پرهزینه‌ترین تیم‌های اروپایی در ۵ سال گذشته
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۸۶۱۶۱
۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۱
۵۲۸۵
در 5 سال اخیر، بارسلونا بیش از یک میلیارد پوند خرج خرید بازیکنان جدید کرده است.

نود: در 5 سال اخیر، بارسلونا بیش از یک میلیارد پوند خرج خرید بازیکنان جدید کرده است.

وبسایت معتبر ترانسفرمارکت که فعالیت اصلی خود را در زمینه مطالعه بازار و بررسی قیمت ها انجام می‌دهد، به بررسی 10 باشگاه پرهزینه اروپایی در 5 فصل اخیر پرداخته و سعی داشته بررسی کند کدام باشگاه ها، بیشترین هزینه را در جهت جذب بازیکنان انجام داده اند و البته چقدر از فروش بازیکنان سود برده اند.

مطابق این آمار، تنها یک باشگاه در 5 سال گذشته از مرز یک میلیارد یورو هزینه برای خرید بازیکنان جدید گذشته و آن باشگاه هم بارسلونا نام دارد. بارسلونا که در این 5 سال تحت مدیریت جوزپ ماریا بارتومئو قرار داشته (به شکل دقیق تر، از ژانویه 2014)، از تابستان 2014 تاکنون 1.088 میلیارد یورو را برای جذب بازیکنان جدید هزینه کرده است.

بارتومئو در همان تابستان نخست استعداد خود را در هزینه کردن نشان داد و با خرید لوئیس سوارز از لیورپول با قراردادی به ارزش 82.3 میلیون یورو، دومین خرید گران قیمت تاریخ باشگاه را رقم زد.

در همین تابستان مارک آندره تراشتگن (مونشن گلادباخ) و کلودیو براوو (رئال سوسیه‌داد) با انتقال هایی 12 میلیون یورویی برای تغییر ترکیب دروازه بانی به نیوکمپ آمدند و ایوان راکیتیچ هم با قراردادی 18 میلیون یورویی از سویا به بارسلونا پیوست. ژرمی متیو (20 میلیون یورو)، توماس فرمائلن (18 میلیون یورو) و داگلاس سانتوس (4 میلیون یورو) دیگر خریدهای بارسلونا در این تابستان بودند.

بارسلونا در تابستان 2015 فعالیت پررنگی در بازار نداشت و آلکس ویدال (22 میلیون یورو از سویا) و آردا توران (41 میلیون یورو) تنها خریدهای این باشگاه بودند.

این روند البته در تابستان 2016 حفظ نشد و بارسلونا در این تابستان بازیکنانی نظیر ساموئل اومتیتی (25 میلیون یورو)، لوکاس دینیه (20.5 میلیون یورو از پاریسن‌ژرمن)، آندره گومز (55 میلیون یورو از والنسیا)، یسپر سیلسن (15 میلیون یورو از آژاکس) و پاکو آلکاسر (32 میلیون یورو از والنسیا) را جذب کرد.

تابستان 2017 و همزمان با خروج لوئیس انریکه از نیوکمپ، بارسلونا هم بعد از سپری کردن دو سال بدون انجام خریدهای بزرگ، بالاخره قفل بانک را شکست.

انتقال 222 میلیون یورویی نیمار به پاریسن‌ژرمن (رکورد فروش تاریخ باشگاه) موجب شد تا مدیران آبی اناری برای جایگزینی او به تکاپو افتاده و با انتقال 40+105 میلیون یورویی عثمان دمبله از بوروسیا دورتموند، رکورد نقل و انتقالات باشگاه که پیش از این در اختیار نیمار بود را بشکنند.

بارسلونا در همان تابستان 30 میلیون یورو برای جذب نلسون سمدو به بنفیکا پرداخت کرد و البته پرداخت 40 میلیون یورو به باشگاه گوانگژو اورگراند برای جذب بازیکنی نظیر پائولینیو، تعجب و انتقادات زیادی را برانگیخت.

بارسلونا البته دست بردار نبود و در زمستان 2018 به فاصله تنها 6 ماه، رکورد جدیدی را در نقل و انتقالات خود به ثبت رساند. فیلیپه کوتینیو با 40+120 میلیون یورو از لیورپول خریداری شد تا بتواند رویای قهرمانی در اروپا را بالاخره در نیوکمپ برآورده کند.

متورم شدن بازار در نتیجه انتقال کهکشانی نیمار به پاریسن‌ژرمن، موجب شد تا قیمت بازیکنان به شکل عجیبی رشد یافته و بارسلونا در تابستان 2018 برای خرید نام هایی نظیر آرتور ملو (گرمیو)، کلمنت لنگلت (سویا) و مالکوم (بوردو) به ترتیب 31، 35.9 و 41 میلیون یورو هزینه کند.

تابستان شلوغ رئال مادرید موجب شده تا بارسلونا هم برای جذب ستارگان دنیای فوتبال به تکاپو بیفتد و فرانکی دی‌یونگ (75 میلیون یورو، آژاکس) و نوربرتو نتو (26 میلیون یورو، والنسیا) را جذب کند. انتقال 120 میلیون یورویی آنتوان گریزمن از اتلتیکومادرید هم سومین خرید گران قیمت آبی اناری ها در تاریخ را رقم زد؛ سه خریدی که همگی از سال 2017 میلادی به وقوع پیوسته اند. البته انتظار می‌رود هزینه ها با بازگشت احتمالی نیمار به نیوکمپ، از این هم بیشتر شود.

در رده دوم نام باشگاه منچسترسیتی به چشم می‌خورد که با 996.2 میلیون یورو هزینه برای بازیکنان جدید، فاصله ای تا میلیاردی شدن ندارد.

هر 9 رکورد اول نقل و انتقالات این باشگاه در این بازه زمانی ثبت شده اند و منچسترسیتی در این برهه 62.8 میلیون پوند برای رودری، 60 میلیون پوند برای ریاض محرز، 57 میلیون پوند برای آیمریک لاپورت و 55 میلیون پوند برای کوین دی‌بروینه هزینه کرده است.

البته سیتیزن ها در همین برهه با فروش کلچی ایهیناچو و آلوارو نگردو هر کدام به ارزش 24 میلیون پوند، سودآوری هم داشته اند که البته در مقایسه با هزینه هایشان اصلا رقم چشم گیری نیست.

در رده سوم به نامی عجیب برمی‌خوریم؛ شاید کمتر کسی انتظار داشته که در حضور پاریسن‌ژرمن و رئال مادرید، یک تیم از سری آ به این مکان دست یابد اما داده های ترانسفرمارکت نشان می‌دهد یوونتوس، قهرمان 8 دوره اخیر سری آ با 896.4 میلیون یورو هزینه روی بازیکنان جدید در 5 سال گذشته، سومین تیم اروپایی در این زمینه بوده است.

یوونتوس در این سال ها با هزینه ای 90 میلیون یورویی روی گونزالو هیگواین، او را به سومین بازیکن گران قیمت دنیای فوتبال بدل کرد و دو سال بعد، برای خرید کریس رونالدو به نخستین باشگاه ایتالیایی تبدیل شد که برای جذب یک بازیکن 100 میلیون یورو می‌پردازد. یووه در این سال ها پل پوگبا را هم با 105 میلیون یورو به منچستریونایتد واگذار کرد تا رکورد گران ترین بازیکن دنیای فوتبال را برای یک سال در اختیار گیرد.

شاید برای بسیاری باورنکردنی باشد اما باشگاهی مثل رئال مادرید با هزینه ای 747.3 میلیون یورویی تنها در رده هشتم این فهرست و پایین تر از باشگاه هایی نظیر چلسی، منچستریونایتد و اتلتیکومادرید قرار گرفته است.

درست است که رئال در این دوران 100 میلیون یورو برای ادن هازارد (دومین رکورد باشگاه) و 76 میلیون یورو برای خامس رودریگز (پنجمین رکورد باشگاه) پرداخت کرده، اما روزهای خلوت رئال در بازار نقل و انتقالاتی تابستان های 2016 و 2017 در ثبت این رکورد بی تاثیر نبوده است.

ضمن این که رئال در این 5 سال با فروش کریس رونالدو (100 میلیون یورو)، آنخل دی ماریا (76.5 میلیون یورو) و آلوارو موراتا (65.5 میلیون یورو) توانسته به درآمد مناسبی از فروش بازیکنانش دست یابد.

در ادامه نگاهی به پرهزینه ترین باشگاه های فوتبال اروپا در 5 سال اخیر خواهیم داشت و البته میزان درآمد آن ها از فروش بازیکنانشان را هم خواهیم دید. همچنین دستاوردهای این تیم ها در این 5 سال را هم یادآور خواهیم شد تا خودتان قضاوت کنید، کدام باشگاه سرمایه گذازی مناسب تری را انجام داده است.

1-بارسلونا (لالیگا اسپانیا)/هزینه: 1.088 میلیارد یورو/درآمد: 626.9 میلیون یورو

(4 لالیگا، 4 کوپا دل‌ری، 2 سوپرجام اسپانیا، یک لیگ قهرمانان اروپا، یک سوپرجام اروپا، یک جام جهانی باشگاه ها)

2-منچسترسیتی (لیگ برتر انگلیس)/هزینه: 996.2 میلیون یورو/درآمد: 280.2 میلیون یورو

(2 لیگ برنر، یک جام حذفی، 3 جام اتحادیه، یک جام خیریه)

3-یوونتوس(سری آ ایتالیا)/هزینه: 896.4 میلیون یورو/درآمد: 650.4 میلیون یورو

(5 سری آ، 4 کوپا ایتالیا، 2 سوپرجام ایتالیا)

4-منچستریونایتد (لیگ برتر انگلیس)/هزینه: 889.5 میلیون یورو/درآمد: 274.5 میلیون یورو

(یک جام حذفی، یک جام اتحادیه، یک جام خیریه، یک لیگ اروپا)

5-چلسی (لیگ برتر انگلیس)/هزینه: 876.5 میلیون یورو/درآمد: 732.1 میلیون یورو

(2 لیگ برتر، یک جام حذفی، یک جام اتحادیه، یک لیگ اروپا)

6-اتلتیکومادرید (لالیگا اسپانیا)/هزینه: 824.6 میلیون یورو/درآمد: 752.8 میلیون یورو

(یک سوپرجام اسپانیا، یک لیگ اروپا، یک سوپرجام اروپا)

7-پاریسن‌ژرمن (لیگ یک فرانسه)/هزینه: 773.1 میلیون یورو/درآمد: 356.3 میلیون یورو

(4 لیگ یک، 4 جام حذفی، 4 جام اتحادیه، 5 سوپرجام فرانسه)

8-رئال مادرید (لالیگا اسپانیا)/هزینه: 747.3 میلیون یورو/درآمد: 543.5 میلیون یورو

(یک لالیگا، یک سوپرجام اسپانیا، 3 لیگ قهرمانان اروپا، 3 سوپرجام اروپا، 4 جام جهانی باشگاه ها)

9-لیورپول (لیگ برتر انگلیس)/هزینه: 714.7 میلیون یورو/درآمد: 535 میلیون یورو

(یک لیگ قهرمانان اروپا)

10-اینترمیلان (سری آ ایتالیا)/هزینه: 586.1 میلیون یورو/درآمد: 353.8 میلیون یورو

(بدون جام!)

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1398/04/26
پر افتخار ترین تیم تاریخ یعنی بارسلونا هم بدون پول و به لطف بازیکنان لاماسیا مثل مسی ژاوی و اینیستا تونسته قهرمانی بیاره و هم با پول قهرمانی داشته و تو این رده هم باز هم بهترین تیم بوده
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1398/04/26
زنده باد بارسلون
تو همه چی بهترین تیم تاریخ بوده و خواهد بود
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1398/04/26
بارتومئو احمق لاماسیا رو نابود کرد با این خریداش ولی رییس قبلی خیلی خیلی بهتر بود هم امثال مسی پویول ژاوی پیکه اینیستا آلوس نیمار بوسکتس آلبا فابرگاس پدرو ویا سانچز والدس و....... رو به تاریخ فوتبال معرفی کرد که همشون هم بهترینان تاریخ هستند و هم کمتر هزینه میکرد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
استیل رگال_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
فرش تارنگ_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر