دشمنی دیرینه مارک تواین با جین آستین
۸۹۰۸۸۱
۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۴
۵۶۱۴
مارک تواین یک دشمنی دیرینه با جین آستین نویسنده رمان مشهور "غرور و تعصب" داشت.

انتخاب: مارک تواین یکی از سرشناس ترین نویسنده های جهان است که بسیاری از افراد او را به خاطر هاکلبری فین می شناسند. اگر چه نقش تام سایر را نیز نباید در شهرت مارک تواین نادیده گرفت. اما این نویسنده سرشناس یک دشمنی دیرینه با جین آستین، نویسنده رمان مشهور غرور و تعصب داشت.

مارک تواین از دید بسیاری از اطرافیانش تا حدودی بداخلاق و لجباز بود. به نظر می رسد این بداخلاقی و لجبازی در بسیاری از ابعاد زندگی وی سایه افکنده بود. البته اگر منصف باشیم، مارک تواین از دید بسیاری نیز به عنوان فردی نکته سنج و صریح شناخته می شد.

اما نکته جالب در مورد مارک تواین را می توان مشکلات جدی وی با سبک نویسندگی جین آستین دانست تا حدی که از قول مارک تواین نقل شده که می گوید تا حدی از جین آستن متنفرم که با خواندن کتاب "غرور و تعصب" دوست دارم آستین را بکشم یا با یک شیء روی سر او بکوبم!"

دشمنی دیرینه مارک تواین با جین آستین

این ادبیات آن هم از سوی یک نویسنده سرشناس تا حد زیادی خشونت آمیز به نظر می رسد اما حقیقت دارد. یک بار مارک تواین در گفت و گوهای خود با نویسنده و منتقد مشور ویلیام دین هاولز گفت: "شاید بی عدالتی باشد اما کتابخانه نسبتا خوب با کتابخانه ای که هیچ کتاب خوبی ندارد فرقی با یکدیگر ندارند."

این صحبت وی اشاره به این دارد که نباید هر کتابی را خریداری یا مطالعه کرد. مارک تواین چندین بار در صحبت های خود به جین آستین و کتاب هایش اشاره کرده برای مثال در جایی گفته کتاب های او بیش از حد طولانی و حوصله سر بر است و در جایی دیگر نیز به این اشاره کرده که کتاب های آستین منطق ندارند. با همه این حرف ها جین آستین یکی از محبوب ترین نویسندگان در سراسر جهان است و با الهام از کتاب های او نیز سریال و فیلمهای متعددی ساخته شده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج