نصف لیگ درگیر بی‌پولی، اعتراض و اعتصاب
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
دکتر ولدخانی_3
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۹۱۶۹۶
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۶
۴۹۰۷
همه می‌گویند چرا ورزشگاه‌های‌مان استاندارد نیست؟ چرا لیگ را شروع نمی‌کنید؟ چرا فدراسیون تاریخ شروع لیگ را اعلام نمی‌کند؟

ایران ورزشی: همه می‌گویند چرا ورزشگاه‌های‌مان استاندارد نیست؟ چرا لیگ را شروع نمی‌کنید؟ چرا فدراسیون تاریخ شروع لیگ را اعلام نمی‌کند؟ این سردرگمی تا کی قرار است ادامه داشته باشد؟ اینها و سوالاتی از این دست نقل محافل فوتبالی و رسانه‌ها بوده و همه به‌نوعی منتظرند تا چرخ لیگ بگردد و دوباره تنور رقابت‌های باشگاهی داغ شود.

لیگ را برای چه باید شروع کنند؟

داستان، داستان تکراری و غم‌انگیزی است، اما این فوتبال ورشکسته در بالاترین سطحش آنقدر مشکل دارد که شاید اگر شروع نشود بهتر باشد. نه اینکه ما نخواهیم شروع شود، بلکه مشکلات مالی مثل هر سال و هر ماه آنقدر پررنگ و تکان‌دهنده است که به‌نوعی فوتبال باشگاهی را به قهقرا برده و آزار می‌دهد.

هنوز لیگ شروع نشده حداقل یک‌چهارم تیم‌های لیگ برتر دچار مشکلات شدید مالی هستند و تمرینات‌شان تعطیل شده یا در آستانه تعطیلی است. در واقع مشکلات مالی عدیده و بزرگ در همین مقطع پیش‌فصل یقه تیم‌ها را چسبیده و لیگ برتر را این‌بار از زاویه تیم‌های شرکت‌کننده در آن با چالشی دیگر مواجه کرده است.

اولین تیمی که دچار این مشکلات شد فولاد خوزستان بود؛ مشکلاتی که باعث شد بازیکنان فولاد به‌خاطر نگرفتن معوقه‌های‌شان و جرایمی که باشگاه برایشان در نظر گرفته بود اعتصاب کنند و این تیم برای شرکت در جام شهدا حاضر نشود.

اعتصاب؛ دیگر کلمه غریبی در فوتبال ایران و لیگ برتر نیست. اگر تا فصل گذشته در لابه‌لای فصل این زخم سر باز می‌کرد و منجر به تعطیلی روند تمرینات تیم‌ها می‌شد حالا قبل از شروع فصل عیان شده و از همین حالا می‌توان پیش‌بینی کرد که چه فصل دشوار و پرحاشیه‌ای پیش روی فوتبال ایران است؛ فصلی که تورم اقتصادی آثارش را در تیم‌های بزرگ و کوچک گذاشت و با چند برابر شدن دستمزدها، خطر تعویق مطالبات بازیکنان، آن هم در حجم بیشتر، تقریبا نیمی از باشگاه‌های لیگ برتری را تهدید می‌کند.

پدیده لیگ پول و امکانات ندارد

برای اینکه بدانید همین حالا شرایط چگونه است باید یادآوری کنیم چهار تیم لیگ برتری یا تمرینات‌شان را تعطیل کرده‌اند و یا با اعتصاب و تعطیلی تمرین یک مو فاصله دارند.

چند روز قبل بود که یحیی گل‌محمدی، سرمربی پدیده مشهد مصاحبه‌ای با سایت باشگاهش انجام داد و از شرایط گله کرد. اینکه گل‌محمدی آرام اینطور به جوش و خروش آمده شاید کمی عجیب باشد، اما آنچه اهمیت دارد اصل موضوع یا همان بی‌پولی و مشکلات مالی است. گل‌محمدی در این مصاحبه گفته بود: «بارها گفتند حمایت می‌کنند اما متاسفانه وعده‌ وعیدهای زیادی که پس از آسیایی شدن دادند، هیچ‌یک عملی نشد. شهردار مشهد به ما گفت مجسمه‌تان را می‌سازیم و حتی در بازی آخر قول پرداخت پاداش را داد و قول‌هایی دیگر که هیچ‌یک محقق نشد و از سوی دیگر، متاسفانه نشد اردوی خوبی برگزار کنیم.»

گل‌محمدی البته همه مشکلات را به مسوولان ورزش استانش بازگو نکرده بود: «از مسوولان باشگاه هم می‌خواهم توجه بیشتری برای فراهم کردن امکانات داشته باشند تا بتوانیم با برنامه‌ریزی صورت‌گرفته در مسیر مناسب قدم برداریم. واقعا تا به امروز شرایط راضی‌کننده نبوده و سنگ‌های بزرگی جلوی پای ما وجود دارد.»

دو روز بعد از آن، تمرینات پدیده به مدت دو روز تعطیل شد. البته گفته شد این تعطیلی به‌خاطر فشار تمرینات 40روزه بوده، اما شرایط مالی و امکانات محدود تیم هم از دلایل این اتفاق بود. این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که این تیم فصل قبل عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و با فوتبال زیبا و هدفمندی که بازی کرد سر آخر به پلی‌آف لیگ قهرمانان هم رسید.

ذوب‌آهن آسیایی برای سفر به اهواز پول نداشت

اما پارس جم آخرین تیمی نبود که دچار این مشکل شد. ذوب‌آهن تنها نماینده باقیمانده ایران در لیگ قهرمانان آسیاست و باید 16 مردادماه مقابل الاتحاد تا بن‌دندان مسلح بازی کند اما این تیم هم به مشکل مالی خورده است. ذوبی‌ها تا به اینجا هیچ پولی از قرارداد فصل جدید خود دریافت نکرده‌اند و علاوه بر آن پاداش‌ آسیایی و همچنین لیگ برتر آنها از فصل قبل باقی مانده است.

این مشکلات مالی باعث عصبانیت علیرضا منصوریان شده و او همه شرایط را بر ضرر تیمش در آستانه جدال حساس آسیایی با الاتحاد می‌داند. عجیب اینکه این تیم برای سفر روز سه‌شنبه‌اش به اهواز نیز با بی‌پولی مواجه شد و مشکلات زیادی را پشت سر گذاشت.

نساجی خسته از این همه بی‌پولی و کمبود امکانات

نساجی دیگر تیم لیگ برتری است که غیر از مسئله مالکیتی - که دوباره عود کرده - به لحاظ مالی و پرداخت به بازیکنانش هم دچار مشکلات جدی شده است. نساجی در حالی تمرینات پیش‌فصلش را انجام داد که 7-6 بازیکنی که از فصل گذشته در نساجی مانده‌اند، حتی 40 درصد از مبالغ قرارداد فصل گذشته‌شان را هم دریافت نکرده‌اند.

چند روز قبل بود که رضا مهاجری در میان همه اعتراض‌هایش به شروع نشدن لیگ اشاره‌ای هم به این مشکلات کرد: «امکانات قائمشهر واقعا در حد تیم لیگ دو هم نیست، آنها نه استادیوم خوبی دارند و نه کمپ خوبی. ما سه روز در قائمشهر حضور داشتیم و هر سه روز در زمین‌های مختلف تمرین می‌کردیم. برایم عجیب بود که ورزشگاه‌ها نه رختکن داشتند و نه دوش. مگر می‌شود که بازیکن تیم من کنار زمین با شلنگ آب دوش بگیرد؟ دوست دارم از لحاظ سخت‌افزاری حداقل یک شرایط خوب داشته باشیم، چون مازندران استانی ثروتمند است و هم نیروی انسانی خوبی دارد و هم توریست‌های زیادی به آنجا می‌روند اما مسئولان ارزشی برای خواسته‌های مردم در قائمشهر قائل نیستند.»

گفتنی است نساجی بعد از دیدار دوستانه با گل گهر در تهران هیچ تمرینی انجام نداده و اعضای این تیم از شرایط موجود رضایت ندارند. از سوی دیگر مشخص نیست که تمرینات نساجی از چه زمانی دوباره آغاز خواهد شد و چه اتفاقاتی در انتظار باشگاه شمالی لیگ برتر است.

پارس جم مسوول مشکلاتش را نمی‌شناسد

بعد از پدیده که بالانشین بود نوبت به پارس جنوبی جم رسید. تیمی که فصل قبل عملکرد خوبی داشت و در اولین فصل حضور در لیگ برتر نمایش قابل توجهی داشت، با سرمربی و بازیکنان جدید به چاله مشکلات مالی افتاد. تمرین عصر روز سه‌شنبه این تیم به‌خاطر مشکلات مالی تعطیل شد و فراز کمالوند در مصاحبه‌ای مفصل از مشکلات تیمش گفت: «هیچ‌کس این تیم را گردن نمی‌گیرد.

الان 53روز است مربی این تیم شده‌ام. با هر کسی صحبت می‌کنیم و می‌گوییم الان اصلا پول ندهید، اما بگویید می‌خواهیم 3ماه بعد، 4ماه بعد پول بدهیم، حتی دوستان حاضر نیستند تعهد بدهند 4ماه بعد پول می‌دهند. نزدیک به 10میلیارد همین الان بدهکار هستیم. به تمام بازیکنانی هم که تا این لحظه جذب کردیم تعهد اخلاقی دادیم و آنها روی حرف ما حساب کردند، بدون اینکه یک ریال پرداختی داشته باشیم.»

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:57 - 1398/05/10
همه تیم هابدبختی دارند و نوشتین اما عکس استقلال میذارین که القا کنید تمام این هاگردن استقلاله تیم حکومتی به همت عوامل هیچ مشکلی
نداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
در حالیکه همه تیمها بی پولی میکشن چطور تیم حکومت ولخرجی میکنه ؟ نباید عکسشو بزارن بالا؟ عجب رویی دارید کیسه کشا.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
ورود خانمها در استادیم فقط برای بازیهای ملی آزاد شده نه باشگاهی
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1398/05/10
تا وقتی فقها راضی بشن زنها بیان استادیوم

آخه اگر بی عدالتی بشه و نتوانن بیان

تعلیق میشه فوتبال
United Arab Emirates
08:49 - 1398/05/10
آقا خوب مسئولین وزارت ورزش بیابند لیگ محلات را راه اندازی کنند البته در زمین های خاکی
تاج کبیر آسیا دوقهرمانی دونایب قهرمانی آسیا
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1398/05/10
کیه ک ندونه لنگ حکومتیه و بزرگترین وکلفت ترین قراردادها رو بستن ک بازیکناش نرن و شاکله اصلیش حفظ شه. قراردادهای استقلال ک لورفت و همخ فهمیدن چقده. همه سالی ی ملیارد . اما لنگیا بیرانوند ب تنهایی هجده ملیارد ترابی ده ملیارد رسن هشت ملیارد کمال هشت ملیارد.زیر هشت ملیارد ندارن. کمترینشون بازیکن ذخیرشون ک کل فصل بازی نکرد شریفی بود ک دوملیارد گرفت‌ . تازه کنعانی وامیری ملی پوشم اضافه کردن و همچنین احمدزاده رو. کالدرونم ک ی ملیون یورو قراردادشه واس ی سال. استرا مربی استقلال دوسال یکوهشتصد. لنگ حکومتی پارسال بالای سیصد ملیارد هزینه کردن براش. قراردادهاشون و سفرهای خارجیشون ک با بهترین پرواز میرفتن ب کمک وزیر و بهترین کمپا میرفتن. قرارداد برانگوه و دستیاراشم ک سالی پنجاه ملیارد بود. استقلال از فروش الهیار و ابراهیمی و تیام و جپارف و نورافکن و سی تاابازیکن دیگ ک رفتن خوبه ی درآمدی داشت لنگ چی؟ مفت خور فقط بهش میدادن
Iran, Islamic Republic of
03:44 - 1398/05/11
بجز تیم حکومت و دربار که از جیب مردم بدبخت همینطور بازیکن بنجل می خره و سالی ۲۰۰میلیارد تومان خرج جایگاه سوم به پایبن می کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
انجمن پرستاری ایران_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
انجمن پرستاری ایران_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
انجمن پرستاری ایران_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_2
انجمن پرستاری ایران_2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر