نیکبخت: بزرگان استقلال جواب تازه به دوران رسیده‌ها را نمی‌دهند
۸۹۳۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۹
۵۳۲۰
بازیکن پیشین استقلال و پرسپولیس در واکنش به توهین به لوگوی استقلال گفت: باید بگویم اگر می‌بینید بازیکنان بزرگ استقلال جواب این تازه به دوران رسیده‌ها را نمی‌دهند به این دلیل است که این آدم کوچولو‌ها می‌خواهند با بردن اسم استقلال بزرگ شوند.

خبرورزشی نوشت: بازیکن پیشین استقلال و پرسپولیس گفت: حسینی خودش دروازه‌بان خوب و جوانی است، ولی قطعاً باید یک دروازه‌بان دوم در حد خودش کنار دستش باشد.

علیرضا نیکبخت واحدی از اینکه از محبوبیت استقلال روی سکوهای ورزشگاه‌ها کاسته شده، ابراز نگرانی می‌کند و معتقد است استقلال این فصل باید روی سکوی قهرمانی لیگ برتر بایستد.

نیکبخت: بزرگان استقلال جواب تازه به دوران رسیده‌ها را نمی‌دهند

او غیبت یک مربی ایرانی کنار دست استراماچونی را از ضعف مدیریت باشگاه می‌داند و می گوید باشگاه استقلال ۵، ۶ سال است که مدیر کاربلد فوتبالی ندارد. او با خبرورزشی درباره دیاباته، دروازه‌بان دوم استقلال، شیطنت مجری شبکه سه و دیگر مسائل روز این باشگاه به گفت‌وگو نشست.

 از استقلال خبر دارید؟

خدا را شکر تیم به یک ثبات نسبی رسیده است. هم در کادر فنی و هم بین بازیکنان هماهنگی خوبی دیده می‌شود. البته این وضعیت در دوره شفر هم وجود داشت ولی اتفاقاتی رخ داد که نتوانست به کارش ادامه دهد.

 از تیم و بازیکنان چطور؟

شکر خدا خریدهای بدی نداشتیم و روند تیم رو به جلو بوده است.

 دیدارهای تدارکاتی تیم را دنبال می‌کنید؟

بله! استقلال بردهای خوبی به دست می‌آورد ولی خب نمی‌توان به این نتایج اتکا کرد. بازی‌های رسمی خیلی خیلی با دیدارهای دوستانه متفاوت هستند. فریب این نتایج را بخوریم کار استقلال تمام است.

 نبود یک گلر دوم مطمئن در استقلال خوب است یا بد؟

قطعاً برای تیم بزرگی مانند استقلال خیلی بد است. حسینی خودش دروازه‌بان خوب و جوانی است ولی قطعاً باید یک دروازه‌بان دوم در حد خودش کنار دستش باشد. اول که اشتباه بزرگ وقتی رخ داد که مهدی رحمتی از استقلال رفت. وجود رحمتی بیش از هر کسی حتی بیش از استقلال، به سود خود حسینی بود.

در همین استقلال همیشه دو دروازه‌بان هم‌سطح کنار هم حضور داشتند. طباطبایی و برومند، برومند و طالب‌لو، رحمتی و طالب‌لو، طالب‌لو با فروزان و همین رحمتی و حسینی که هر یک به تنهایی در اندازه ایستادن درون دروازه استقلال بودند.

درباره دیاباته چه می‌دانید؟

بازی‌هایش را در رسانه‌ها رصد کردم. ظاهراً که خوب گل می‌زند ولی خدا کند گلزن بازی‌های تمرینی نباشد و در دیدارهای رسمی هم به همین خوبی که در تمرینات گل زده، گل بزند.

 وجود چنین مهاجمی چقدر به استقلال کمک می‌کند؟

استقلال در این چند سال فقط در دورانی که تیام را داشت دغدغه‌ای بابت گلزنی نداشت وگرنه قبل و بعد از آن باز هم با این مصیبت مواجه بود که چرا گلزن ندارد. استقلال باید قهرمان شود. دیگر برای تیمی مانند استقلال بس است که فقط برای داغ کردن رقابت‌های صدر جدول به لیگ بیاید.

این در شأن هوادار ما نیست که تیمش را فقط برای کسب سهمیه حمایت کند. پس قهرمانی چه می‌شود؟ الان ما شاهدیم که محبوبیت استقلال روی سکوهای ورزشگاه‌ها کم شده است. این خبر بدی برای استقلال و مدیرانش است.

نبود دستیار ایرانی در کادر استراماچونی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

این نظر سرمربی است که کمک ایرانی داشته باشد یا نه. ولی خیلی بهتر بود که یک مربی ایرانی دم دست او باشد. استراماچونی نمی‌داند وقتی به تختی آبادان می‌رود چه شرایطی در انتظارش است و یا وقتی به یادگار تبریز می‌رسد چه فضایی انتظار او و تیمش را می‌کشد.

یک کمک ایرانی غیر از اینکه شناخت بهتری از بازیکنان ایرانی و حس و حال آن‌ها دارد، می‌تواند در ارتباط با فضای کلی استادیوم‌ها هم به استراماچونی کمک کند.

 این وظیفه چه کسی بود که این موضوع را به استراماچونی بگوید؟

قطعاً این از ضعف کادر مدیریتی باشگاه استقلال است. مدیران استقلال فقط دنبال پولسازی و درآمدزایی برای باشگاه هستند و به کلی تیم و کادر فنی و بازیکنان را از یاد برده‌اند.

اصلاً نمی‌دانند در تیم‌های پایه چه خبر است. من آدم چاپلوس و آویزانی نیستم که دربه‌در باشگاه باشم و هر روز سروته‌ام را بزنند به آنجا بروم. الان ۵ سال است که به باشگاه نرفته‌ام.

 چطور؟

وقتی مدیرعامل استقلال را نمی‌شناسم برای چه باید بروم؟ من فتح‌ا... زاده، منزوی، بهرام امیری، حاجی اولیایی، نظری جویباری و این‌ها را به عنوان مدیران استقلالی می‌شناسم که کارشان را بلد هستند. برخی می‌گویند چرا از فتح‌ا... زاده تعریف می‌کنی؟ او که وعده‌هایش عملی نمی‌شد.

ولی من می‌گویم او اینقدر مدیر بود که وعده‌هایش را هم شیرین به زبان می‌آورد و با همان حرف‌ها بیشترین جام را برای استقلال آورد. مدیر باید فوتبال را بشناسد.

مدیر فوتبالی یعنی چه؟! بیشتر توضیح می‌دهید؟

یعنی وقتی فتح‌الله زاده می‌خواست مرا به امارات بفرستد طوری قرارداد بست که قرضی مرا به آنجا داد که وقتی قراردادم تمام شد، دوباره به استقلال برگشتم، اما الان بازیکنان را به سادگی از دست می‌دهند. تا می‌گویند رضایتنامه قطعی، معطل نمی‌کنند و بازیکن را به طور کامل از دست می‌دهند.

چرا اللهیار صیادمنش را قطعی به فنرباغچه دادند؟ به خدا به جای این ۸۵۰ هزار دلار می‌شد از این بازیکن تا سه، چهار برابر درآمدزایی کرد. اینهاست که دل ما را می‌سوزاند.

در تلویزیون هم که به لوگوی باشگاه توهین می‌کنند.

در پاسخ به این موضوع باید بگویم اگر می‌بینید بازیکنان بزرگ استقلال جواب این تازه به دوران رسیده‌ها را نمی‌دهند به این دلیل است که این آدم کوچولوها می‌خواهند با بردن اسم استقلال بزرگ شوند.

افرادی را می‌شناسم که بقالی سرکوچه‌شان آن‌ها را نمی‌شناخت ولی از کنار اسم استقلال سرشناس شدند! فکر می‌کنم هرچه کمتر به این آدم‌های کوچک بپردازیم، برای اسم استقلال بهتر است. اسم این باشگاه بزرگ با دوتا حرف بی‌تربیتی کوچک نمی‌شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:41 - 1398/05/15
خیلی دوسش داشتم ولی با رفتنش به پرسپولیس وجهشو پیش هوادارا خراب کرد
Iran, Islamic Republic of
01:11 - 1398/05/15
برو علی افتاب پرست تو خودت یکی از همون ادم هایی ،،یبار میگی استقلالی ام یبار میگی من پرسپولیسی 6اتشه ام امثال. شما نباس اسم از تعصب ب باشگاهی بزنید
Iran, Islamic Republic of
01:20 - 1398/05/15
آقای نیک بخت شما خودت کسی بودی ‌که بیشترین توهین را با رفتنت به پرسپولیس کردی. کسی که ۵ سال توی پرسپولیس بازی کرده و حالا که دیده بین هوادارهای قرمز محبوبیتی نداره . حالا با چه رویی خودتو پیش کسوت استقلال میدونی . پس بهتره ساکت باشی ...
Iran, Islamic Republic of
01:27 - 1398/05/15
آقای نیکبخت تو نبودی که میگفتی پرسپولیسی تیر هستی و هر کسی گفته استقلالی هستی غلط کرده ؟ پس تو یک آدم کوچک و دروغگو هستی.تو یک آفتاب پرست هستی که به خاطر پول به راحتی استقلال و هوادارانش رو فراموش کردی
Iran, Islamic Republic of
01:55 - 1398/05/15
چه برا خودش نوشابه باز میکنه

عمو تو اصلا استقلالی نیستی

تو جزء خائنینی

لطفا ساکت و اظهار نظر نکن
Iran, Islamic Republic of
01:59 - 1398/05/15
توووووووو هیچی نیستی
نه پیش عشقپولیسیا نه پیش کیسه کشا
پس خودشرینی نکن
Iran, Islamic Republic of
07:07 - 1398/05/15
یه حرف درست زده باشه نیکبخت همینه: جواب هرکسی رو که نباید داد؛وگرنه بزرگ میشه...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
وزیرودولت نمیزارن تیم ملی وباشگاهی نتیجه بگیرشفربهترین مربی بودوخیلی خوب نتیجه گرفت ازقصدبازیکنان اصلیش وفروختن ۷تابازیکن وکدام تیم باشگاهی توجام باشگاهها بازیکنانش میفروش فقط استقلال پیروزی ...‌وهیتت مدیردولتی همین میش اینهامیترسن ملت شادی کنن وملت همه ناراضی هستن ازاین دولت ذگروحانی تظاهرات بش پس تواین۲سال هیچ مقامی نمیگیریم توباشگاههای اسیاهیچ تیم ایرانی دشمن ماهمین جاست
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1398/05/15
نیکبخت دوست داشتنی بودی ولی با رقتن به پرسپولیس همه چیز خراب کرد ولی بازم واسه زخمات ممنون گلی که به الا تحاد زدی فراموش شدنی نیست
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1398/05/15
اخه ادم چی بهت بگه من اگه بجای تو بودم اصلا نمگفتم ابیم یا قرمز واقعا تو دیگه افتاب پرستی رو به اوج رسوندی
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1398/05/15
آقای نیکبخت، تو واقعا خودت رو استقلالی میدونی؟!
شما که همیشه آبرو و حیثیت استقلال و استقلالی رو هم در میدون زمین وهم بیرون زمین میبردی!
در ضمن شما خودت استاد تملق و چاپلوسی ، حاشیه و نابود کردن تیم بودی!
تو خودت رو بزرگ میدونی؟!
بزرگان استقلال هم در بازیگری و هم در شخصیت کسانی مثل پورحیدری، مظلومی، حجازی، عبداللهی،حاجیلو، چنگیز، قلعه نوعی، زرینچه، فکری، نامجو مطلق و.... هستند نه امثال آدمهای بی ثباتی مثل شما.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج