روزنامه اعتماد: وزارت ارشاد را کنید وزارت سرگرمی
۸۸۸۷۴۸
۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
۳۰۴۹
می‌خواهم از مدیران درخواست کنم تا وزارتخانه‌ای به نام «وزارت سرگرمی، تفنن و تفریح» راه بیندازند و مسوولیت هرآنچه را امروز به نام هنر، تولید می‌شود به عهده بگیرند. چون تولیداتی که این روز‌ها در حوزه‌های مختلف هنری می‌بینیم، براساس نظر کارشناسان این حوزه‌ها، جنبه‌های هنری ندارد، بیشتر سرگرمی هستند.

عبدالجبار کاکایی در روزنامه اعتماد نوشت: می‌خواهم از مدیران درخواست کنم تا وزارتخانه‌ای به نام «وزارت سرگرمی، تفنن و تفریح» راه بیندازند و مسوولیت هرآنچه را امروز به نام هنر، تولید می‌شود به عهده بگیرند. چون تولیداتی که این روز‌ها در حوزه‌های مختلف هنری می‌بینیم، براساس نظر کارشناسان این حوزه‌ها، جنبه‌های هنری ندارد، بیشتر سرگرمی هستند و چرا باید وزارت فرهنگ و هنر و ارشاد متولی آن‌ها باشد، وقتی آثار فرهنگی و هنری نیست و همه‌چیز به سمت سرگرمی و ابتذال هنری کشیده شده.

روزنامه اعتماد: وزارت ارشاد را کنید وزارت سرگرمی

با این دسته‌بندی می‌شود آثار را با توجه به کیفیت‌شان به یکی از این وزارتخانه‌ها ارجاع داد و وزارت ارشاد هم هزینه کار‌های تجاری، سبک، سخیف و غیرهنری را ندهد. به نظر می‌آید امروز بیشتر تفریح مردم در خرید لباس یا رفتن به رستوران‌های مجلل، کنسرت و نمایش‌های تفریحی خلاصه شده است. تازه این هم مربوط به قشر مرفه جامعه است. مشکلی هم نیست اگر برای همین قشر هم برنامه‌ای داشته باشیم.

اما نباید اجازه دهیم پای وزارت فرهنگ و ارشاد به تولید چنین آثاری باز شود و با هزینه و سرمایه‌ای که خرج می‌کند شخصیتش زیر سوال برود. باید راهی برای سامان‌دهی تولید موسیقی ناهنجاری که امروز شاهد آن هستیم هم باشد. البته ناهنجار از حیث منتقدان رسانه‌ای و نگاه هنری نسبت به موسیقی. اگر نه سرگرمی همیشه لازم است.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1398/05/02
خب الان روزنامه اعتماد اصلاح طلب با این خبر که خودشو دارو دستشو زیر سوال برد!! :) رئیس دولت گرایشش به کدوم حزبه؟ وزیر فرهنگو ارشاد آدم کیه؟ عضو اکثریت مجلس دست چه حزبه که به این وزیرا صلاحیت دادن؟ :) همه این ندانم کاریا که زیر سر همین اصلاح طلبای هستش که! :)
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج