گروگان‌گیریِ ۲۰۰میلیونی برای خرید دلار!
۸۹۱۱۶۵
۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
۲۱۳۳۴
عاملان گروگان گیری ۲۰۰ میلیونی در مشهد پس از بازداشت، خرید دلار را انگیزه این آدم ربایی هولناک بیان کردند.

روزنامه خراسان: عاملان گروگان گیری ۲۰۰ میلیونی در مشهد پس از بازداشت، خرید دلار را انگیزه این آدم ربایی هولناک بیان کردند.

عقربه‌های ساعت از ۲۲ شب سی و یکم تیر گذشته بودند که مرد سانگ یانگ سوار در خیابان صیاد شیرازی ۲۸، خودروی شاسی بلند خود را پارک کرد و به داخل میوه فروشی رفت. در این هنگام هشت چشم پلید که او را زیر نظر گرفته بودند در اطراف به کمین نشستند و به در میوه فروشی خیره شدند.

مرد ۵۰ ساله درحالی که پلاستیک‌های پر از میوه را در دست می‌فشرد، از میوه فروشی بیرون آمد و به طرف خودروی شاسی بلند سفید رنگش رفت، اما هنوز در خودرو را باز نکرده بود که ناگهان چهار جوان به سوی او حمله ور شدند و راننده را به زور و تهدید با شوکر، داخل خودروی «سانگ یانگ» انداختند. دو نفر از مهاجمان که با ماسک بهداشتی چهره خود را پوشانده بودند، در صندلی عقب جای گرفتند و دیگری پشت فرمان خودرو نشست. رهگذران با مشاهده این صحنه بلافاصله به سوی خودرو رفتند، اما مهاجمان از مردم خواستند دخالت نکنند! آن‌ها درحالی که فریاد می‌زدند «موضوع اختلاف مالی و فامیلی است!» از محل دور شدند و به مکان نامعلومی گریختند!

دقایقی بعد تلفن پلیس ۱۱۰ به صدا درآمد و شهروندان ماجرای عجیب آدم ربایی را اطلاع دادند. با حضور ماموران گشت کلانتری ناجا در بولوار صیاد شیرازی، بررسی‌ها از شاهدان عینی آغاز شد، اما با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا و اعلام شکایت خانواده راننده ۵۰ ساله، این پرونده گروگان گیری با صدور دستوری از سوی قاضی بازرگانی منش به پلیس آگاهی خراسان رضوی ارسال شد.

بدین ترتیب گروه زبده‌ای از کارآگاهان دایره مبارزه با آدم ربایی و سرقت‌های مسلحانه به فرماندهی سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی) مامور پیگیری این پرونده شدند. کارآگاهان در اولین مرحله از اقدامات پلیسی خود که زیر نظر مستقیم قاضی شعبه ۹۰۳ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد انجام می‌شد، به بازبینی مجدد از محل آدم ربایی پرداختند. بررسی‌های مقدماتی حکایت از آن داشت که خودروی شاسی بلند سانگ یانگ احتمالا به گروگان گیران تعلق داشته است و با استفاده از آن دست به ارتکاب جرم زده اند، اما اظهارات یکی از شاهدان عینی این فرضیه پلیسی را منتفی کرد.

این شاهد صحنه به کارآگاهان گفت: وقتی جوانی حدود ۲۴ ساله پشت فرمان خودرو نشست چند بار آن را خاموش کرد به طوری که گویی رانندگی با خودروی دنده اتوماتیک را بلد نبود! بنابراین گزارش، کارآگاهان در پی سرنخ‌های دیگری از این ماجرا بودند که در ادامه تحقیقات به وجود یک دستگاه موتورسیکلت هوندا در محل پی بردند، اما بررسی سوابق آن نشان می‌داد که موتورسیکلت مذکور سابقه سرقت در پلیس ندارد، به همین دلیل کارآگاهان که به وجود این وسیله نقلیه در محل آدم ربایی مشکوک شده بودند، آن را به مقر انتظامی انتقال دادند. تا این که صبح روز بعد جوانی ۲۱ ساله با مراجعه به پلیس مدعی شد: موتورسیکلت او را شب گذشته از منزل خواهرش در منطقه الهیه مشهد سرقت کرده اند!

این جوان به کارآگاهان گفت: شب به منزل خواهرم رفتم و موتورسیکلت را در حیاط آن‌ها گذاشتم، اما روز بعد که برای بردن موتورسیکلت رفتم دیدم سرقت شده است! به گزارش خراسان، این جوان ۲۱ ساله که «احمد» نام دارد، در پاسخ به چند سوال فنی و تخصصی کارآگاهان دچار تناقض گویی شد و به همین دلیل وی با دستور مقام قضایی مورد بازجویی‌های دقیق‌تر قرار گرفت. از سوی دیگر کارآگاهان با راهنمایی‌های قاضی با تجربه دادسرای عمومی و انقلاب، شیوه رصد‌های اطلاعاتی را تغییر دادند و به سرنخ‌هایی از عاملان گروگان گیری رسیدند چرا که صبح روز سه شنبه یکم مرداد، فردی با خانواده مرد گروگان تماس گرفت و تقاضای واریز مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان وجه نقد به حساب بانکی گروگان را کرد؛ بنابراین گروه ویژه کارآگاهان به سرپرستی کارآگاه افتخاری وارد مرحله عملیاتی شدند که نتیجه تحقیقات شبانه روزی آنان نشان می‌داد گروگان گیران از بستگان احمد (مالک موتورسیکلت) هستند.

این گونه بود که با به دست آمدن این سرنخ مهم، احمد چاره‌ای جز اعتراف نیافت و به ناچار ماجرای سرقت موتورسیکلت را داستانی ساختگی بیان کرد و گفت: شب در منزل خواهرم بودیم که برادر و خواهرزاده ام از من خواستند تا مرد میان سال سانگ یانگ سوار را زیر نظر بگیریم! آن‌ها می‌خواستند از آن مرد پولدار اخاذی کنند! من هم دو روز رفت وآمد‌های او را زیرنظر گرفتم و اطلاعات را به برادرم دادم تا این که شب حادثه او را با استفاده از شوکر ربودند!

در پی اعترافات این متهم ۲۱ ساله بلافاصله کارآگاهان وارد عملیات سری شدند. آغاز این عملیات در حالی بود که گروگان گیران در جریان بازداشت یکی از عوامل خود قرار گرفتند و از ترس دستگیری، مرد ۵۰ ساله را در نزدیکی محل سکونت اش رها کردند. با وجود این با تهدید به مرگ از او خواستند تا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به حساب بانکی خودش واریز کند چرا که کارت بانکی و رمز آن را از «م» (گروگان) گرفته بودند!

با رها شدن این متهم، گروگان گیران سعی کردند مبلغ ۵۰ میلیون تومان موجودی حساب گروگان را نیز برداشت کنند، اما قبل از آن کارآگاهان با صدور دستورات ویژه‌ای از سوی مقام قضایی، حساب او را مسدود کرده بودند! بنابراین گزارش، کارآگاهان که دیگر همه عوامل گروگان گیری و مخفیگاه‌های آنان را شناسایی کرده بودند، در یک عملیات سحرگاهی همه آن‌ها را در بولوار ابوطالب و قاسم آباد دستگیر کردند و سپس خودروی مرد ۵۰ ساله را نیز از داخل یک انبار سوله در زمین‌های کشاورزی بیرون کشیدند.

متهمان این پرونده که با دستور قاضی سلطانی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) در شعبه ۹۰۳ دادسرای عمومی و انقلاب و زیرنظر قاضی بازرگانی منش مورد تحقیقات تخصصی قرار گرفته بودند، اعتراف کردند، قصد داشته اند با مبلغی که از گروگان گیری به دست می‌آورند از دوره گرد‌های دلار فروش، مقداری دلار بخرند!

آن‌ها همچنین معترف شدند، گروگان را حدود ۴۸ ساعت داخل کانال آب زمین‌های کشاورزی نگهداری می‌کردند و دهان و دست و پا‌های او را بسته بودند! بررسی‌های بیشتر درباره ماجرای عجیب آدم ربایی با دستورات محرمانه قاضی بازرگانی منش توسط کارآگاه شیدایی (افسر پرونده) همچنان ادامه دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1398/05/08
خوب چکاربکنن پول نداشتن واومردهم پولداربوده چطورمیشه200ملیون هم گیراینابیاد
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1398/05/09
عجب امنیت موج میزنه توکشور دیگه چی میخواهید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج