فلاحت‌پیشه: تحریم ظریف موقتی است
۸۹۲۷۵۰
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
۳۶۹۶
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی معتقد است: تحریم آقای ظریف خلاف عهدنامه مقر سازمان ملل است، چراکه بر اساس عهدنامه مقر سازمان ملل، آمریکا متعهد شده که حتی دیپلمات‎‎های کشورهای دشمن، حق آمد و شد به آمریکا داشته باشند.

خبرگزاری ایرنا: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی معتقد است: تحریم آقای ظریف خلاف عهدنامه مقر سازمان ملل است، چراکه بر اساس عهدنامه مقر سازمان ملل، آمریکا متعهد شده که حتی دیپلمات‎‎های کشورهای دشمن، حق آمد و شد به آمریکا داشته باشند.

حشمت‎الله فلاحت پیشه، نماینده مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره تحریم محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان توسط دولت آمریکا می‎گوید: تحریم ظریف موقتی است. این موضوع نشان دهنده استیصال آمریکایی‎ها در حوزه سیاست خارجی است.

فلاحت پیشه مطرح می‎کند: آمریکایی‎ها وقتی معاهده مقر را امضا کردند، متعهد شدند که حتی دیپلمات‎های کشورهای دشمن خود و حتی کشورهایی که در جنگ با آمریکا هم هستند، حق آمد و شد به این کشور را داشته باشند. اما تحریم جدید آمریکا، خلاف معاهده مقر است.

این عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه در نهایت باید درباره این تحریم جدید، تجدیدنظر صورت بگیرد، توضیح می‎دهد: این اتفاق نشان داد که آقای ظریف، در رأس سخنگویان علیه مواضع اقتدارگرایانه ترامپ است و او نشان داده که دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران، تأثیرگذار بوده ‎است.

او همچنین ادامه داد: به اعتقاد من چون بخش اعظم رسانه‎ها در داخل آمریکا، سیاست ترامپ و پومپئو را رد می‎کنند، قرار گرفتن آقای ظریف در لیست تحریم، باعث شده که او بتواند جایگاه بیشتری در حوزه عمومی آمریکا برای خود باز کند و در داخل آمریکا، توجه بیشتری به مواضع، نظرات و توییت‎های ایشان می‎شود. من فکر می‎کنم آقای ظریف باید بتواند راهبرد خودش را در قالب دیپلماسی عمومی، به آن بخش از دنیا که مخالف سیاست‎های ترامپ است، نشان دهد؛ مهم این است که الان در آمریکا هم گوش شنوای بیشتری خواهد داشت.

فلاحت پیشه همچنین اضافه می‎کند: جمهوری اسلامی ایران، تجربه ۴۰ سال تحریم را دارد. تحریم دیپلماتیک هم تنها در یک صورت جهانی می‎شود که در قالب بند تحریم‎ دیپلماتیک از بندهای ۱۵ گانه از ماده ۴۱ فصل هفتم منشور ملل متحد، اعمال شود و تا زمانی که یک دیپلمات از این طریق تحریم نشود، به این معنی است که تحریم نشده‎ است.

این نماینده مجلس بر این باور است که آمریکا خلاف عهدنامه مقر و منشور سازمان ملل و کنوانسیون‌های مرتبط از ژنو و وین عمل کرده ‎است. در شرایط کنونی که بخش عمده دنیا نگاه انتقادی به ترامپ دارند و معتقدند که ترامپ، بخش اعظم دیوارهای دیپلماسی را که دیپلمات‎های خوشنام دنیا چیده‌اند، از میان برداشته، این اتفاق، فرصتی تازه برای ایران است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1398/05/13
ا توازکجامیدونی مگه با اوناهستی توهم
پاسخ ها
AAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
نه داداش با آنها نیست احتمالا دیشب خواب دیده.
United Arab Emirates
10:24 - 1398/05/13
ظریف شده قاشقچی دوم
United Kingdom
10:54 - 1398/05/13
خوشخیالی شده عادت،
Iran, Islamic Republic of
11:00 - 1398/05/13
مهم نیست که شخص تحریم بشه.مهم این است که مردم در رفاه کامل باشن که نیستند.
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/05/13
آقا شما تو کدوم کره زندگی میکردی که هنوز متوجه رفتارهای آمریکایی ها نیستی ؟
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1398/05/13
شیطان بزرگ خوب ميدونه که مخالفتش با هر کسی! موجب محبوبیت اون فرد میشه اما. . این بابا انقدر ظریفانه ضعیف عمل کرده ه آسبب زده که با این ترفندها و خیمه شب بازی ها با هزاران آب و صابون و لیف و کیسه و سنگ پا! کمکی بهش نمیکنه !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
خوشم میاد توی مغزت هیچی نیست فقط لیف حمام وصابون
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1398/05/13
گرونی هارم میگفتین موقتیه
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1398/05/13
نزدیک انتخاباته ه لیست ناامید مجلس هم بهتره برای کسب قدری امید ه محبوبیت! از ترامپ بخاد شوخی شوخی تحریم شان کنه! تا....
وگرنه. .. دیگه وقت خداحافظی یه....
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1398/05/13
به همین خیال باش
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1398/05/13
حالا چی گیر ملت میاد
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1398/05/13
وزیری که در 6 سال کوچکترین عملکرد مثبتی که بتواند در سیاست خارجی کشور اتفاق بیفتد نداشته تحریم بشه یا نشه توفیری نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1398/05/13
چون موقتیه موافقانش اینقدر دور برداشته اند.
Iran, Islamic Republic of
03:46 - 1398/05/14
واسه مراسم رسمی سازمان ملل مجوز ورود بهش میده که تا جلسه تموم شد یراست برگرده فرودگاه و خارج بشه ..خخخخخخ. طرح زوج و فرد هم تو آمریکا واسه ظریف گذاشتن ..محدوده ترافیکی وردو ممنوع. ممجواد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج