تایوان به هنگ‌کنگی‌های فراری کمک می‌کند
۸۸۷۰۶۸
۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
۳۹۲۶
دولت تایوان امروز (جمعه) اعلام کرد،‌ به هنگ‌کنگی‌هایی که از این دولتشهر گریخته و به تایوان آمده‌اند و به دنبال محلی امن هستند، کمک می‌کند.

ایسنا: دولت تایوان امروز (جمعه) اعلام کرد،‌ به هنگ‌کنگی‌هایی که از این دولتشهر گریخته و به تایوان آمده‌اند و به دنبال محلی امن هستند، کمک می‌کند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، این وعده از سوی تایوان برای کمک به هنگ‌کنگی‌هایی که از این دولتشهر گریخته‌اند، باعث خشم پکن می‌شود و در حالی مطرح شده که این کشور جزیره‌ای خودش را برای انتخابات ریاست جمهوری آماده می‌کند که مساله اصلی آن روابط با چین است.

تایوان به هنگ‌کنگی‌های فراری کمک می‌کند

بیش از 30 تن از معترضان هنگ‌کنگی که از ترس پیگرد و آزار ناشی از حضور در اعتراضات اول ژوئیه به تایوان رسیده‌اند، به دنبال مامنی امن هستند.

در گزارش روزنامه اپل دیلی تایوان آمده است، این فعالان در مکانهای مختلف ساکن می‌شوند و برخی از آنها کمکهایی از سازمانهای مردم نهاد محلی دریافت می‌کنند.

شورای امور چین، عالی‌ترین نهاد سیاستگذاری تایوان در امور چین این مساله را هنوز تایید نکرده اما امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد، چنین مسائلی را تحت اولویت احترام به حقوق بشر و نگرانی‌های انسانی مورد بررسی قرار می‌دهد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما می‌توانیم کمک‌های اصلی و ضروری را برای ساکنان هنگ‌کنگی که به دنبال آزادی و امنیت هستند و در پی دلایل سیاسی به تایوان آمده‌اند، تامین کنیم.

تسای اینگ ون، رئیس جمهوری تایوان حمایت خود را از چنین اقدامی اعلام کرد و گفت: با دوستان ما از هنگ‌کنگ با مناسبترین شرایط مربوط به وضعیت بشری و انسان دوستانه رفتار می‌شود.

اعتراضات مردمی در هنگ کنگ بیش از یک ماه قبل در پی مطرح شده لایحه استرداد مظنونان به چین برای محاکمه و دادگاهی شکل گرفت و هنوز هم ادامه دارد؛ این اعتراضات مردمی باعث شد تا لایحه مذکور از دستور کار خارج شود.

دولت تایوان هنوز مفهوم حقوقی پناهندگی را به رسمیت نمی‌شناسد اما در برخی مواقع، به مخالفان اجازه داده می‌شود تا با ویزای طولانی مدت در این کشور بمانند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:18 - 1398/04/29
اینم یکی ازجقه های انگلیسه برای تحت فشار قرار دادن چین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج