۵ قاتل زنجیره‌ای مشهور جهان که هیچ‌گاه دستگیر نشدند
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۹۱۱۳۲
۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
۱۲۸۲۴
اگر به داستان‌های ترسناک و جنایی علاقه دارید، نام بسیاری از مشهورترین قاتل‌های جهان به گوش شما خورده است. بااین‌حال این مقاله چهره‌ای دیگر از قاتل‌های بی‌رحم و البته بسیار باهوش را ترسیم می‌کند که هیچ‌گاه دستگیر نشده‌اند و به مجازات اعمال خود نرسیده‌اند.

برترین‌ها: اگر به داستان‌های ترسناک و جنایی علاقه دارید، نام بسیاری از مشهورترین قاتل‌های جهان به گوش شما خورده است. بااین‌حال این مقاله چهره‌ای دیگر از قاتل‌های بی‌رحم و البته بسیار باهوش را ترسیم می‌کند که هیچ‌گاه دستگیر نشده‌اند و به مجازات اعمال خود نرسیده‌اند.

در آمریکا ۹۲درصد از قتل‌هایی که به‌دست پلیس جنایی این کشور بررسی می‌شود، نتیجه مثبت دارد. در کانادا این آمار نزدیک به صد در صد است. با این اوصاف می‌تواند نتیجه گرفت که اگر یک قاتل سریالی توانسته از دست پلیس و عدالت فرار کند، باید فردی منحصربه‌فرد باشد.

درست مثل تمامی انسان‌های موفق، در این زمینه منفی نیز یک قاتل موفق با دقت به جزئیات و عدم ارتکاب یا تکرار اشتباه می‌تواند راهی برای فرار از دست پلیس پیدا کند. هرچند شاید رهایی از مجازات در یک قتل را بتوان اتفاقی دانست، اما یک قاتل سریالی که توسط پلیس شناسایی نشده، بدون شک یک نخبه و نابغه است که با ابتلا به بیماری‌های روحی، در مسیری نادرست قرار گرفته است.

قاتل مو قرمز‌ها (۱۹۷۸ - ۱۹۹۲)

قاتل مو قرمزها، یک قاتل سریالی مشهور است که در بین سال‌های ۱۹۷۸ تا ۱۹۹۲، در ایالت‌های مختلف آمریکا، نزدیک به ۱۱ نفر را به قتل رسانده است. تعداد زیادی از قربانیان این قاتل، تاکنون شناخته نشده‌اند و ممکن است تعداد قتل‌ها از ۱۱ نفر بیشتر باشد.

۵ قاتل زنجیره‌ای مشهور جهان که هیچ‌گاه دستگیر نشدند

اولین قتلی که به قاتل مو قرمز‌ها متصل شد به سال ۱۹۸۳ بر می‌گردد. جنازه یک زن با موی قرمز، در میان یک بزرگ‌راه کشف شد، اما جسد شرایط لازم را برای شناسایی نداشت. در کمتر از چند ماه، چندین جنازه دیگر نیز با شرایط مذکور، در گوشه و کنار بزرگ‌راه‌ها پیدا می‌شد.

همین موضوع باعث شد که نظر پلیس به علاقه عجیب این قاتل، به ورزشکاران مو قرمزی که در کنار بزرگ‌راه‌ها تمرین می‌کردند، جلب شود. از ۱۱ قربانی این قاتل، تنها ۴ قربانی شناخته شده‌اند و هنوز بسیاری از مقتولین، ناشناخته باقی مانده‌اند.

پلیس آمریکا باور دارد که قتل ۶ تا ۱۱ نفر، به‌دست قاتل مو قرمز‌ها انجام شده و تعداد بیشتر جنازه‌ها، مرتبط با افرادی است که با سوءاستفاده از فرصت پیش‌آمده، از روی دست این قاتل کپی‌برداری کرده‌اند.

بیشتر مظنونین دستگیرشده توسط پلیس، رانندگان کامیونی بودند که سابقه حمله و تجاوز را داشتند. هرچند تمامی مظنونین، با توجه به عدم امکان حضور در بیش از دو قتل، بدون پیگیری دادگاهی آزاد شدند.

در سال ۲۰۱۸، دانشگاه جرم‌شناسی آمریکا در یک تحقیق دانشجویی گسترده، به این نتیجه رسید که قاتل مو قرمزها، یک مرد سفیدپوست و ۵۵ تا ۸۵ ساله است که باید به شغلی مرتبط با رانندگی مشغول باشد. با توجه به توقف قتل‌ها در سال ۱۹۹۲، باور پلیس این است که این شخص یا جان خود را از دست داده، یا شرایط جسمی لازم را برای ادامه فعالیت شرورانه خود ندارد.


زودیاک قاتل (۱۹۶۰ - ۱۹۷۰)

زودیاک قاتل، نام مستعار یک قاتل زنجیره‌ای مشهور در کشور آمریکا است که شاید بزرگ‌ترین پرونده جنایی حل‌نشده جهان به حساب می‌آید. این قاتل ادعا می‌کند که نزدیک به ۳۷ نفر را به قتل رسانده است. هرچند تنها جسد ۵ نفر پیدا شده و ۲ نفر نیز توانسته‌اند از دست قاتل زودیاکی، فرار کنند.

۵ قاتل زنجیره‌ای مشهور جهان که هیچ‌گاه دستگیر نشدند

نکته بسیار جالب در زمینه پرونده زودیاک قاتل، ارسال نامه‌هایی طعنه‌آمیز به پلیس و مسئولین بود. او در این نامه‌ها، اطلاعاتی خاص از خود و مقتولین را در اختیار پلیس می‌گذاشت و البته مواردی اجتماعی و اخلاقی را نیز مطرح می‌کرد.

آخرین نامه زودیاک در سال ۱۹۷۴ ارسال شد. او در این نامه با اشاره به سریال تلویزیونی مورد علاقه خود، اشکالی را رسم کرده بود که تا امروز نیز معنی خاصی برای آن‌ها کشف نشده است. در پایان این نامه، او ادعا می‌کند که سی و هفت - صفر، از پلیس آمریکا جلو افتاده است.

صد‌ها مظنون توسط پلیس آمریکا مورد بررسی قرار گرفته‌اند، اما تاکنون هیچ‌کدام از مظنونین، با دی‌ان‌ای موجود بر روی نامه‌ها، برابری نمی‌کند. پلیس آمریکا باور دارد که زودیاک قاتل، ۱۶ نفر را نیز در ایتالیا و شهر فلورانس به قتل رسانده است. این قاتل در ایتالیا با نام هیولای فلورانس، شناخته می‌شود.


فانتوم فریوی (۱۹۷۱ - ۱۹۷۲)

فعالیت یک‌ساله قاتلی که به نام فانتوم فریوی شناخته می‌شود، نباید باعث شود تا شما این قاتل بی‌رحم را در مقابل دیگر مجرمین معرفی شده در این مقاله، دست کم بگیرید. این قاتل که تنها یک سال فعالیت داشت، ۶ دختر سیاه‌پوست و زیر ۱۸ سال را به قتل رسانده است.

۵ قاتل زنجیره‌ای مشهور جهان که هیچ‌گاه دستگیر نشدند

او قربانیان خود را می‌دزدید، شکنجه می‌کرد و پس از تجاوز، با طناب خفه می‌کرد. از سال ۱۹۷۱ تاکنون، هیچ فرد و مظنونی در ارتباط با موضوع قتل‌های فانتوم فریوی، دستگیر نشده است.

قربانیانی فانتوم معمولاً در طول یک هفته پس از گم شدن، در نزدیکی آزادراه ۱/۲۹۵ در واشنگتن آمریکا، با شرایط بسیار بد پیدا می‌شدند. یک نامه در جیب پنجمین مقتول فانتوم وجود داشت که شامل این جملات است:

«این اتفاقات، نتیجه حساسیت من به مردم و خصوصاً زنان است. در صورت دستگیری، من به قتل‌های دیگری هم اعتراف خواهم کرد. البته اگر بتوانید دستگیرم کنید! - فریوی فانتوم»

فانتوم بعد از ارسال نامه مذکور، تنها یک قتل دیگر مرتکب شد که فاصله‌ای طولانی با آخرین قتل داشت. در طول نزدیک به ۵۰ سال، بیش از ۷۰۰ مأمور پلیس و اف‌بی‌آی، تلاش کرده‌اند تا یکی از مخوف‌ترین قاتلین زنجیره‌ای تاریخ را به دست قانون بسپارند، اما هنوز هیچ اطلاعاتی از فانتوم به دست نیامده است.

پلیس آمریکا باور دارد که فانتوم فریوی، در کنار تمامی بیماری‌های روحی و روانی خود، شخصی با ضریب هوشی بسیار بالا است. در طول شش قتل بررسی شده، حتی یک مورد شواهد فیزیکی در محل قتل پیدا نشده یا دی‌ان‌ای از قاتل، کشف نشده است.


قاتل کریگ لیست

قاتل کریگ لیست یک قاتل بی‌رحم و ناشناخته است که در طول ۲۰ سال اخیر، ۱۰ تا ۱۶ قتل قطعی، به او منتسب شده است. البته روزنامه‌نگاران و کارشناسان، تعداد قتل‌ها و اجساد پیدا نشده را بیشتر از این می‌دانند.

۵ قاتل زنجیره‌ای مشهور جهان که هیچ‌گاه دستگیر نشدند

مقتولین این قاتل اغلب زنان و کارگران جنسی بوده‌اند و اجساد نیز در نیویورک و لانگ آیلند رها شده‌اند. آخرین اجساد پیدا شده که به‌صورت رسمی به قاتل کریگ لیست منتسب شده است، در سال ۲۰۱۱ پیدا شده، اما پلیس باور دارد که این قاتل برای فرار از دستگیری، محل دفن مقتولین را تغییر داده است. آمار ناپدید شدن زنان در این منطقه، تغییری نداشته است و بسیاری، فعالیت این قاتل را حداقل تا سال ۲۰۱۴، ادامه‌دار می‌دانند.

پلیس باور دارد که قاتل کریگ لیست باید مردی ۲۰ تا ۴۰ ساله و سفیدپوست باشد که با قوانین پلیسی و کارآگاهی آشنا است. میزان دقت این قاتل در عدم به جا گذاشتن شواهد آن‌قدر بالا است که کارآگاهان پلیس حتی به همکاران خود شک کرده‌اند.

کریگ لیست یک وب‌سایت ارائه خدمات و فروش محصولات است که این قاتل از طریق آن، اشخاص مناسب برای قتل را انتخاب می‌کند. چهار مظنون اصلی در زمینه قتل‌های کریگ لیست، به دلیل جرائمی دیگر و از سال ۲۰۱۵ در زندان هستند و به طرز مشکوکی، این قتل‌ها از یک سال قبل از آن، متوقف‌شده است. پلیس باور دارد که یکی از این اشخاص باید قاتل کریگ لیست باشد، اما هنوز موفق نشده تا هیچ‌کدام از مظنونین را به این جرائم متهم کند.


پدرو آلونسو لوپز

ماجرای پدرو لوپز با چهار قاتل دیگر معرفی شده در این مطلب متفاوت است. پدرو که شاید مخوف‌ترین قاتل زنده جهان باشد، به قتل ۱۱۰ زن جوان محکوم شده است و البته اعتراف کرده که میزان مقتولین به ۳۰۰ نفر می‌رسد.

۵ قاتل زنجیره‌ای مشهور جهان که هیچ‌گاه دستگیر نشدند

اما موضوع عجیب این است که پلیس کشور‌های کلمبیا، پرو و اکوادور، با اینکه اطلاعاتی کامل از این قاتل در دست دارند، هنوز نتوانسته‌اند وی را دستگیر و به چنگال قانون بسپارند.

لوپز اغلب قربانیان خود را از میان زنان جوان و زیبا انتخاب می‌کند و بعد از تجاوز، آن‌ها را به قتل می‌رساند. مشخص نیست که لوپز ۷۰ ساله آیا هنوز هم به فعالیت‌های شرورانه خود ادامه می‌دهد و یا با تغییر ظاهر و شخصیت، متواری شده است.

اشتباهات پلیس کلمیبا و اکوادور در دوران جوانی این قاتل باعث شد که او بتواند تنها با پرداخت ۵۰ دلار، آزادی مشروط بگیرد و پس از آزادی به قتل‌های خود ادامه دهد. آخرین قتل اثبات شده لوپز، به سال ۲۰۰۲ بر می‌گردد و همین موضوع باعث شده تا اینترپل به مرگ یا زندانی شدن این قاتل مشکوک شده باشد. زندانی شدنی که ممکن است به دلایل جرائمی دیگر و البته با نامی مستعار اتفاق افتاده باشد.

به‌هرحال با توجه به تعداد مقتولین، پدرو آلونسو لوپز که با نام هیولای آندس نیز شناخته می‌شود را می‌توان به‌عنوان عجیب‌ترین پرونده قتل بین‌المللی جهان به حساب آورد. او چندین بار دستگیر شده، اما هربار به دلایلی عجیب و احمقانه، توانسته از دست پلیس فرار کند و به قتل‌های خود ادامه دارد.

منابع: The-Line-Up، Crimemuseum، Wikipedia، Metro، Insider، TheSun

سهیل بالینی
انتشار یافته: 32
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
09:39 - 1398/05/11
محمد علی نجفی
پاسخ ها
علی خوشگله
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
مرگ بر آمریکا
سیزده
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
آرههههه
سیزده
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
اگ در می رفت داستان جذاب بود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
این نرها همه شون هم زنها رو کشتند.معلوم نیست نرینه ها چی از جون زنها میخوان
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1398/05/11
اینگونه افراد دچار دوگانگی شخصیت هستند.
و نوعی ساکیزوفرنی و تلاش برای دیده شدن دارن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
روانين ازديده شدن گذشته
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
دکتر شما چن سالته
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
جون ساکیزوفرنی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
یعنی رو داری زیاد. میای در مورد روانشناسی جنایی اونم از نوع قاتلین زنجیره ای نظر میدی. در حالیکه تو هیچ سندی به قطعیت در مورد ویژگی هاشون توافقی نشده. بعد همه هم میان لایک میزنن.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
هیچ گونه اثباتی دال بر اسکیزوفرنی یا دوشخصیتی بودن این افراد نیست
نگار
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
کامل خودتر معرفی کردی چلویی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
ساکیزوفرنی ت نشون داد خیلی چیز حالیته جون خودت:)))))
Iran, Islamic Republic of
13:25 - 1398/05/11
برترین ها لایک و دیس لایک رو به پاسخ نظرات اضافه کن
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1398/05/11
من نمی دونم چرا یه قاتل زرنگ پیدا نمی شه قاتل ها رو بکشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
دکستر
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
والاااااااااا
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1398/05/11
اگه تو ایران بودن بعد از قتل خودشون جار میزدن قاتلن تا از این زندگی نکبتی راحت شن...
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1398/05/11
یکیشون ایرانیه والان تو کاناداس خودتون میدونید کیه
-
22:44 - 1398/05/11
اقای بالینی؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
مسخرس؟
-
22:44 - 1398/05/11
اقای بالینی؟؟
پاسخ ها
رونا نظری
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
همسرشون هستم بفرمایید?!!!!!
Iran, Islamic Republic of
00:51 - 1398/05/12
110زن وایییی
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1398/05/12
قتل کار بدی است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
مریضی مگه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
والاااااااااا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
غیب گفتی نمیگفتی همه فکر میکردیم حق طبیعیه ما هست
Iran, Islamic Republic of
00:17 - 1398/05/13
ایناهمشون هیپاتیت ب دارن...
Iran, Islamic Republic of
01:17 - 1398/05/13
بچه که بودم فکر میکردم قاتل سریالی قاتلیه که تو سریالا نشون میدن و قاتل زنجیری قاتلیه که زنجیر میبندن بهش
همین قدر تباه
Germany
00:44 - 1398/05/15
ساختكي
پاسخ ها
بدون نام
United States
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
ساختگی؟ سرچ کردنم بلد نیستی بی سواد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر صالحی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
اورانوس_فوتر2
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر