نقش‌ها در تئاتر‌های لاکچری به اطرافیان می‌رسد
۸۸۹۸۰۵
۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
۴۳۶۳
بازیگر فیلم «چ» گفت: فلان فرد تئاتر لاکچری تولید می‌کند و همه اطرافیان خود را به عنوان بازیگر سر پروژه می‌آورد، مگر من بدم می‌آید که در این تئاتر‌ها بازی کرده و دستمزد خوبی دریافت کنم، اما مشکل آنجاست که این‌ها جز خودشان کسی را راه نمی‌دهند، البته من نمی‌خواهم به این جریان تن دهم.

خبرگزاری میزان: امیررضا دلاوری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، پیرامون مشکلات فعلی سینما گفت: حرف زیاد است، هزاران بار هم از مشکلات سینما گفته‌ایم، اما تا وقتی که این مشکلات حل نشود چطور می‌توان انتظار داشت که سینما از وضعیت فعلی خارج شود.

وی درباره حضور تعداد محدودی بازیگر در سینمای امروز اذعان کرد: معمولاً سینما مخصوص تعداد محدودی از بازیگران است، تمامی کاراکتر و نقش‌های خوب سینما تنها به سه چهار بازیگر می‌رسد، سینمای امروز مختص به چند نفر شده که هیچکس را هم میان خود راه نمی‌دهند.

نقش‌ها در تئاتر‌های لاکچری فقط به اطرافیان می‌رسد

بازیگر فیلم سینمایی "چ" در همین رابطه تصریح کرد: همه چیز سینما رابطه بازی شده است، این حرف را به حساب کم کار بودن یا بیکار بودن نمی‌زنم، چون خدا را شکر این خودم هستم که ترجیح دادم در برخی از آثار بازی نکنم، باید قبول کنیم که سینما کاملاً در دست لابی و رابطه بازی است.

وی در همین راستا اضافه کرد: چرا باید کل نقش‌های خوب سینما به چند بازیگر محدود داده شود؟، آیا کارگردانان مابقی بازیگران را محک زده‌اند، آیا تهیه کنندگان به بازیگران دیگر هم اعتماد کرده اند که هم اکنون تنها چند نفر خاص را می‌بینند؟ دیگران را نمی‌گویم، اما آیا فیلمسازان و یا تهیه کنندگان به امیررضا دلاوری اعتماد کرده اند؟.

بازیگر سریال "آنام" درباره وجود لابی در سینما تاکید کرد: من یک زمانی که همه از لابی بازی می‌گفتند آن را کتمان می‌کردم، اما این سال‌ها متوجه شده ام که تمام نقش‌های سینما در مهمانی‌های شبانه پخش می‌شود، هیچ چیز سینما حساب و کتاب ندارد.

وی تاثیر بازیگران در انتخاب سایر بازیگران را غیراصولی دانست و اضافه کرد: متاسفانه امروزه خود بازیگرانی که در همین میهمانی‌های شبانه انتخاب شده اند مابقی بازیگران را انتخاب می‌کنند، در تئاتر هم وضعیت به همین شکل است، فلان فرد تئاتر لاکچری تولید می‌کند و همه اطرافیان خود را به عنوان بازیگر سر پروژه می‌آورد، مگر من بدم می‌آید که در این تئاتر‌ها بازی کرده و دستمزد خوبی دریافت کنم، اما مشکل آنجاست که این‌ها جز خودشان کسی را راه نمی‌دهند، البته من نمی‌خواهم به این جریان تن دهم.

دلاوری با اشاره به وضعیت بد معیشتی برخی هنرمندان خاطرنشان کرد: سال پیش اثری به من پیشنهاد شد که سه برابر دستمزد تئاتر قبلی را با من نقداً تسویه می‌کرد، اما خودم را نفروختم، می‌دانستم اگر این تئاتر را اجرا ببرم دیگر نمی‌توانم جواب مخاطبانی که از من انتظار دارند را بدهم، اما یادمان نرود که هنرمند تا کی می‌تواند دوام بیاورد؟، متاسفانه با شرایط سخت امروز تا کی هنرمند باید برای نقش خوب صبر کند؟.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج