رئیس فدراسیون فوتبال در دوره آموزشی VAR
۸۸۸۹۸۸
۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹
۳۶۷۷
رئیس فدراسیون فوتبال بعدازظهر امروز در کلاس کمک داور ویدئویی حضور پیدا کرد.

سایت رسمی فدراسیون فوتبال: نخستین دوره آموزشی سیستم کمک داور ویدئویی با حضور 24 داور به مدرسی محمدصالح سوبخیدین از روز گذشته (سه شنبه اول مرداد) در هتل آکادمی ملی فوتبال در حال برگزاری است.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال بعدازظهر امروز در این کلاس حاضر شد و برای دقایقی با داوران به صحبت پرداخت.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ضمن خیر مقدم به مدرس فیفا و حاضرین در کلاس گفت: واقعیت این است در بحث استفاده از VAR چند موضوع خوب وجود دارد و باعث می شود حق به حقدار می رسد و هجمه علیه داوری صورت نگیرد.

وی در ادامه بیان کرد: در این چند سال گذشته در لیگ شاهد بودیم که اعتراضاتی به صورت ناخواسته و یا ناجوانمردانه به سمت داور رخ داده است. آنچه مسلم است با راه اندازی این سیستم سعی داریم اشتباهات داوری را به حداقل می رسد.

تاج اضافه کرد: در فصل جدید قرار است باشگاهها بلیت الکترونیکی را راه اندازی کنند و اگر تخلفی در ورزشگاه رخ داد بتوانیم متخلف را شناسایی خواهیم کرد.

همچنین قرار است کمیته داوران آیین نامه ای را تهیه و تدوین کند و آن را در هیات رئیسه فدراسیون مصوب کنیم تا اگر بازیکن یا کادر فنی تیم ها به سمت داور حمله کردند آن ها را به صورت خودکار محروم کنیم. می خواهیم کاربر حمایتی برای داوران داشته باشیم.

رئیس فدراسیون در پایان اظهار داشت: امیدوارم همانطور که این تکنولوژی که در اکثر کشورها راه اندازی شده است و فیفا نیز موافقت کرده تا در لیگ ایران این سیستم راه اندازی شود از شما می خواهم نهایت استفاده را از این کلاس ببرید تا فوتبال از علم شما داوران بهره مند شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج