فعالیت حرفه‎ای اما واتسون از بازی در فیلم «هری پاتر» آغاز شد که بیش از ۷.۷ میلیارد دلار در باکس آفیس جهانی فروش داشت. هنرنمایی او در «دیو و دلبر» نیز فروشی حدود ۱.۲ میلیارد دلار به همراه داست. این ستاره بریتانیایی به خوبی ارزش خودش را می‌داند. او برای بازی در فیلم‎هایش ۱۵ میلیون دلار دریافت می‌کند که در مقایسه با دیگر ستاره‌ها هالیوودی رقم بالایی است.


رابرت داونی جونیور

صدرنشین‌های پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس

درخشیدن در فیلم‌هایی، چون «مرد آهنی»، «شرلوک هولمز» و «انتقام‌جویان» با فروش ۷.۷ میلیارد دلاری ‎ش، او را تبدیل به یکی از افسانه‌های سینمای هالیوود کرده است. در واقع اینطور به نظر می‌رسد که او در هر فیلمی که بازی می‌کند، فروش بالایی را در باکس آفیس به همراه دارد. او به زودی در فیلم‌های «سفر‌های دکتر دولیتل» و «شرلوک هولمز ۳» نیز ظاهر می‌شود که به احتمال زیاد موفقیت‌های بعدی او در باکس آفیس خواهد بود.


هریسون فورد

صدرنشین‌های پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس

بازی هریسون فورد در «جنگ ستاره ها» و «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» بیش از ۲ میلیارد دلار در باکس آفیس جهانی فروش داشت. علاوه بر آن، او با حضورش در رشته فیلم‌های سینمایی «ایندیانا جونز» بیش از ۱۲ میلیارد دلار به دست آورد. هریسون فورد در سن ۷۶ سالگی، هنوز هم قوی و باانگیزه است. بدون شک، او در سال ۲۰۲۱ با «ایندیانا جونز ۵» بار دیگر بر سر زبان‌ها خواهد افتاد.


بردلی کوپر

صدرنشین‌های پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس

بردلی کوپر که تا به حال ۷ بار نامزد جایزه اسکار شده است، یکی از بهترین بازیگران هالیوودی به شمار می‌رود. از بهترین و پرفروش‌ترین فیلم‌های او می‌توان به «خماری» اشاره کرد که ۱.۴ میلیارد دلار در باکس آفیس جهانی فروش کرد. این ستاره محبوب این روز‌ها فعالیت‌های زیادی دارد و در فیلم‌های مختلفی چون «تک‌تیرانداز آمریکایی»، «حقه‌بازی آمریکایی»، «ستاره‌ای متولد شده‌است» و فیلم «انتقام جویان» ۲ میلیارد دلاری، هنرنمایی کرده است.


تام هنکس

صدرنشین‌های پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس

تعجبی که نام تام هنکس، هنرپیشه، کمدین، کارگردان، دوبلور و نویسنده آمریکایی برنده جایزه اسکار را در این لیست ببینیم. رزومه او پر از فیلم‌های موفقی چون «فارست گامپ»، «بزرگ»، «نجات سربازان رایان»، «دور افتاده» و پرفروش‌ترین آن‌ها انیمیشن «داستان اسباب بازی» با فروش ۱.۹۳ میلیارد دلار در باکس آفیس جهانی، می‌باشد. او در سال ۲۰۱۹، با هنرنمایی در «داستان اسباب بازی ۴» بیش از ۵۳۵ میلیون دلار به دست آورد.


مورگان فریمن

صدرنشین‌های پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس

ستاره برنده جایزه اسکار، مورگان فریمن یکی از پردرآمدترین ستاره‌های لیست باکس آفیس جهانی است. او که از سال ۱۹۶۴ تاکنون فعالیت دارد، در فیلم‌های مشهور و موفقی چون «بروس قادر مطلق»، «دختر میلیون دلاری»، «تحت تعقیب» و «شوالیه تاریک» ایفای نقش کرده است. اگر چه تمام این فیلم‌ها جزو پرفروش‌ترین‌های باکس آفیس بوده‎‎اند، اما فیلم «شوالیه تاریک» با فروش ۲.۶ میلیارد دلار در صدر تمام آن‌ها قرار دارد.

منبع: wonderwall

پردیس بختیاری
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Netherlands
11:26 - 1398/04/29
مرداش سلطان تر بودن تا زناش
پاسخ ها
بدون نام
-
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
باشه بابا شما خوبید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
عقده ای
Netherlands
12:17 - 1398/04/29
نمیدونم چرا از مورگان فریمن اصلا خوشم نمیاد. یادم قبلا در مورد سابقه بدش خونده بودم
پاسخ ها
اقا زمانی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
اونم از تو خوشش نمیاد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
آره صداش رو مستند های علمی خیلی خوبه اما منم خیلی ازش خوشم نمیاد یه جورایی تو فیلم باشه بی خیال فیلم میشم
United Arab Emirates
13:28 - 1398/04/29
سلاطین ما هم عبارتند از محمدرضا گلزار سحر قریشی امین حیایی نوید محمدزاده مهناز افشار ترلان پروانه جواد عزتی رضا عطاران ریحانه پارسا زیبا کرمعلی و دیگر بزرگواران!!!
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
هر کی رو میخواهی به زبان بیار ولی گلزار مسخره است به خاطر پول باباشه که معروفه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
چجوری میتونی نوید محمد زاده عزیز رو قاطی گلزار و سحر و حیایی و ... کنی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
حالا درسته از گلزار خوشت نمیاد
اما باور کن باباش ادم خیلی ثروتممدی نیست این خود گلزار که ثروتمند از طریق بازیگری به ثروت زیادی رسیده
معصومه
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
دقیقااااا.خیلی خوب گفتی.
همشون بی سواد و پرمدعا
Iran, Islamic Republic of
21:11 - 1398/04/29
بد ترجمه میکنید...
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1398/04/29
شما خو یکی از بهترین فیلمای مورگان فریمن که Shawshank Redemption که بهترین فیلم تاریخ هستش رو نگفتین
پاسخ ها
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
حیف واقعا. منم میخواستم همینو بگم. ولی یادم اومد تو نقد این فیلم گفته اند که تو اون سالی که ساخته شد اکران موفقی نداشت و استقبال خوبی در حد شایستگی همچین فیلم فوق العاده ای نشد، در نتیجه جز فیلم های پرفروش نبوده. اما بعد از چندسال بدلیل محبوبیت بین مردم و استقبال اونها از فیلم، رفت به صدر جدول سایت imdb.
Canada
23:50 - 1398/04/29
پس لئوناردو دی کاپریو چی؟ پس یعنی موغق نیست یا جایزه نبرده؟ یا فیلماش خوب نبودن؟
فک میکردم بازیگره خوبیه:/
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
جایزه نبرده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج