جانسون: برای برگزیت بی‌توافق باید آماده باشیم
۸۸۹۰۲۰
۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
۵۳۲۳ 
بوریس جانسون در اولین سخنرانی خود به عنوان نخست‌وزیر انگلیس گفت، می‌خواهد وضعیت این کشور را بهبود ببخشد و رهبری شایسته انگلیس را به نمایش بگذارد.

ایسنا: بوریس جانسون در اولین سخنرانی خود به عنوان نخست‌وزیر انگلیس گفت، می‌خواهد وضعیت این کشور را بهبود ببخشد و رهبری شایسته انگلیس را به نمایش بگذارد.

جانسون گفت: بعد از سه سال به خود شک کردن بی‌مبنا، وقت آن رسیده که برخوردمان را عوض کنیم. برای آینده‌ای پس از بریگزیت باید نگاهمان به فرصت‌های پیش رو باشد، نه به تهدیدها.

بر اساس گزارش یورو نیوز، او در نخستین سخنرانی خود به عنوان نخست‌وزیر انگلیس، بر خروج از اتحادیه اروپا تأکید کرده است.

او گفت: سی‌ویکم اکتبر از اتحادیه اروپا خارج می‌شویم، اما و اگر ندارد.

جانسون: اما و اگر ندارد، از اتحادیه اروپا خارج می‌شویم

جانسون از «بردباری و شکیبایی» ترزا می و احساس عمیق تعهد به خدمت عمومی او تشکر کرد و گفت، پرچم انگلیس در راه دموکراسی برافراشته خواهد ماند.

شهردار سابق لندن گفت: من با تمام وجود معتقدم که می‌توانیم در ۹۹ روز به توافق جدید با اتحادیه اروپا برسیم اما بعد از آن ۹۹ روز دیگری صبر نخواهیم کرد؛ چرا که مردم انگلیس به اندازه کافی صبر به خرج داده‌اند. اکنون زمان عمل، زمان تصمیم‌گیری، زمان رهبری قدرتمند و زمان تغییر کشور به سوی آینده‌ای بهتر فرا رسیده است.

او کمی پیش از سخنرانی در مقابل دفتر نخست‌وزیری انگلیس به کاخ باکینگهام، اقامتگاه ملکه الیزابت دوم رفت و مطابق تشریفات به عنوان نخست‌وزیر جدید مأمور تشکیل کابینه شد.

جانسون که سابقه وزارت خارجه در کابینه ترزا می را هم داشت، در انتخابات درون‌حزبی محافظه‌کاران به عنوان رهبر جدید انتخاب شد و به مقام نخست‌وزیری رسید.

او گفت که مواضع «مرددها، بدبین‌ها و مأیوس‌ها» اشتباه بوده است. جانسون از هواداران سرسخت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است و هنگام همه‌پرسی سه سال پیش هم از چهره‌های شاخص کارزار بریگزیت بود.

با وجود این که سه سال از همه‌پرسی بریگزیت می‌گذرد، بریتانیا هنوز در اتحادیه اروپا است و بخش بزرگی از سیاستمداران و نمایندگان پارلمان، به همراه بخش‌هایی از مردم هم خواهان باقی ماندن در این اتحادیه هستند.

جانسون در سخنرانی خود گفت، کسانی که در توانایی انگلیس برای عبور از مشکلاتش تردید دارند، اشتباه می‌کنند. او افزود که اعتماد به دموکراسی را احیا خواهد کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج