مدودف: موضعِ ایران در قبالِ آمریکا مقتدرانه است
۸۹۵۶۶۵
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
۱۲۰۴۶
نخست وزیر روسیه در دیدار با جهانگیری گفت: خروج آمریکا از برجام اقدامی بی پایه و اساس بود و همه کشورها این موضوع را درک می کنند.

خبرگزاری تسنیم: اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور ظهر امروز(دوشنبه) در دیدار "دمیتری مدودف" نخست وزیر روسیه که در حاشیه مجمع اقتصادی خزر در ترکمنستان برگزار شد، اظهار داشت: آمریکا به صورت غیرقانونی از یک توافق چندجانبه خارج شد و این اقدام علی‌رغم آن بود که آژانس بین المللی انرژی اتمی طی 14 گزارش رسمی اعلام کرده بود که ایران تعهدات خود را به طور کامل انجام داده است.

وی با تاکید بر اینکه همه طرف های برجام باید به تعهدات خود پاییند باشند، افزود: ایران پس از یکسال از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های ظالمانه و غیرانسانی علیه ملت ایران، بخشی از تعهدات خود را کاهش داده است.

معاون اول رییس جمهور افزود: امروز پس از گذشت یکسال از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام و با وجود فشارهای سنگین تحریم، اقتصاد ایران با همت مدیران کشور و مردم بحران را پشت سرگذاشته و از ثبات برخوردار است.

جهانگیری تصریح کرد: با وجود آنکه ایران طی قرن ها همواره حافظ امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز بوده است، آمریکایی‌ها اخیرا بدنبال ایجاد ناامنی در خلیج فارس و تنگه هرمز بودند تا به این بهانه ائتلاف دریایی تشکیل دهند.

وی افزود: همه این اقدامات را مخل ثبات و امنیت منطقه می دانیم و انتظار داریم کشورهای بزرگ عضو شورای امنیت سازمان ملل نظیر روسیه باید در خصوص اینگونه اقدامات به آمریکا هشدار دهند.

معاون اول رییس جمهور همچنین بر لزوم گسترش مناسبات دوجانبه و ارتقاء سطح همکاریهای تهران-مسکو نیز تاکید کرد و افزود: ایران آمادگی دارد همکاری های خود با روسیه را در همه زمینه ها نظیر انرژی گسترش دهد.

جهانگیری افزود: ایران روسیه باید برای تسریع در اجرای پروژه های مشترک همکاری خود نظیر ساخت نیروگاه بندرعباس و برقی کردن راه آهن اینچه برون-گرمسار تلاش های خود را افزایش دهند.

مدودف: موضعِ ایران در قبال آمریکا مقتدرانه است

نخست وزیر روسیه نیز در این دیدار با بیان اینکه آمریکا سیاست های گسترده ای را علیه ایران و روسیه وضع کرده و روز به روز به فشارهای خود افزایش می دهد گفت: خط مشی روسیه در خصوص برجام پایدار و غیرقابل تغییر است و موضع گیری ایران در قبال خروج آمریکا از برجام را منطقی و مقتدرانه تلقی می کنیم.

مدودف افزود: خروج آمریکا از برجام اقدامی بی پایه و اساس بود و همه کشورها این موضوع را درک می کنند.

وی با تاکید بر اینکه سیاست و موضع گیری روسیه در خصوص برجام با جمهوری اسلامی ایران یکسان است، تصریح کرد: مقامات روسیه در همه سطوح بر این موضوع تاکید دارند و تحریم ها علیه ایران غیرقانونی می دانیم.

نخست وزیر روسیه بر لزوم سرعت بخشیدن به روند همکاری های اقتصادی از سوی دو کشور تاکید کرد و اظهار داشت: تهران و مسکو باید با تنوع بخشیدن به ارزهای خارجی در روابط بانکی، میزان وابستگی خود به کشورهای دیگر را در مناسبات تجاری خود کاهش دهند.

وی افزود: آمریکا تلاش می کند فشارهای خود بر ایران و روسیه را افزایش دهد اما تهران و مسکو باید در مراودات تجاری و همکاری های اقتصادی هوشمندانه عمل کنند.

نخست وزیر روسیه اظهار امیدواری کرد در روزهای آینده دیدار روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران و آقای پوتین رییس جمهور روسیه در سوچی منجر به گسترش روابط و اجرای توافقات گذشته شود.

جهانگیری همچنین در دیدار نخست وزیر آذربایجان با تاکید بر اینکه مهمترین هدف مجمع اقتصادی خزر توسعه همکاریهای همسایگان خزر است، گفت: افزایش ترانزیت و حمل و نقل بین کشورها نقش بسزایی در روابط فیمابین دارد و کریدور شمال-جنوب می تواند علاوه بر دو کشور آثار منطقه ای بسیاری داشته باشد.

وی با اشاره به سفر وزیر اقتصاد آذربایجان به تهران، تصریح کرد: گردشگری، صنعت و بهداشت زمینه های خوبی برای افزایش مناسبات است که باید گسترش یابد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین بر همکاریهای سه جانبه و چند جانبه منطقه ای با کشورهای ترکیه، روسیه ترکمنستان و گرجستان برای رشد حجم تجاری دو کشور تاکید کرد.

نخست وزیر آذربایجان نیز در این جلسه با تاکید بر گسترش همکاریهای اقتصادی همسایگان خزر، توسعه و تقویت روابط دو کشور همسایه را خواست دولت و مردم کشورش دانست.

نوروز ممدوف گفت:ما به دنبال ایجاد و تقویت پل های ارتباطی میان کشورهای منطقه هستیم معتقدیم ایران می تواند نقش ویژه ای در این زمینه داشته باشد.

وی بر تکمیل کریدور شمال-جنوب تاکید کرد و گفت: چند برابر شدن حجم جابجایی کالا از طریق ایران نشانه موقعیت سوق الجیشی ایران است.

نخست وزیر آذربایجان افزود:ما خواهان همکاریهای صنعتی،بهداشتی و خدماتی با ایران هستیم واراده مقامات عالی دو کشور در جهت تحقق این خواسته هاست.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین در دیگر دیدار حاشیه‌ای خود در سفر به ترکمنستان،‌ با نخست وزیر بلغارستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

جهانگیری در این دیدار بر اراده جدی تهران برای توسعه و تعمیق همه جانبه مناسبات با صوفیه تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به زمینه های متعدد همکاری میان دو کشور خاطرنشان کرد: ایران آماده است همکاری های خود را با بلغارستان در زمینه های مختلف نظیر توسعه ترانزیت ارتقاء دهد.

جهانگیری با اشاره به روابط سیاسی خوب و سازنده ایران و بلغارستان، بر لزوم گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی فیمابین متناسب با روابط سیاسی دو کشور تاکید کرد.

بویکو بوریسف نخست وزیر بلغارستان نیز در این دیدار از اراده جدی صوفیه برای توسعه همه جانبه مناسبات با تهران خبر داد و گفت: ایران و بلغارستان از ظرفیت های فراوانی برای گسترش مناسبات تجاری برخوردارند و می توانند سطح این مناسبات ارتقاء دهند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1398/05/21
از جيب خودت خرج كن
١متر اجاره خانه شده ٢ميليون برادر مدوودف
جات خوبه خبر نداري
پاسخ ها
AAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
ای گوسالوف وسط در گیری ایران با آمریکا خوب از فرصت استفاده میکنید و برای
هر سخن باج از ایران میگیرید
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1398/05/21
امثال شماها روسهای خائن باعث بدبختی مردم ایران شدید ودر حال چپاول ثروت ملی ایران به همراهی تعدادی خائن داخلی هستید
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1398/05/21
روسیه فقط بخاطر منافع خودش هندوانه زیر بغل ایران میگذارد
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1398/05/21
داره هندوانه زیر بغل ایران میگذارد
France
21:16 - 1398/05/21
وقتی دست نشاندگان پوتین امور ایران را در دست داشته باشند همین می شود
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1398/05/21
بله در قبال آمریکا مقتدرانه است!!! اما در مقابل شما که از خدا تونه با آمریکا دشمن باشیم کل خزر رو غصب کردید زباله های اتمی‌ تون رو اینجا آوردید و تحریم‌های ایران براتون نعمتیه هر جور میتونید دارید میدونید برای شما کمونیستهای کثیف بد نشده
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1398/05/21
روسیه میخواد هندونه زیر بغل اینا بزاره بندازه تو دهن شیر و خودش سودشو ببره
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1398/05/21
اهل روسیه هم به وجد اومدن... خخ
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1398/05/21
واقعا روسها دست شیطان رو از پشت بستند مسئولان احمق ایران رو زیر بغلشون هندونه میزارن و خودشون از آب گل آلود ماهی میگیرن.
Iran, Islamic Republic of
22:31 - 1398/05/21
لعنت به شما روسها که عامل تفرقه و جنگید
لعنت..
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1398/05/21
آره مددوف جان ، گل آلود کن و ماهی بگیر .
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1398/05/21
چقدر شاخ تو جیب ایران گذاشتید،طی چند سال گذشته،همه جای خاورمیانه برای پیشبرد مقاصدشوم تسلط خود ازایران خرج کردید....کثیف تراز روسها در جهان هیچ رژیم وجود ندارد!!!
Iran, Islamic Republic of
05:37 - 1398/05/22
در جنگ احتمالی فقط روسیه و امریکا بیشترین سود رو میبرند.
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1398/05/22
از ارباب مدودوف ممنونیم .
Iran, Islamic Republic of
21:57 - 1398/05/22
هیچ کس به اندازه روسیه به ایران خیانت نکرد.بیشتر از ۱۰ مورد.دوست نداره ایران با کشورهای دیگه رابطه برقرار کنه چون منافعش در خطره.اتفاقا دشمن درجه یک ایران صد پله روسیه است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج