نوبخت: موازی‌کاری آماری متوقف شد
۸۹۵۹۹۱
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱
۲۸۱۴ 
رییس سازمان برنامه و بودجه ضمن اعلام اینکه موازی کاری در تولید و انتشار آمار تورم و رشد اقتصادی متوقف شده است، گفت: پیش‌نویس قانون آمار کشور برای ارائه به هیئت دولت به عنوان سند ملی آماری کشور نهایی شده است.

ایسنا: رییس سازمان برنامه و بودجه ضمن اعلام اینکه موازی کاری در تولید و انتشار آمار تورم و رشد اقتصادی متوقف شده است، گفت: پیش‌نویس قانون آمار کشور برای ارائه به هیئت دولت به عنوان سند ملی آماری کشور نهایی شده است.

محمدباقر نوبخت - معاون رئیس جمهور - در پنجاه‌ونهمین جلسه شورای عالی آمار اظهار کرد: مرکز آمار ایران هر ماه به صورت منظم شاخص قیمت‌ها را به صورت رسمی اعلام می‌کند و در جلسات هیأت دولت و با تأکید رئیس جمهور به این جمع‌بندی رسیده‌ایم که مرجع رسمی و تنها مرجع اعلام تورم و رشد اقتصادی کشور، مرکز آمار ایران است.

نوبخت: موازی‌کاری آماری متوقف شد

رئیس شورای‌عالی آمار تصریح کرد که اگر چه براساس قانون، مرکز آمار ایران تنها مرجع رسمی تولید و انتشار آمارهای کشور است، اما این امر نافی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بانک مرکزی نیست و این بانک هم در تولید آمارهای مختلف فعالیت‌های ارزشمندی انجام می‌دهد، اما ضرورت دارد که تمام آمارهای رسمی از سوی مرکز آمار ایران منتشر شود.

طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه در این جلسه در مورد چهار موضوع "حذف موازی‌کاری در تولید و انتشار آمارهای رسمی شاخص قیمت و حساب‌های ملی"،" پیش‌نویس قانون آمار کشور"،" گزارش پیشرفت برنامه ملی توسعه آمار کشور" و نیز" تمدید فعالیت کمیته آمارهای بخش خصوصی به مدت دو سال" تصمیم‌های لازم اتخاذ و به عنوان تصمیم شورای مذکور تصویب شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1398/05/22
کارخوبی کردی. دیگه میتونی. بنویسی تورمی وجودنداردومملکت درامن وامان ومردم درنازند. خودتی وبی رقیب پس بنوبس انچه دلت می خواهدکی که باورکند
Iran, Islamic Republic of
19:39 - 1398/05/22
ه واقعیت آمار ایران جای دگراست اعلام آمارمکر ۰است۰
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1398/05/22
تا تو در دولت روحانی هستی گشور از نظر اقتصادی بدتر از این هم میشود چون روحانی خودش از بودجه سر در نمی آوردنوبخت هرچه دیکده بکند حسن قبول میکند
Iran, Islamic Republic of
00:07 - 1398/05/23
نوبخت جان سرها به فدای تارهای موهای سفید با تجربه ات رای ما و همه دکتر نوبخت
Iran, Islamic Republic of
03:03 - 1398/05/23
مثل اینکه بگوییم فقط یک روزنامه حق انتشار دارد مرکز امار ایران زیر نظر نوبخته و هر چی این مفتخور رانتخوار بگه همون منتشر میشه در صورتی که مرکز پژوهشکده و مرکز تحقیقات دانشگاه ها و خیلی از نهادها حق امارگیری و اطلاع رسانی را دارن دولت انحصار کلید ساز قفل خراب کن و بیمصرف فردا امار میدن چهره مردم شاده پس وضع اقتصادی مردم عالیه جون عمه شون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج