تداوم هوای گرم تا سه روز آینده در کشور
۸۸۷۲۱۲
۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
۵۲۳۲
کارشناس سازمان هواشناسی کشور از تداوم هوای گرم در اکثر مناطق کشور خبر داد و گفت: کیفیت هوای تهران سالم است.

خبرگزاری میزان: نقشینه کارشناس سازمان واشناسی با اشاره به وضعیت جوی گفت: تداوم هوای گرم تا ۳ روز آینده برای اکثر مناطق کشور با توجه به الگوی تابستانه پیش بینی می‌شود.

نقشینه با بیان اینکه در دو روز آتی به ویژه در ساعات بعد از ظهر در جنوب شرق فارس، شمال هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رشد ابر‌های هم رفتی و رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش شدید باد شدید موقتی پیش بینی شده است، گفت: در سه روز آینده در برخی ساعات در جنوب سمنان، تهران، استان‌های یزد، قم و مرکزی نیز گرد و غبار را انتظار داریم.

وی با تاکید بر اینکه در سه روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود، تصریح کرد: از روز سه شنبه تا آخر هفته بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف خواهند داشت.

نقشینه ادامه داد: دمای هوای تهران امروز و فردا در مهرآباد به ۴۱ درجه، روز دوشنبه ۴۰ و سه شنبه ۳۸ درجه پیش بینی شده است که این نوید دهنده کاهش کاهش نسبی گرما از نظر کاهش دما است.

وی با بیان اینکه کیفیت هوای تهران در شرایط سالم به سر می‌برد، گفت: البته برای جنوب استان مانند رباط کریم و ورامین وضعیت گرد و غبار می‌تواند تاثیر گذار باشد.

کارشناس سازمان هواشناسی همچنین از پیش بینی بارش خفیف و پراکنده در هفته جاری در ارتفاعات البرز خبر داد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج