چرا گوشی با کاهش نرخ دلار ارزان نشد؟
۸۹۴۹۷۶
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
۶۲۹۳
در حال حاضر 98 شرکت، برای واردات موبایل به کشور ثبت سفارش کرده اند و امروز با توجه به اجرایی شدن طرح رجیستری و حذف قاچاق از بازار، این شرکت‌ها باید مسئولانه‌تر عمل کنند و از این فضایی که حتی رقیبی تحت عنوان «موبایل قاچاق» هم ندارند، سوءاستفاده نکنند.

عصر ایران: در حال حاضر 98 شرکت، برای واردات موبایل به کشور ثبت سفارش کرده اند و امروز با توجه به اجرایی شدن طرح رجیستری و حذف قاچاق از بازار، این شرکت‌ها باید مسئولانه‌تر عمل کنند و از این فضایی که حتی رقیبی تحت عنوان «موبایل قاچاق» هم ندارند، سوءاستفاده نکنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل با انتقاد از مقاومت واردکنندگان موبایل برای کاهش قیمت‌ها، تاکید کرد در صورتیکه این شرکت‌ها سود خود را عادلانه و منطقی نکنند، چاره دیگری برای حل مشکل ارزان نشدن قیمت موبایل در بازار خواهیم اندیشید.

ابراهیم درستی با اشاره به لزوم کاهش قیمت موبایل از سوی شرکت‌های واردکننده موبایل همزمان با کاهش نرخ ارز در کشور اظهار کرد: ما معتقدیم که شرکت‌های واردکننده تلفن همراه باید سهم بازار را تامین کنند و قیمت محصولات وارداتی خود را بیش از میزان فعلی، کاهش دهند.

وی ادامه داد: این انتقاد به شرکت‌های واردکننده وجود دارد چطور زمانی که نرخ دلار و ارز در کشور بالا می‌رفت، بلافاصله قیمت محصولات آن‌ها افزایش می‌یافت ولی حالا که نرخ ارز کاهش دارد، در برابر متناسب کردن قیمت محصولات خود با نرخ دلار، مقاومت می‌کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل گفت: متاسفانه در شرایط فعلی، به نظر می رسد که شرکت‌های وارد کننده تلفن همراه، بیش از حد معمول خود سود می‌برند و باید برای اینکه مصرف‌کنندگان این بازار متضرر نشوند، این شرکت‌ها، سود خود را منطقی‌تر کرده و همراه با کاهش نرخ ارز، قیمت محصولات خود در بازار را کاهش دهند.

درستی با بیان اینکه مقاومت شرکت‌های واردکننده موبایل باعث شده تا فروشندگان موبایل و واحدهای صنفی فعال در این بخش در مظان اتهام قرار گیرند گفت: در حال حاضر 98 شرکت، برای واردات موبایل به کشور ثبت سفارش کرده اند و امروز با توجه به اجرایی شدن طرح رجیستری و حذف قاچاق از بازار، این شرکت‌ها باید مسئولانه‌تر عمل کنند و از این فضایی که حتی رقیبی تحت عنوان «موبایل قاچاق» هم ندارند، سوءاستفاده نکنند.

وی با بیان اینکه بازار موبایل تنها بازاری است که امروز عاری از قاچاق است، خاطرنشان کرد: لذا با توجه به همه این موارد، این انتظار از شرکت‌های واردکننده موبایل وجود دارد که اولاً سهم خود از بازار را تامین کنند و در ثانی، سود عادلانه برای عرضه محصولات خود به بازار در نظر بگیرند و در غیر اینصورت، قطعاً چاره دیگری برای حل مشکل ارزان نشدن قیمت موبایل در بازار خواهیم اندیشید.

به گفته درستی درحال حاضر سازمان تعزیرات، بازرسان وزارت صمت، اتاق اصناف و اتحادیه مربوطه، در حال تهیه گزارش‌های خود از وضعیت بازار هستند و در صورت مواجهه با هرگونه سودجویی، قطعاً با متخلفین برخورد خواهند کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1398/05/19
هیچ چیزارزان نخواهدشد چون این کاهش دلارمصنوعی است نه نتیجه تحولات مثبت اقتصادی.زمانی دلار به طور واقعی ارزان میشودکه ارزش پول ملی دراثر رونق اقتصادی ووتولیدات کارخانجات وصادرات کالاهای ایرانی وثبات سیاسی بالا برود .که درحال حاضر هیچکدام محقق نشدهاست.
Iran, Islamic Republic of
16:22 - 1398/05/19
ارزش جهانی دلار پائین آمد.نه ارزش کالا.
در اینجا همیشه برعکس است .کالا گرانتر و و نفت ارزان تر میشود.با کاهش ارزش دلار بایستی قیمت نفت گران شود.به همان گونه که طلای جهانی گران شد.نفت زیر قیمت واقعی است و تخفیف ویژه به غرب می دهند.در صورتیکه 20درصد همین قیمت نفت هم باید گران شود.
زمانی که مسئولین درس خوانده فرمایشی غرب باشند.نتیجه میشود اقتصاد مهندسی شده ایران.
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1398/05/19
نه عزیز چون یورو ارزان تیست فقط دلار رو هم بخاطر برخی مسائل ارزان نگه داشته اند.به همین دلیل که جنس ها داره با یور و مبادله میشه پس قیمت ثابته.
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1398/05/19
مگه چیز دیگه ای ارزان شد؟
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1398/05/19
اینا رو به کی میگی کو گوش شنوا ای کاش ارزون بشه .
Germany
17:40 - 1398/05/19
درزمانی که قیمت دلارساعتی بالا میرفت برای خرید گوشی به هرمغازه ای که میرفتم موبایل فروشها اول به قیمت دلار نگاه میکردند وبعد باحساب وکتاب قیمت را اعلام میکردند . بنظرم این شرکتهای واردکننده هم باید دادگاهی شوند .
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1398/05/19
به خاطر اینکه با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمی شود! الکی می نویسند دلار یازده هزار و کمتر شد ولی عملا اینطور نیست و به صورت شفاهی و روی کاغذ این مبلغ اعلام می گردد و در اصل دلار با این قیمت به دست وارد کننده نمی رسد. بعد، این ریجستری ها جایی برای ارزانی موبایل باقی نگذاشته.
China
18:19 - 1398/05/19
حرفاتون پشیزی ارزش نداره . حرفاتون مثل چوپان دروغگو. در ضمن روایات اسلامی میگه‌ مسلمون هر گناهی کنه هنوز مسلمونه تا اینکه دروغ بگه از اسلام خارج شده. والسلام
Iran, Islamic Republic of
18:33 - 1398/05/19
چون دولت مردان پشت قضیه محکم واستادن نمی گذارند چون باین همه زحمات در مورد کم کردن چهار صفر کشیدن زحمت شان بیجا میشه
Iran, Islamic Republic of
18:45 - 1398/05/19
با سلام گفته های این آقای. مسؤل دقیقا نمک پاشیدن به روی زخم گرانی است. این اگر اگرها درد ی از مردم دوا نمیکنه اگر راست میگی آزاد کنید مردم خودشون وارد کنند
Canada
18:59 - 1398/05/19
چون این جنگل قانون نداره
Iran, Islamic Republic of
01:49 - 1398/05/20
این یک قانون تو ایران
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج