داورزنی: قانون ماده ۸۸، ورزش را نابود می‌کند
۸۸۶۶۶۶
۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
۲۹۷۵
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای گفت: متاسفانه قانون ماده ۸۸ تیشه به ریشه ورزش می‌زند.

خبرگزاری ایسنا: معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای گفت: متاسفانه قانون ماده ۸۸ تیشه به ریشه ورزش می‌زند.

محمدرضا داورزنی در مجمع سالیانه فدراسیون‌ ناشنوایان حضور یافت و اظهار کرد:از ابتدا به دنبال شفافیت مالی و رصد گردش مالی خانواده ورزش در بخش‌های مختلف بوده‎ایم و از سال گذشته، وزارت در این خصوص تلاش کرده تا تمام هیات‌های استانی در سراسر کشور، با دریافت شناسه، دارای قابلیت رصد شدن و شفافیت گردش مالی باشند.

داورزنی ضمن عذرخواهی بابت مشکلاتی مثل نبود فضای ورزشی مناسب برای فدراسیون ناشنوایان کشورمان، تاکید کرد: به شدت با ماده ۸۸ مخالفم. ورزش با این قانون گران شده و خدمات‌دهی ورزشی دچار مشکل است. این قانون ورزش کشور را به سمت نابودی می‌کشاند.

معاون وزیر ورزش و جوانان کشورمان با اشاره به دوران مدیریتش در ورزش خراسان گفت: در مناطق محروم مشهد سعی کردیم با هماهنگی سایر نهادها فضای ورزشی مناسبی مثل استخر و ... ایجاد کنیم.

به بهره‌برداری رساندن چنین فضاهایی سبب شد تا واکنش مناسبی در میان خانواده‌های این مناطق ببینیم، متاسفانه اما این قانون که با قانون اساسی در مغایرت است، ورزش کشور را به سمت بیراهه می‌کشاند.

وی گفت: هیات‌های ورزشی رقیب دولت نیستند، بلکه عینا نماینده دولت هستند. با این قانون، سالن به جای فعالیت زیر نظر مدیر و کارشناس مربوطه به محلی برای کسب تبدیل شده و کاسب وظیفه‌ای در قبال ورزشکاران حرفه‌ای و حتی علاقه‌مندان به ورزش احساس نمی‌کند.

اینکه به هیات سالنی را اجاره دهیم، خودبه‌خود باعث می‌شود هیات به دنبال جبران هزینه‌ها باشد و از امور کارشناسی و تخصصی غافل می‌شود.

داورزنی با اشاره به اینکه دولت در تلاش است عدالتی نسبی برقرار کند، گفت: تلاش داریم حدود ۴۰۰ اماکن که را بررسی کردیم با قیمت کارشناسی شده به هیات‌ها واگذار شود. به دنبال اصلاح قانون استخدامی هستیم که در دولت مصوب شده تا برای ناشنوایان هم فضایی در نظر گرفته‌شود.

تنها قهرمان المپیک یا فرزندان جانبازان به دستگاه‌ها معرفی کردیم که ۹۰درصد آنها هم نپذیرفتند. متاسفانه اکثر مدیران ما به خاطر اشکالاتی که وجود دارد و دست بسته هیات‌ها و ادارات کل در سازمان بازرسی پرونده دارند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:34 - 1398/04/27
علت نابودی ورزش ایران افراد نالایق مانند شما، تاج، کفاشیان رسول خادم و در راس آنها وزیر ورزش است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج