کمپانی دیزنی سینما را فتح کرد
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۹۳۲۶۰
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
۷۰۶۲
بزرگ‌ترین شرکت سرگرمی‌سازی دنیا در بهترین سال مالی تاریخ خود در گیشه سینماهای جهان برای رقابت کردن با شبکه تلویزیونی نتفلیکس آماده می‌شود.

همشهری آنلاین: بزرگ‌ترین شرکت سرگرمی‌سازی دنیا در بهترین سال مالی تاریخ خود در گیشه سینماهای جهان برای رقابت کردن با شبکه تلویزیونی نتفلیکس آماده می‌شود.

کمپانی دیزنی سینما را فتح کرد

شرکت دیزنی که به لطف فیلم‌های میلیارد دلاری «انتقام‌جویان: پایان بازی» و «شیرشاه» در هفت ماه اول سال ۲۰۱۹ تمام رکوردهای فروش را شکسته، این هفته گزارش مالی خود را منتشر می‌کند. ارزش سهام دیزنی به عنوان بزرگ‌ترین شرکت سرگرمی‌سازی در دنیا حدود ۲۵ درصد در یک سال اخیر بالاتر رفته و انتظار می‌رود این روند افزایشی همچنان ادامه داشته باشد.

دیزنی که در بازار سهام آمریکا ارزشی برابر با ۲۶۰ میلیارد دلار دارد، در آینده نزدیک یک شبکه تلویزیونی هم راه می‌اندازد تا وارد رقابت با یکی از موفق‌ترین شبکه‌های چند سال اخیر یعنی نتفلیکس شود. استودیو دیزنی در کمتر از هفت ماه رکورد درآمد سالانه خود را با رسیدن به رقم شگفت‌انگیز ۷.۶۷ میلیارد دلار شکست و شاید در پنج ماه مانده از سال ۲۰۱۹ این رقم را به فراتر از ۱۰ میلیارد دلار هم برساند که در نوع یک خود یک رکورد تازه در سینمای دنیاست.

امسال «انتقام‌جویان: پایان بازی» با رسیدن به رقم فروش ۲.۸ میلیارد دلار رکورد ۱۰ ساله «آواتار» جیمز کامرون را شکست و پرفروش‌ترین فیلم تاریخ شد. دیزنی هم با رکورد پیشین خود در داشتن چهار فیلم یک میلیارد دلاری برابری کرد و پس از «کاپیتان مارول»، «علاءالدین» و «شیرشاه»، حالا چشم امید همه به «یخ‌زده۲» و «جنگ‌های ستاره‌ای: خیزش اسکای‌واکر» است تا این تعداد را به شش فیلم برسانند.

قدرت دیزنی پس از در اختیار گرفتن استودیو فاکس (خالق فیلم‌های میلیاردی «ددپول» و «مردان ایکس») حالا به ۴۰ درصد صنعت فیلمسازی و بازار سینمای آمریکا رسیده است. این استودیو در واقع دارد به سود سرمایه‌گذاری‌های یک دهه گذشته خود می‌رسد. دیزنی بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲ پیکسار را با ۷.۴ میلیارد دلار، مارول استودیوز را با چهار میلیارد دلار و لوکاس‌فیلم را با چهار میلیارد دلار به قلمرو خود افزود.

از سوی دیگر، دیزنی بخشی از سودهای اخیر را برای راه‌اندازی شبکه تلویزیونی دیزنی‌پلاس هزینه می‌کند که پخش برنامه‌های آن در آمریکا از ۱۲ نوامبر آغاز می‌شود. این بازار امروز تحت سیطره نتفلیکس و آمازون است و دیزنی پس از هزینه کردن صدها میلیون دلار در آن، برای رسیدن به سود دست‌کم باید تا سال ۲۰۲۴ منتظر باشد. سهام دیزنی‌پلاس ۶.۹۹ دلار ارزش‌گذاری شده که تقریبا نصف ارزش نتفلیکس در بازار سهام آمریکاست.

ماه گذشته حدود ۱۸ میلیارد دلار از ارزش نتفلیکس از دست رفت که آن هم به خاطر کاهش تعداد مشترکان آن در بازار آمریکا نخستین بار در هشت سال اخیر بود. ضمن اینکه در یک سال آینده رقابت در بازار شبکه‌های تلویزیونی فشرده‌تر هم می‌شود. یونیورسال، اچ‌بی‌او و اپل به تدریج سرویس‌های پخش آنلاین خود را راه‌اندازی می‌کنند و به جنگ نتفلیکس و دیزنی و آمازون می‌روند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
چوب و هنر _فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
کالابرد_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
چوب و هنر _فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کالابرد_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
استیل رگال_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دیاکو_فوتر داخلی