کتاب‌های ترسناک و نفرین‌شده‌ای که بهتر است هرگز نخوانید
۸۹۰۵۳۵
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
۲۳۱۴۵
کتاب‌هایی وجود دارند که نفرین‌شده و ترسناک قلمداد می‌شوند و گفته می‌شود که محتوای این کتاب‌ها با دنیای جن و پریان در ارتباط است.در ادامه به کتاب‌های ترسناک و نفرین‌شده‌ای اشاره کنیم که بهتر است هرگز نخوانید.

برترین‌ها: در خصوص فایده‌های کتاب‌خوانی نیازی به‌توضیح وجود ندارد و کسی را نمی‌شناسیم که کتاب‌خواندن را توصیه نکند، اما به‌لطف پیشرفت فناوری این روز‌ها بیشتر از تعداد مو‌های سرمان کتاب برای خواندن وجود دارد و همین قضیه نیز وسواس برای کتاب‌خوانی را افزایش می‌دهد. از طرف دیگر به‌قول قدیمی‌ها هر گردی، گردو نیست و مطالعه هر کتابی هم پرفایده نخواهد بود. در این بین کتاب‌هایی نیز وجود دارند که نفرین‌شده و ترسناک قلمداد می‌شوند و گفته می‌شود که محتوای این کتاب‌ها با دنیای جن و پریان در ارتباط است.

به همین دلیل مطالعه این کتاب‌ها، خواننده‌ها را دچار دردسر‌های زیادی کرده است، با این حساب قصد داریم در ادامه به کتاب‌های ترسناک و نفرین‌شده‌ای اشاره کنیم که بهتر است هرگز نخوانید.

کتاب نکرونومیکون (The Necronomicon)

کتاب‌های ترسناک و نفرین‌شده‌ای که بهتر است هرگز نخوانید

از کتاب ترسناک و نفرین‌شده‌ای برای شما صحبت می‌کنیم که گفته می‌شود قدرت‌های پلیدی برای زنده‌کردن مردگان دارد. این کتاب به قوانین دنیای مردگان اشاره دارد و در ابتدا کتاب «نکرونومیکون» تنها به‌عنوان یک کتاب خیالی در داستان‌های نویسنده معروف، «اچ. پی لاوکرفت»، (H.P. Lovecraft) شناخته می‌شد. اما پس از اینکه داستان‌های «لاوکرفت» به‌محبوبیت زیادی رسید و کتاب‌های او به زبان‌های مختلف ترجمه شد. یک ناشر به این فکر افتاد تا نسخه‌ای کاغذی از کتابی که در داستان‌های «لاوکرفت» به آن اشاره شده بود را منتشر کند.

این ناشر برای فروش بیشتر کتاب «نکرونومیکون» جلد بسیار ترسناکی برای آن طراحی کرد و در قسمت‌های داخل کتاب نیز با محتوایی ترسناک و نفرین‌شده طرف هستیم. اگر به کتاب‌های ترسناک علاقه داشته باشید به‌احتمال زیاد باید «لاوکرفت» را بشناسید و حتماً به‌خوبی با آثار او و داستان معروفی که با نام «ندای کاتولو» (Call Of the Cthulhu) نوشته، آشنا هستید. در نسخه فیزیکی کتاب «نکرونومیکون» اشاره‌های زیادی به داستان‌های لاوکرافت شده و بار‌ها به شخصیت ترسناک و معروف این کتاب‌ها که با نام «کاتولو» آنرا می‌شناسیم، اشاره می‌شود.

تمامی این موارد دست به دست هم داد تا این کتاب به یکی از نفرین‌شده‌ترین کتاب‌های دنیا مشهور شود و با کتابی طرف باشیم که به فرهنگ عامه راه پیدا کرده و در فیلم‌های معروفی مانند «مرده شریر» (Evil Dead)، «جمعه سیزدهم»، (Friday the ۱۳th) شاهد اشاره‌هایی به کتاب «نکرونومیکون»، هستیم.


کتاب «اُورفِن استوری» (The Orphan’s Story)

کتاب‌های ترسناک و نفرین‌شده‌ای که بهتر است هرگز نخوانید

این کتاب در‌واقع رمانی حماسی از زندگی یک اسپانیایی است که راهی امپراتوری اسپانیا می‌شود تا بخت و اقبالش را امتحان کند. تاریخ نگارش کتاب «اورفن استوری» که ترجمه آن معادل «داستان یتیم» است، به چیزی بین سال‌های ۱۶۰۸ و ۱۶۱۵ میلادی باز می‌گردد و از قرار معلوم این کتاب را «مارتین دی لئون کاردِناس «(Martín de León y Cárdenas) نوشته است. ظاهراً نویسنده کتاب کشیشی بوده که سوگند مقدسش را زیر پا می‌گذارد.

این کتاب نکته‌های جالب و عجیب زیادی دارد، اما یکی از جالب‌ترین موارد کتاب «اورفن استوری» عدم چاپ آن است. در نتیجه در طول چندین قرن متمادی، این کتاب به‌چاپ نرسید تا اینکه در نهایت در سال ۲۰۱۸ شاهد چاپ و انتشار رسمی آن بودیم. جالب است بدانید چاپ نشدن این کتاب برای خودش داستان ترسناکی دارد و در طول چند قرنی که از نگارش آن گذشته بود، چندین ناشر برای چاپ آن اقدام کردند، اما تمام این ناشرین پس از مدتی به بیماری‌های عجیبی گرفتار شدند و فرآیند چاپ آن متوقف شد تا اینکه در نهایت در سال ۲۰۱۸ از زیر چاپ درآمد.

این موارد باعث شد تا کسی جرأت چاپ کتاب «اورفن استوری» را پیدا نکند و این کتاب از نظر‌ها پنهان بماند. ماجرا از آنجا شروع می‌شود که یک محقق اهل پرو با نام «بلیندا پالاسیوس»، (Belinda Palacios)، متن دست‌نوشته این کتاب را در اعماق آرشیو انجمن اسپانیا در آمریکا در سال ۱۹۶۵ پیدا می‌کند. اما از آنجایی که با کتابی بدنام و نفرین‌شده طرف هستیم، قبل از شروع کار، همکاران این محقق اهل پرو به او تذکر دادند که مطالعه این کتاب را کنار بگذارد. اما این محقق تذکر دوستان و همکارانش را جدی نگرفت و چندی نگذشته بود که مرگ‌های عجیبی به سراغ اطرافیانش آمدند. بعضی از آن‌ها در تصادف کشته شدند و بعضی دیگر نیز گرفتار درد‌های بی‌درمانی شدند.

به این ترتیب چاپ این کتاب باز هم به عقب افتاد تا اینکه در نهایت در سال ۲۰۱۸، یک ناشر جسور اقدام به چاپ «اورفن استوری» کرد.


کتاب جادوی مقدس آبرامِلین ساحر

(The Book of the Sacred Magic of Abramelin the Mage)

کتاب‌های ترسناک و نفرین‌شده‌ای که بهتر است هرگز نخوانید

با کتابی سه‌قسمتی طرف هستیم که «براملین ساحر» در قرن پانزدهم میلادی، آن را برای پسرش «لامِک» (Lamech)، نوشته است. این کتاب در سال ۱۹۰۰ میلادی به انگلیسی برگردان شد و به‌سرعت به یکی از نفرین‌شده‌ترین کتاب‌های تاریخ تبدیل گردید.

«آبراملین ساحر» بر این باور بود که هر انسان، یک شیطان منحصر‌به‌فرد را در درون خودش دارد و در مراحل مختلف این کتاب، خواننده آیین‌هایی را برای تحت‌کنترل درآوردن شیطان درون خودش، فرا می‌گیرد. آموزه‌های این کتاب خواننده را قادر می‌سازد تا با کمک علایم مرموز و وِرد‌های جادویی، کار‌های فوق‌طبیعی انجام دهد.

نکته‌های ترسناک این کتاب به همین‌جا ختم نمی‌شود و از قرار معلوم کسی که نسخه‌ای از کتاب «جادوی مقدس آبراملین ساحر» داشته باشد، گرفتار شیاطین می‌شود و اقبال‌خوش از او روی می‌گرداند و در نهایت به کام مرگ فرستاده می‌شود.


کتاب «گریمویرز بدون‌عنوان» (Untitled Grimoires)

کتاب‌های ترسناک و نفرین‌شده‌ای که بهتر است هرگز نخوانید

در سال ۲۰۱۳، یک کتاب‌فروش ناشناس، دو جلد کتاب دستنویس بسیار مرموز را با قیمت گزاف ۱۳،۸۶۵ دلار به‌فروش رساند. پس از اینکه معامله به پایان رسید، فروشنده به خریدار تأکید کرد که با دستنوشته‌های مرموزی طرف است که اگر به آن‌ها اعتقاد نداشته باشد، سرنوشت شوم و نفرین مرگباری به سراغش خواهد آمد.

جالب است بدانید عبارت «گریمویرز»، (Grimoires)، به‌عنوان کتاب وِرد‌های جادوگران قدیم شناخته می‌شود و در باور‌های گذشته، این کتاب باید حتماً به همراه جادوگری که آن را نوشته بود سوزانده می‌شد. کتابی که از آن صحبت می‌کنیم در‌واقع مجموعه‌ای از دست‌نوشته‌هایی است که توسط یکی از کاهن‌های زن فرقه «ویکا» (Wicca)، با نام «پرسیفون آدرساستیا ایرین»، (Persephone Adrastea Eirene) در اوایل دهه ۱۹۶۰ میلادی به‌نگارش درآمده است.

از قرار معلوم «ایرین» محفل جادوگری خاص خودش را داشت و افرادی که در منطقه او زندگی می‌کردند ترجیح می‌دادند با «ایرین»، در ارتباط نباشند. در این دو کتاب به وِرد‌ها و طلسم‌هایی اشاره شده که مادر «ایرین» آن‌ها را استفاده می‌کرد. از طرف دیگر اطلاعات زیاد و آموزش‌هایی نیز در این کتاب‌ها برای احضار ارواح، شیاطین و دیگر موجودات غیرطبیعی نیز وجود دارد و در قسمت‌هایی از این دست‌نوشته‌ها به نحوه اجرای جن‌گیری اشاره شده است.

از آنجایی که از دست‌نوشته‌هایی صحبت می‌کنیم که به دهه ۱۹۶۰ میلادی باز می‌گردند، احتمال زنده‌بودن «ایرین» وجود دارد، اما خبری از زنده یا مرده‌بودن او در دست نیست. در ابتدای این دست‌نوشته‌ها، به خواننده اکیدا اخطار داده می‌شود که مطالعه این نوشته‌ها ممنوع است و اگر شروع به خواندن ادامه دست‌نوشته‌ها کنید، مجازات سختی در انتظار شما خواهد بود. با این حساب مشخص نیست کسی که این دست‌نوشته‌ها را خریداری کرده است در حال حاضر در چه شرایطی به‌سر می‌برد.


دست‌نوشته‌های وُینیخ (The Voynich Manuscript)

کتاب‌های ترسناک و نفرین‌شده‌ای که بهتر است هرگز نخوانید

تاریخ نگارش این دست‌نوشته‌ها به اوایل دهه پانزدهم میلادی باز می‌گردد و این کتاب به‌عنوان یکی از رمزآلودترین کتاب‌های دنیا شناخته می‌شود. گفته می‌شود رمزنگاری این کتاب به‌اندازه‌ای دشوار است که به‌عنوان قله اورست رمزنگاران معروف شده است. دست‌نوشته‌های وُینیخ، حدود ۲۴۰ صفحه دارد و کاملاً به زبان عجیب و غریب و غیرقابل فهمی نوشته شده است. از طرف دیگر در این کتاب با تصاویر ترسناک زیادی هم طرف هستیم.

اولین مالک این کتاب، کیمیاگری با نام «جورج بارِش»، (Georg Baresch)، بود. جالب اینجاست که حتی روح «جورج» از اینکه این کتاب چگونه از کتابخوانه‌اش سر در آورده بود باخبر نشد و به ناگاه این کتاب را در میان کتاب‌هایش یافت. پس از «جورج بارش»، «دست‌نوشته‌های وُینیخ»، بین چندین امپراتور و اشراف‌زاده دست‌به‌دست شد.

تئوری‌های مختلفی در خصوص این دست‌نوشته‌ها وجود دارد و عده زیادی بر این باور هستند که این دست‌نوشته‌ها، توسط موجودات فضایی و بیگانه‌ها به زمین آورده شده است و نفرین مرگباری گریبان رمزگشای این دست‌نوشته‌ها را خواهد گرفت.


کتاب کلید کوچکتر سلیمان (The Lesser Key of Solomon)

کتاب‌های ترسناک و نفرین‌شده‌ای که بهتر است هرگز نخوانید

این کتاب که با نام «کلاویکولا سالومونیس رِجیس» (Clavicula Salomonis Regis)، نیز شناخته می‌شود، مجموعه‌ای از وِرد‌ها و طلسم‌های شیطانی را دربر دارد. نویسنده‌های اصلی کتاب «کلید کوچکتر سلیمان» تاکنون ناشناس باقی‌مانده‌اند و گفته می‌شود که تاریخ نگارش این کتاب به قرن هفدم میلادی باز می‌گردد.

چندین قسمت از کتاب «کلید کوچکتر سلیمان» به احضار ارواح اختصاص داده شده است و قسمت‌هایی از این کتاب نیز به آموزش‌هایی برای تسلط بر شیاطین و وادارکردن آن‌ها به انجام کارها، مربوط می‌شود. نیایش‌های شیطانی و نفرین‌های زیادی را نیز در متن باستانی و قدیمی این کتاب شاهد هستیم.

جالب اینجاست که در کتاب «کلید کوچکتر سلیمان» با یک آموزش کامل و جامع از کار‌های شیطانی و فوق‌بشری سروکار داریم که در کنار احضار ارواح و شیاطین، قسمت‌هایی از این کتاب به آموزش‌هایی برای نامرئی شدن و پیدا کردن اجسام گم شده اشاره دارد. ساخت معجون عشق، و درست کردن دارو‌هایی که با خوراندن آن‌ها به فرد، کار‌هایی که به او گفته می‌شود را انجام دهد نیز از دیگر قسمت‌های کتاب «کلید کوچکتر سلیمان» است.

به این ترتیب کاملاً مشخص است که با کتاب نفرین‌شده‌ای طرف هستیم که با کسی شوخی ندارد و اگر کسی یک نسخه از آن را در کتابخوانه‌اش داشته باشد، بدون شک سرنوشت خوبی نخواهد داشت. جالب است بدانید افرادی که پیش از این، نسخه‌ای از کتاب «کلید کوچکتر سلیمان» را در اختیار داشتند، اتفاق‌های عجیب و غریب زیادی را شاهد بوده اند. بعضی از این افراد مدعی هستند که صفحه‌های کتاب، خود‌به‌خود ورق می‌خورد و عده‌ای دیگر از معلق ماندن این کتاب در هوا خبر داده‌اند. صدا‌های ترسناک و سایه‌های وحشتناک نیز از دیگر موارد غیرطبیعی است که به سراغ دارندگان این کتاب رفته است.

خوشبختانه روش ساده‌ای برای از بین بردن طلسم این کتاب وجود دارد و گفته می‌شود مالک کتاب «کلید کوچکتر سلیمان» برای اینکه از شر نفرین ابدی آن خلاص شود باید حتماً کتاب را بسوزاند و خاکستر آن را به بهترین شکل ممکن نابود نماید.


کتاب قانون‌نامه گیگاس (The Codex Gigas)

کتاب‌های ترسناک و نفرین‌شده‌ای که بهتر است هرگز نخوانید

با کتابی بسیار حجیم و قطور طرف هستیم که به «انجیل شیطان» (the Devil’s Bible)، نیز معروف است و تاریخ نگارش آن به قرن دوازدهم میلادی باز می‌گردد. جالب است بدانید وقتی گفتیم کتاب «قانون‌نامه گیگاس» یک کتاب بسیار حجیم و سنگین است، شوخی نکردیم و این کتاب چیزی حدود ۷۴ کیلوگرم وزن دارد!

نویسنده‌های این کتاب به لحاظ وِرد‌های ترسناک، دست‌ِ نویسنده‌های مطرحی مانند استیون کینگ را از پشت بسته اند و با کتابی طرف هستیم که بوی مرگ می‌دهد. جالب اینجاست که ظاهراً کتاب «قانون‌نامه گیگاس»، توسط کشیشی نوشته شده که سوگند مقدسش را زیر پا گذاشته بود.

این کشیش مورد تنبیه واقع می‌شود و بدنش را میان جرز دیوار می‌گذارند، اما یک شب قبل از مرگ، کشیش مرتد تمام دانش شیطانی که داشت را به رشته تحریر در می‌آورد و از آنجایی که کاملاً مشخص است کتابی ۷۴ کیلویی، در عرض یک شب نگاشته نشده است. کشیش که فقط یک شب برای نگارش کتاب وقت داشت و روز بعد قرار بود اعدام شود، برای نگارش از «لوسیفِر» (Lucifer)، شیطان اعظم، کمک می‌گیرد و در ازای کمک، روحش را به شیطان می‌فروشد.

یه همین دلیل گفته می‌شود که قسمت‌های پایانی کتاب «قانون‌نامه گیگاس» توسط شیطان نگاشته شده و با کتابی طرف هستیم که سرشار از مراسم و آیین‌های شیطانی و تصاویر عجیب و غریب و ترسناک است.


کتاب سویگا (The Book of Soyga)

کتاب‌های ترسناک و نفرین‌شده‌ای که بهتر است هرگز نخوانید

این کتاب در‌واقع یک مقاله بلند به زبان لاتین درباره اهریمن‌شناسی است و تاریخ نگارش آن به اوایل قرن شانزدهم میلادی باز می‌گردد. جالب است بدانید تنها دو نسخه از کتاب «سویگا» موجود است که یکی از این نسخه‌ها را پژوهشگری با نام «جان دی» (John Dee)، در اختیار داشت و تمام عمرش را به رمزگشایی این کتاب اختصاص داد.

«جان دی» در‌واقع مهم‌ترین کسی بود که مشخص کرد این کتاب لبریز از نفرین و طلسم است و به آیین‌های شیطانی اشاره می‌کند. او با اختصاص تمام عمرش به رمزگشایی این کتاب موفق شد تا قسمت‌های آخر را به‌خوبی رمزگشایی کند، اما هرکاری کرد نتوانست از نوشته‌های عجیب ۳۶ صفحه آخر کتاب «سویگا» سر در بیاورد و به همین دلیل نیز «یوریل» (Archangel Uriel)، یکی از فرشته‌های مقرب» را احضار کرد و از او برای ترجمه صفحه‌های آخر این کتاب کمک گرفت.

«یوریل» به «جان دی» توضیح می‌دهد که ایجاد این کتاب به دورانی که انسان از بهشت رانده شد باز می‌گردد و تنها کسی که قادر به رمزگشایی تمام قسمت‌های کتاب «سویگا» است، فرشته‌ای با نام «میکائیل»، (Archangel Michael) است و سرنوشت شومی در انتظار کسانی است که قصد رمزگشایی قسمت‌های آخر کتاب «سویگا» را دارند. این کتاب در نهایت رمزگشایی نشد و گفته می‌شود کسی که ۳۶ صفحه پایانی آن را رمزگشایی کند در عرض دو سال و نیم از دنیا خواهد رفت.


شعر جهنم تومینو (Tomino’s Hell)

کتاب‌های ترسناک و نفرین‌شده‌ای که بهتر است هرگز نخوانید

«جهنم تومینو»، شعری نفرین‌شده است که شاعری ژاپنی با نام» یوموتا اینوهیکو»، آنرا نوشته و این شعر اولین بار در سال ۱۹۱۹ در کتابی با نام «قلب همانند سنگی غلطان است» (The Heart is Like a Rolling Stone)، به چاپ رسید.

مضمون این شعر به پسری با نام «تومینو» اشاره می‌کند که رنج و عذاب زیادی را برای مرگ پدر و خواهرانش تحمل می‌کند. در این شعر درد‌ها و مصیبت‌های شاعر آن هم نمود دارد و به همین دلیل نیز گفته می‌شود مضمون غم‌بار این شعر، آن را به نفرینی ابدی تبدیل کرده است.

در افسانه‌ها گفته می‌شود کسی که شعر «جهنم تومینو» را با صدای بلند بخواند، بدون شک گرفتار سرنوشت شومی خواهد شد و احتمال دارد که بمیرد. روح این فرد نیز نفرین می‌شود و به قعر جهنم فرستاده می‌شود.


کتاب گریمویرز اعظم (The Grand Grimoire)

کتاب‌های ترسناک و نفرین‌شده‌ای که بهتر است هرگز نخوانید

در این قسمت به ترسناک‌ترین و موثرترین کتاب‌های نفرین‌شده‌ای رسیدیم که هیچ کسی حتی علاقه ندارد درباره آن صحبت کند. کتاب «گریمویرز اعظم» که با نام «جادونامه اعظم» نیز شناخته می‌شود، در قرن شانزدهم میلادی توسط فردی نوشته شده که جسم‌اش در اختیار شیطان گذاشته بود. به همین دلیل نیز گاهی اوقات این کتاب با نام «انجیل شیطان» (The Gospel of Satan)، نیز خطاب می‌شود.

در این کتاب به شیطانی‌ترین چیز‌هایی که فکرش را بکنید اشاره شده است و آموزش‌هایی برای احضار شیاطین قدرتمند و زنده‌کردن مردگان را در آن سراغ داریم. کاملاً پیدا است که مطالعه چنین کتاب شیطانی برای خواننده‌های آن ارزان تمام نمی‌شود و گفته می‌شود هر کسی که این کتاب را بخواند، باید روح‌اش را تقدیم شیطان کند.

تمامی این موارد دست به دست هم داده اند تا با یکی از خطرناک‌ترین کتاب‌های دنیا سروکار داشته باشیم و گفته می‌شود کتاب «جادونامه اعظم» توسط واتیکان از دسترس عموم دور نگه داشته شده است و در حال حاضر این کتاب در بایگانی مخفی واتیکان قرار داد تا دست احد الناسی به آن نرسد.

در مجموع باید گفت کاری به راست و دروغ بودن چنین کتاب‌هایی نداریم، اما امیدواریم چشم نازنین شما هرگز به خط این کتاب‌ها نیافتد و به‌جای مطالعه کتاب‌هایی که از تاریکی و سیاهی می‌گویند، کتاب‌هایی روشنگرانه مطالعه نمایید.

منبع: slappedham

محمد کاملان
انتشار یافته: 30
در انتظار بررسی:11
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1398/05/25
به غیر از کتاب نکرومنیکون در مورد بقیه نشنیده بودم. چقدر مخوف به نظر میان. ترجمه کتاب نکرومونیکون وجود نداره و خیلیهای دیگه ش. کل بازی ولفنشتاین 2 راجع به قدرتهای جادویی هست که با داشتن کتاب نکرومونیکون به دست میاد. من یه کتاب با خط عجیب که حاوی اوراد و طلسم هست از نت گرفتم صرف کنجکاوی ولی هر وقت نگاهش میکنم سرم درد میگیره البته شاید هم تلقین باشه. البته با خطی عجیب و ناشناخته ست
پاسخ ها
شهاب
United Arab Emirates
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۹
هیچ چیزی خارج از این طبیعت محسوس وجود ندارد. چه خدایی چه اهریمنی؟!
همش تلقین ذهن انسانی ماست.
Babak
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
ااا
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
پشمام
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1398/05/25
فحوای و فلسفه تمام این کتابها این است که جهنم و عذاب را به جان بخرید تا در این دنیا بتوانید کارهایی انجام دهید که هیچ انسانی قادر به آن نیست اکثر تسخیر شدگان به خاطر کنجکاوی ذاتی به شروع میکنند و محو این قدرت میشوند ولی زمانی پشیمان میشوند که هیچ راه بازگشتی نیست.اکتساب این علوم نسبتا آسان است.بر خلاف قدرت های اللهی که به همین اندازه قوی هستند ولی هرکسی لایقش نیست و سالها پاکی و عبادت می طلبد ولی عاقبت این کجا و عاقبت آن کجا.
اعذو بالله من شر انس و جن
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1398/05/25
اینارو ولش کن نام خدا آرام بخش دلهاست رو دست ش هم هیچ کسی نخواهد آمد
پاسخ ها
اسی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
بشین به همین خیال ...
تاریخ نشون داده بدی ها همیشه قدرتمند تر بوده برای همین نیاز به منجی و ابر انسان هست
میرزا هیولا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
آره بابا
راست میگه
چین اینا
عکساشونم خوف‌انگیزه... دیگه مطلبش بماند ●_●
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
خطاب به اسی:
کتاب نماد گمشده رو بخون حتما
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
و
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1398/05/25
بشینید باو. هیچ کدوم قابل باور نیست
Iran, Islamic Republic of
03:40 - 1398/05/26
نمیدونم من چرا اعتقادی به این چیزا ندارم و حاظرم با کمال میل همرو بخونم..بدون ذره ای ترس..چون اعتقادم دارم بی میل خدا برگی از درخت نمیفته شیطان گول میزنه ولی جان نمیتونه بگیره جان دادن و گرفتن فقط مخصوص ذات اقدس الهی هست وبس
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1398/05/26
بسیار مقاله ی جالبی بود. لطفا از این دست مقالات بیشتر بذارید.خیلی ممنووونم
Iran, Islamic Republic of
20:04 - 1398/05/26
همه ي اينايي كه ميگن من نمي ترسم و حاضرم بخونم، ترس از متن نوشته هاشون مي باره:))))
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1398/05/27
به نظرم کلمات و تصاویر میتونن اثری فراتر از اونچه که قابل باوره داشته باشن. یکبار متن دست نوشته ای به اسم جادوی سیاه از اینترنت خوندم و همونروزش یکدفعه بدجور مریض شدم خیلی عجیب بود. البته یکبار اتفاق دلیل نمیشه ولی همین برام کافی بود دیگه اصلا به هیچ وجه به این مسائل نزدیک نشم.
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1398/05/27
به نظرم کلمات و تصاویر میتونن اثری فراتر از اونچه که قابل باوره داشته باشن. یکبار متن دست نوشته ای به اسم جادوی سیاه از اینترنت خوندم و همونروزش یکدفعه بدجور مریض شدم خیلی عجیب بود. البته یکبار اتفاق دلیل نمیشه ولی همین برام کافی بود دیگه اصلا به هیچ وجه به این مسائل نزدیک نشم.
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1398/05/27
به نظرم کلمات و تصاویر میتونن اثری فراتر از اونچه که قابل باوره داشته باشن. یکبار متن دست نوشته ای به اسم جادوی سیاه از اینترنت خوندم و همونروزش یکدفعه بدجور مریض شدم خیلی عجیب بود. البته یکبار اتفاق دلیل نمیشه ولی همین برام کافی بود دیگه اصلا به هیچ وجه به این مسائل نزدیک نشم.
Iran, Islamic Republic of
01:43 - 1398/05/29
من ترجمه کتاب نکرونومیکون رو به سختی پیدا کردم و خوندم چیز خاصی نداشت توش فقط یه داستان خیالی بود با یه سری وردهای نا مهفوم که هیچی ازش نفهمیدم ... در کل کتاب مضخرفی بود که نویسندش زیادی خیالبافی میکرده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
ترجمه ای که شما خوندیدن مزخرف هست. وردهای نامفهوم رو که شما نتونستی بخونی پس هیچی ندیدی. خروج از دروازه های سیاه که نتونستی انجام بدی
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1398/06/01
اون دست نوشته که گفت نخونینو چرا گذاشتین چشمم ب یکسری از حروفاش افتاد :(((((
Iran, Islamic Republic of
00:07 - 1398/06/04
در قرآن درباره فرشتگان نگهبانی صحبت شده که با شهاب سنگ از دروازه های هفت آسمان در برابر شیاطین محلفظت میکنند خیلی چیزها هیت که ما هنوز نمیدونیم
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1398/09/07
دست نوشته وینیخ به نظر یه جور کتاب آناتومی پزشکیه. تصویری که بالای صفحه سمت چپ هست شکل رحم و تخمدان و لوله های فالوپه . تصویر کنارم شکل روده هاست.
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1399/02/15
اون کتاب قانون نامه گیگاس منو یاد انیمه کدگیاس انداخت :)
Iran, Islamic Republic of
07:47 - 1399/04/25
من میخوام بخونمش چطور دانلود کنم از کجا گیر بیاورم؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج