همه گزینه‌های خط حمله پرسپولیس
۸۸۸۳۹۹
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
۸۷۴۲
پرسپولیس برای تکمیل شدن نیاز به تقویت در خط حمله دارد و گزینه‌های مختلفی زیر ذره‌بین باشگاه است.

ایلنا: با بازگشت حسین ماهینی و محمد انصاری، کافی بود پرسپولیس برای تکمیل تیمش یک مهاجم بخرد. مدیران این باشگاه اما سراغ هر بازیکنی رفتند به جز مهاجم. آنها در خط دفاع، محمدحسین کنعانی‌زادگان را خریدند و دو خرید دیگرشان یعنی فرشاد احمدزاده و وحید امیری هم تنها ترافیک خط هافبک را سنگین‌تر کرد.

برای خط حمله اما هنوز نتوانسته‌اند بازیکن بخرند. دلیلش روشن است؛ آنها بدون توجه به درخواست گابریل کالدرون برای خرید مهاجم ایرانی، چشم‌شان به دهان ایجنت‌ها بود که چه بازیکنانی را معرفی می‌کنند و حتی یکی دو مهاجم را با تأیید خودشان به سرمربی آرژانتینی معرفی کردند که او نپذیرفت. خلاصه پرسپولیسی‌ها آنقدر بدسلیقگی به خرج دادند که کالدرون تصمیم گرفت خودش مهاجم پیدا کند.

گزینه‌های او آرژانتینی و آفریقایی بودند و همزمان، مدیران باشگاه رفتند سراغ نرمین هاسکیچ و نیکولاس رنیلا. آنها البته همچنان امیدوارند به بازگشت مهدی طارمی و حتی رضا قوچان‌نژاد را هم به سرمربی معرفی کرده‌اند اما خط حمله پرسپولیس کماکان خالی است چرا که نه زوج علیپور - شریفی راضی‌کننده بوده و نه علیپور - اسدی. برای همین کالدرون، امیری را در خط حمله آزمایش کرد و حالا هم گوش تیز کرده برای شنیدن خبر توافق باشگاه با یک مهاجم ششدانگ که آسوده‌خاطرش کند.

نرمین هاسکیچ تکذیب شد

تنها گزینه‌ای که مدیران باشگاه پرسپولیس مذاکره با او را تأیید کرده‌اند، آقای گل لیگ صربستان است. نرمین هاسکیچ که در 34 بازی فصل پیش 24 گل برای تیم رادنیچکی‌نیش به ثمر رسانده بود و رسانه‌های بوسنیایی از درخواست 300 هزار یورویی او از باشگاه پرسپولیس خبر داده بودند. قطعا آن یک و نیم میلیون یورویی که ترانسفرمارکت تعیین کرده، قیمت واقعی این مهاجم نیست اما ادعای 700 هزار یورویی پرسپولیسی‌ها را هم نمی‌توانیم باور کنیم.

هاسکیچ همان بازیکنی است که می‌گفتند رضایتنامه‌اش 500 هزار یورو ارزش دارد و اگر واقعا این‌طور باشد، خودِ او هم برای یک سال به رقمی کمتر از این راضی نخواهد شد. اتفاقا توجیه عضو هیات مدیره باشگاه برای منتفی شدن جذب هاسکیچ هم همین بود اما چند ساعت بعد دوباره خبر آوردند که قرار شده این بازیکن با 700 هزار یورو پیراهن پرسپولیس را بپوشد.

350 هزار یورو برای قرارداد سال اول به علاوه رضایتنامه‌اش و 350 هزار تا هم برای قرارداد سال دوم او با پرسپولیس. اتفاقا او تنها مهاجمی است که باشگاه معرفی کرد و کالدرون پذیرفت اما حالا حتی ایویکا تونچف رییس باشگاه رادنیچکی‌نیش هم در مصاحبه با سایت Sportski Žurnal صربستان انتقال نرمین هاسکیچ به پرسپولیس را تکذیب کرده است.

طارمی، مقبول‌تر از دی‌سانتو، رنیلا و گزینه آفریقایی

مهدی طارمی اگر بازگشت را می‌پذیرفت، پرسپولیسی‌ها حتی دو برابر پیشنهاد مالی گزینه‌های خارجی‌شان به او پرداخت می‌کردند. او در واقع تنها مهاجمی است که هم کالدرون تأییدش کرده و هم تأییدیه باشگاه را دارد اما همانطور که خودش و مدیر برنامه‌هایش بارها تکرار کرده‌اند، میلی به حضور دوباره در لیگ ایران نداشت و قصدش بازی در اروپا بود که به هدفش هم رسید و مشخص شد پرسپولیسی‌ها از اول هم نباید روی او حساب زیادی باز می‌کردند.

فرانکو دی‌سانتو را خودِ کالدرون معرفی کرده. او 30 ساله است و پیش از این در تیم‌های چلسی، وردربرمن، ویگان، بلکبرن، شالکه و رایووایکانو بازی کرده. دی‌سانتوی آرژانتینی 3 بازی ملی هم دارد.در مورد گزینه آفریقایی هم می‌گویند او همان لئوناردو کوئیکه است که ادعایشان را نمی‌توان پذیرفت چرا که این بازیکن را ایجنت‌ها به باشگاه معرفی کرده بودند و کالدرون قبولش نداشت.

گویا گزینه مدنظر او هم اهل کامرون است اما مدیران پرسپولیس میلی به فاش کردن نامش ندارند. آنها حتی مذاکره با نیکولاس رنیلا را هم نه تأیید کردند نه تکذیب. مهاجم 24 ساله‌ای که در 69 بازی 22 گل به ثمر رسانده. یعنی تقریبا هر سه بازی، یک گل.

بکیم بالاژ چقدر شانس دارد؟

راست و دروغش گردن راوی اما می‌گویند مدیران باشگاه پرسپولیس برای جذب مهاجم آلبانیایی تیم احمد گروژنی روسیه به جمع‌بندی رسیده‌اند. بکیم بالاژ ۲۸ ساله که سابقه بازی در تیم‌های گنجلربریلیگی ترکیه و اسپارتاپراگ جمهوری چک را دارد، از سال ۲۰۱۶ در تیم احمد گروژنی حضور داشته و همبازی میلاد محمدی مدافع تیم‌ملی فوتبال ایران در این تیم روسی بود. گویا قرارداد این بازیکن با احمد گروژنی به پایان رسیده و او می‌تواند به‌عنوان بازیکن آزاد به پرسپولیس بیاید.

بکیم بالاژ بازیکن آزاد به حساب می‌آید، نیازی به خرید رضایتنامه‌اش نیست و پرسپولیسی‌ها به راحتی از تلاش برای جذب او دست برنمی‌دارند اما باید ببینیم می‌توانند از او تخفیف بگیرند یا نه. بالاژ که برای نخستین بار در سال ۲۰۱۲ پیراهن تیم‌ملی آلبانی را به تن کرده، بیش از ۲۰ بازی ملی در کارنامه‌اش دارد.

پرونده گوچی دوباره باز شد

این هم از عجایب فوتبال ایران است که پرسپولیس هر وقت دنبال مهاجم می‌گردد، نام رضا قوچان‌نژاد را می‌شنویم. او پیش از این هم به برانکو معرفی شده بود و حتی مرد کروات تأییدش کرد اما گوچی حضور در لیگ برتر را نپذیرفت و پیراهن اف‌سی‌سیدنی را پوشید. او حالا که در فهرست مازاد باشگاه آپوئل قبرس قرار گرفته، پرسپولیسی‌ها امیدوارتر شده‌اند به قرمزپوش شدنش.

در کنار همه مهاجمان خارجی، مدیران پرسپولیس رضا قوچان‌نژاد را هم به کالدرون معرفی کرده‌اند و احتمالا مذاکره با او را همین امروز و فردا آغاز خواهند کرد. خارجی‌هایی که توسط ایجنت‌ها به پرسپولیس معرفی شده‌اند، رضایتنامه‌های گرانقیمتی دارند و این در حالی است که باشگاه توان پرداخت بیشتر از ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار دلار برای رضایتنامه ‌ایشان را ندارد و برای همین گوچی را که بازیکن آزاد است، به گزینه‌های خارجی ترجیح می‌دهد.

هشدار مقصران به کالدرون

اینکه پرسپولیس هنوز مهاجم نخریده قطعا مقصرش گابریل کالدرون نیست. تقصیرها به گردن مدیران باشگاه است که درخواست‌های مرد آرژانتینی برای خرید یک گلزن را خیلی جدی نگرفتند و در تمام این مدت سعی‌شان بر این بود که گزینه‌های معرفی‌شده از سوی ایجنت‌ها را به پرسپولیس بیاورند که البته کالدرون مانع‌شان شد.

جالب اینکه حالا می‌شنویم در انتخاب مهاجم، به این مربی هشدار داده‌اند! سرمربی پرسپولیس وقتی تعلل باشگاه را دید، خودش افتاد دنبال مهاجم و یکی دو نفر را هم معرفی کرد که البته هنوز با آنها مذاکره نشده اما خارجی بودن‌شان مدیران پرسپولیس را عقب نشانده.

آنها از این می‌ترسند که شکایتی تازه گریبان باشگاه را بگیرد و برای همین به کالدرون گوشزد کرده‌اند که مراقب خرید مهاجم جدید باشد چون پرسپولیسی‌ها دل خوشی از مهاجم خارجی ندارند. انگار نه انگار که خودشان هم دنبال مهاجم خارجی هستند و چشم‌شان به دهان ایجنت‌ها که چه بازیکنی را به آنها معرفی می‌کنند.

در ناکارآمد بودن ماریو بودیمیر تردیدی نیست اما مقصر شکایت او همین مدیران باشگاه بودند که پولش را ندادند. حالا هم از این می‌ترسند که مهاجم آرژانتینی مدنظر کالدرون همان بلا را سرشان بیاورد و با هشدار‌های‌شان سرمربی پرسپولیس را هم دچار تردید کرده‌اند. امیدواریم در نهایت پرسپولیس به خاطر پول و رفاقت، مهاجمان باکیفیت، رزومه‌دار و گرانقیمت را به ناکارآمدها نفروشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1398/05/01
بازیکن درجه۳آسیابیارین اما حرف پول پرست(طارمی)رانزنین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج