چگونه از آمازون خرید کنیم؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_1
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_4
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۹۳۶۲۱
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۸
۳۸۲۰۷
ایرانی‌ها با یک ترفند ساده از فروشگاه‌هایی مثل آمازون، ebay و علی‌بابا بدون پرداخت حتی یک دلار خرید می‌کنند.

روزنامه هفت صبح - احمدرضا نجفی: شگفت‌انگیز است! نه نیازی به دور زدن قاره آفریقا داریم، نه لازم است سراغ مافیای پولشویی برویم؛ صرفا با چند کلیک ساده می‌توانیم تحریم‌های آمریکا را دور بزنیم. همان تحریم‌هایی که اجازه خرید از فروشگاه‌های بزرگی مثل آمازون،‌ای بی، علی بابا، سوق و ... را به ما ایرانی‌ها نمی‌دهد. اخیراً یک کسب‌وکار اینترنتی راه افتاده و چند سایت واسطه، مسئولیت خرید کالا از فروشگاه‌های خارجی را بر عهده گرفته‌اند.

روال کار به این شکل است که شما در فروشگاه‌های خارجی دنبال کالای مورد نظرتان می‌گردید، لینک صفحه یا نام کالا را به سایت ایرانی واسطه می‌دهید و این سایت هزینه سفارش، ارسال، هزینه‌های گمرکی و ... را محاسبه کرده و به شما اعلام می‌کند.

همانجا می‌توانید با خرید اینترنتی از کارت بانکی‌تان کل هزینه‌ها را به ریال پرداخت کنید و بعد از چند هفته کالای اصل خارجی را درب خانه تحویل بگیرید. در این گزارش سراغ کم و کیف فعالیت سایت‌های واسطه خرید از آمازون رفته‌ایم تا ببینیم خرید از این سایت‌ها تا چه حد به صرفه است.

عملیات سنگین واردات با چند کلیک

سایت‌هایی که کالای آمریکایی را در ایران تحویل می‌دهند

احتمالاً تا حالا اسم آمازون به گوش‌تان خورده باشد. منظورمان بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی دنیا است که کالای مورد نظرتان را هر جای دنیا که باشید برای‌تان می‌فرستد، البته نه همه جای دنیا! شرکت آمازون یک شرکت آمریکایی است و طبیعتاً از تحریم‌های آمریکا پیروی می‌کند. بر این اساس ما ایرانی‌ها نمی‌توانیم به صورت مستقیم از آمازون خرید کنیم. با این وجود جدیداً راه چاره‌ای برای خرید از آمازون به وجود آمده که می‌توانیم با چند کلیک کل نظام تحریم‌ها را دور بزنیم و آن هم چیزی نیست، جز سایت‌های واسطه خرید از آمازون. ما هم در ابتدا فکر کردیم قضیه کلاهبرداری اینترنتی و فیشینگ باشد، اما وقتی چشم‌مان به نماد الکترونیک این سایت‌ها افتاد، تا حدودی خیال‌مان راحت شد.

بعضی از این سایت‌ها از وزارت صمت مجوز گرفته‌اند و تحت عنوان «خدمات خرید آنلاین کالا از سایت‌های خارجی» فعالیت می‌کنند. آن‌ها عموماً یک دفتر خارجی در کشور‌های آمریکا، چین یا امارات دارند و بعد از ثبت سفارش شما، محصول مورد نظرتان را از آمازون خرید می‌کنند. بعد از خرید، آن‌ها را جمع‌آوری کرده و راهی ایران می‌کنند. نکته جالب در خرید از سایت‌های واسطه این است که شما لازم نیست حتی یک دلار برای خرید کالا از آمازون خرج کنید، بلکه همه هزینه‌ها به پول خودمان محاسبه می‌شود.

شما می‌توانید کالای مورد نظرتان را در سایت آمازون پیدا کنید و با کپی کردن نام یا لینک کالا، ببینید هر کدام از سایت‌ها با چه هزینه‌ای کالای مورد نظرتان را به شما می‌رسانند.

طبیعتا تحویل کالا توسط این سایت‌های واسطه با چند روز تاخیر انجام می‌شود. این تاخیر می‌تواند بین ۱۵ تا ۳۰ روز بسته به سایت واسطه متفاوت باشد.

عملیات سنگین واردات با چند کلیک

خرید چه کالا‌هایی از سایت آمازون به صرفه است؟

خرید کالای اصل مهم‌ترین ویژگی فروشگاه‌های واسطه آمازون است که این امکان را به شما می‌دهد تا بدون سفر به کشور‌های خارجی یا بدون رو انداختن به فامیل و دوست و آشنا که راهی خارج از کشور هستند، کالای اصل را درب خانه‌تان تحویل بگیرید. برای همین اگر دنبال چنین کالا‌هایی می‌گردید استفاده از سایت‌های واسطه خرید از آمازون به نظر گزینه خوبی خواهد بود. کالا‌های برند، مکمل‌های غذایی، کالا‌های لوکس و ... در این گروه قرار دارند.

مورد دوم خرید کالا‌های مشمول تحریم است. طوری که با استفاده از سایت‌های واسطه خرید از آمازون می‌توانید کالا‌هایی را که آمریکایی‌ها اجازه صادرات آن به ایران را نمی‌دهند، به‌راحتی بخرید. لوازم آزمایشگاهی و تحقیقاتی از این دسته هستند که می‌توانید برای خرید آن‌ها روی سایت‌های واسطه حساب باز کنید. گروه سوم کالا‌هایی است که در ایران کمیابند یا اصلا وجود ندارند.

کالا‌هایی مثل قطعات یدکی، برند‌های خاص یا حتی کتاب‌هایی که تازه منتشر شده‌اند در این گروه قرار دارند. ممکن است شما خیلی اهل مطالعه باشید و نتوانید کتاب مورد نظرتان را در ایران پیدا کنید. در چنین مواردی سایت‌های واسطه خرید از آمازون می‌توانند به شما کمک کنند تا کتاب‌تان را از انتشارات آن در خارج از کشور خرید کنید.

خرید هر موردی غیر از این سه دسته می‌تواند گزینه خوبی برای استفاده از سایت‌های واسطه خرید از آمازون نباشد. چرا که اگر کالا‌های عادی را بتوانید در فروشگاه‌های ایرانی پیدا کنید، مطمئنا قیمت آن کمتر از هزینه تمام شده سفارش از سایت آمازون خواهد بود.

ایرانی‌ها از آمازون چه می‌خرند؟

در بین انواع و اقسام کالا‌هایی که در سایت‌های واسطه خرید از آمازون ثبت سفارش می‌شوند، پنج کالا به عنوان محبوب‌ترین کالا‌ها نزد ایرانی‌ها معرفی شده‌اند. شاید فکر کنید این کالا‌ها لوازم آزمایشگاهی و تحقیقاتی با وسایل مهمی باشند که آمریکا اجازه ورود آن به ایران را نمی‌دهد، اما به جز یک مورد تقریبا هیچ‌کدام چنین وضعیتی ندارند. ۱) فیس براش یا پاک‌کننده صورت در صدر کالا‌هایی قرار دارد که ایرانی‌ها با استفاده از سایت‌های واسطه، آن را از فروشگاه آمازون خریده‌اند. این محصول برای شفافیت پوست کاربرد دارد و استفاده روزانه از آن می‌تواند چربی‌ها و باکتری‌های سطح پوست را از بین ببرد. عملکرد آن شبیه لیزر است که در هر دقیقه چند هزار پالس به سطح پوست وارد می‌کند.

فیس براش در بازار‌های داخلی هم پیدا می‌شود و قیمت انواع فیک آن تقریباً ۳۰۰ هزار تومان است. اگر بخواهید سراغ محصول اصل بروید، باید نزدیک دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پول خرج کنید. قیمت این محصول در سایت آمازون ۱۰۴دلار معادل یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است و سایت‌های واسطه با دریافت هزینه یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان با تاخیر چند روزه آن را برای شما می‌فرستند.

۲) ریش تراش Whal بین آن دسته کالا‌های لوکس قرار می‌گیرد که ایرانی‌ها برای خریدش دست به دامن سایت‌های واسطه خرید از آمازون شده‌اند. ظاهر این ریش‌تراش شبیه ریش‌تراش سده ۱۹ است و فعلا در سایت‌های واسطه قابل خریداری نیست. قیمت این کالا در آمازون ۹۷ دلار معادل یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که احتمالاً با هزینه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی توسط سایت‌های واسطه به خریدار ایرانی عرضه می‌شود.

۳) کپسول AHCC دیگر محصولی است که ایرانی‌ها با استفاده از سایت‌های واسطه از آمازون خریداری کرده‌اند. گفته می‌شود این کپسول‌ها برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن مصرف می‌شوند و پزشکان آن را برای درمان سرطان تجویز می‌کنند. جستجو‌های ما به دنبال این کپسول در ایران بی‌نتیجه بود. این کپسول در حال حاضر با قیمت ۵۰ دلار معادل ۶۰۰ هزار تومان در آمازون فروخته می‌شود و سایت‌های واسطه آن را با هزینه یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی به مشتری ایرانی می‌رسانند.

۴) ساعت‌های برند Casio یکی دیگر از کالا‌هایی است که ایرانی‌ها با استفاده از سایت‌های واسطه خرید از آمازون سراغ آن رفته‌اند. قیمت این ساعت‌های برند در ایران به حدود ۱۳ میلیون تومان می‌رسد و این در حالی است که قیمت ساعت‌های برند Casio G - Shock در سایت آمازون عموما حدود ۲۰۰دلار و کمتر است. سایت‌های واسطه این ساعت‌ها را که معادل دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در آمریکا قیمت دارند، با هزینه سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی به مشتری ایرانی می‌رسانند.

۵) کفش‌های برند ECCO در آخرین رده کالا‌های محبوب ایرانی‌ها برای سفارش از آمازون قرار دارد. کفش‌های کتانی ECCO مدل اسنیکرز در فروشگاه آمازون حدود ۱۱۲ دلار معادل یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قیمت دارند و سایت‌های واسطه آن را با هزینه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای مشتریان ایرانی خریداری کرده و ارسال می‌کنند. کفش‌های برند ECCO اصل در فروشگاه‌های ایران بالای یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارند.

عملیات سنگین واردات با چند کلیک

آمازون تنها نیست؛ می‌توانید از‌ ای بی و علی اکسپرس هم خرید کنید

بعضی از سایت‌های واسطه صرفاً برای خرید از آمازون به کاربران‌شان کمک می‌کنند، اما بعضی دیگر پا را فراتر گذاشته و سراغ بقیه سایت‌ها هم رفته‌اند. نمونه آن سایت EBay است که یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه‌های آنلاین در آمریکا به حساب می‌آید. این سایت تقریبا مشابه آمازون است و رقابت تنگاتنگی با این فروشگاه آنلاین دارد. فروشگاه دیگری که سایت‌های واسطه سراغش رفته‌اند، علی اکسپرس است. این فروشگاه زیرمجموعه گروه علی بابا است که در کشور چین فعالیت می‌کند. خرید از فروشگاه‌های علی بابا برای سایت‌های واسطه راحت‌تر است، چراکه ارسال کالا از چین به ایران، سختی‌های ارسال کالا از آمریکا را ندارد.

سوق یک فروشگاه دیگر است که می‌توانید با استفاده از سایت‌های واسطه از آن خرید کنید. فروشگاه اینترنتی سوق زیر مجموعه آمازون است و نمایندگی این فروشگاه آمریکایی در امارات به حساب می‌آید. طبیعی است با توجه به فاصله کوتاه امارات تا ایران، کالا‌هایی که با استفاده از سایت‌های واسطه از فروشگاه سوق خرید می‌کنید، زودتر به دستتان می‌رسد.

عملیات سنگین واردات با چند کلیک

چرا نباید به سایت‌های واسطه اعتماد کامل داشت؟

مزیت‌های سایت‌های واسطه خرید از آمازون را گفتیم، بهتر است سراغ مشکلاتی که ممکن است در این مسیر سراغ‌تان بیاید هم برویم. یکی از مشکلات بزرگ، تاخیر زیاد در رسیدن محصول است. ممکن است برای دریافت کالایی که خریده‌اید حتی بیش از یک ماه منتظر بمانید. در این بین ممکن است اتفاقات مختلفی برای کالایی که خریده‌اید بیفتد. اتفاقاتی که هیچکس نمی‌تواند جلویش را بگیرد و هر لحظه امکان دارد کالایی که خریده‌اید به کلی غیرقابل استفاده شود. در چنین شرایطی احتمالاً برای پس گرفتن پول‌تان از سایت واسطه به مشکل خواهید خورد.

اگر سراغ این سایت‌ها رفتید، حتماً باید از آن‌ها فاکتور خرید از آمازون دریافت کنید تا مطمئن شوید کالایی که به دست شما رسیده، اصل است. سایت آمازون علاوه بر کالا‌های نو، کالا‌های دست‌دوم قابل استفاده را با قیمت کمتری در همان صفحه فروش کالا به کاربر نمایش می‌دهد. ممکن است برخی سایت‌ها برای سودجویی سراغ کالا‌های دست‌دوم بروند و با هزینه کمتری آن را از آمازون تهیه کنند. در چنین شرایطی ممکن است کالای دست‌دوم را به جای کالای نو به مشتری قالب کنند و حسابی سرش کلاه بگذارند. برای جلوگیری از این اتفاق، باید از شرکت واسطه، درخواست فاکتور کنید و قیمت درج شده روی آن را با قیمت سایت آمازون تطبیق دهید.

انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:5
Iran (Islamic Republic of)
10:00 - 1398/05/16
جالب بود مخصوصا کالاهای پرطرفدارش،امیدوارم هیچ خانواده ای با مشکل دارو مواجه نشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
توی ایران همه سر هم کلاه میزارن..مواظب باشید به این سایت های واسطه نمیشه اعتماد کرد..فراموش نکنید اینجا ایران است
Iran (Islamic Republic of)
10:52 - 1398/05/16
عجب!!! من زیاد متوجه نشدم چطور میشه ازشون خرید کرد!
کسی که میدونه میشه توضیح بده
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
البته الان دوباره خوندم.ولی چطور میشه به اینا اعتماد کرد و میلیونها پول دوسشون پرداخت کرد؟ باز دیجی کالا حداقل تو ایرانه.اگه یه طوری بشه میشه رفت سراغشون
Iran (Islamic Republic of)
11:10 - 1398/05/16
لطفا اسم چند سایت معتبر رو هم اعلام کنید .ممنون
پاسخ ها
حامد
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
خیلی گرون درمیاد به. بهانه محاسبه عوارض و گمرک و پست و دورزدن تحریما تا سه برابر اون کالا رو از آدم میگیرن .
Iran (Islamic Republic of)
13:20 - 1398/05/16
همین امروز از یک سایت داخلی خرید کرده بودیم بستمونو آوردن توی پست بازش کرده ان ازش یه کالا برداشتن دوباره سرشو بستن دیگه خرید از خارج از کشور پیشکش!!
Iran (Islamic Republic of)
11:38 - 1398/05/18
سایت آمازون بسیار متعبره و کل کشورای دنیا از این سایت هر کالایی تهیه میکنن به جز ایران
Iran (Islamic Republic of)
12:10 - 1398/05/19
بدیش اینه واسطه اش ایرانیه که احتمال هر بلایی روی کالا وجود دارد. باشد که رستگار شوید.
Iran (Islamic Republic of)
13:51 - 1398/05/19
این که آخرش گفت به سایتای واسطه اطمینان نکنید من همون اول که مقاله رو باز کردم این سوال برام پیش اومد اونم تو ایران تو این وضعیت الان همه به فکر کلاه بردارین بعید نیست این سایتای واسطه هم کلاهبردارای زرنگ نباشن
پاسخ ها
الهام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
من یه خرید از آمازون به واسطه شرکت مالتینا داشتم ۱۵ روزه رسید همونی بود که میخواستم و راضی بودم تنها اشکال اینه که گرون در میاد وگرنه قابل اطمینان هست.شما مالتینارو سرچ کنید بعدش خرید آسونه..
France
05:34 - 1398/05/23
دوست عزیز من از یکی همین سایتها خرید کردم جنس فیک و تقلبی دادن با اینکه هیچ فرقی از نظر ظاهر با جنس اصل نداشت ولی تقلبی بود
Iran (Islamic Republic of)
01:32 - 1399/01/03
دولتم حتما رو دارو ها وکپسو.لها نظارت داره که به قیمت هفت هشت میلیون تو بازار برا یه خونواده مریض دار تموم نشه خود دولت همون‌طور که مجوز به این شرکتها برا دور زدن تحریم میده مزارع یه سری اقلام چرت وارد کنن
Germany
18:56 - 1399/03/02
همشون کلاه بر داریه
Iran (Islamic Republic of)
10:13 - 1400/01/28
چطور میتونیم به این سایت ها اعتماد کنیم؟ میشه لطفا چند تا از معتبرهاش رو بگین که ما با خیال راحت خرید کنیم؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیان طب - فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روشا فارمسی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
تنورستان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی