کمک بلاعوض هلال‌ احمر به سیل‌زدگان
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۹۷۸۵۴
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
۴۸۶۷
رئیس جمعیت هلال احمر از کمک بلاعوض این سازمان برای بازسازی خانه‌های آسیب دیده سیل‌زدگان از محل کمک‌های مردمی خبر داد.

ایسنا: رئیس جمعیت هلال احمر از کمک بلاعوض این سازمان برای بازسازی خانه‌های آسیب دیده سیل‌زدگان از محل کمک‌های مردمی خبر داد.

دکتر علی اصغر پیوندی در همایش ملی خیریه‌ها و تشکل‌های مردم نهاد همکار با جمعیت هلال احمر با تشکر از خیریه‌هایی که در این مدت همراه هلال احمر بوده و در این مراسم ایده‌های خود را مطرح کردند، گفت: صحبت‌ها و پیشنهادهای خوبی مطرح شد و ما با تمام بضاعت در خدمت دوستان هستیم. امروز ۳۲۰ خیریه مردم نهاد حضور دارند و باید بگویم مزد واقعی شما نزد خداوند محفوظ است.

وی با اشاره به وقوع سیل در فروردین امسال، اظهار کرد: در سیل ویرانگر امسال که به سیل مهربانی تبدیل شد با همدلی و انسجام دوستان، جمعیت هلال احمر با تمام توان لجستیکی و تجهیزاتی خود تلاش کرد تا حق مطلب را ادا کند. با توجه به فعالیت‌هایی که توسط نجاتگران و امدادگران انجام شد نمره مطلوب را گرفتیم و امیدواریم با هم افزایی یکدیگر فعالیت‌های بهتری انجام دهیم؛ چرا که جنس حادثه با گذشت زمان تغییر کرده است، پایان سیل، پایان امداد رسانی نیست. ما علاوه بر تشکر، دست نیاز به سوی همه دوستان دراز کردیم تا با هم افزایی بیشتر نیاز افراد متاثر از سیل را برطرف کنیم.

کمک بلاعوض هلال‌ احمر به سیل‌زدگان

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به تجربیات زلزله کرمانشاه گفت: امسال ۳۱ استان درگیر سیل بود و با هم‌افزایی درونی و بیرونی داخل کشور و با همگرایی سلبریتی‌ها، سمن‌ها و خیریه‌های مردم نهاد خدمات مناسبی را به سیل‌زدگان ارائه کردیم.

پیوندی با تاکید بر اینکه خیریه‌ها رقیب جمعیت هلال احمر نیستند، ‌ گفت: آنها همراه و همکار ما هستند و این جمعیت به همه خیریه‌ها به عنوان دوست و همراه نگاه می‌کند. معتقدیم کارها را باید به مردم جهادی و کسانی که علاقه‌مند خدمت رسانی هستند بسپاریم. ایران کشوری بلاخیز است و هر لحظه باید منتظر حادثه بود؛ بنابراین در حوادث بزرگ نیازمند چنین اتحادی هستیم.

وی گفت: نذر آب یکی از زیباترین نمادهای این انسجام است، شاید در زلزله و سیل یک دولت نتواند با توان خود از این مشکل خارج شود و نیاز است دست یاری به سوی مردم دراز کند. این برای ما افتخار است که از مردم کمک می‌خواهیم و از زمان، پول و انرژی آنها برای کمک استفاده می‌کنیم. کمک کردن به دیگران فارغ از نژاد و سلیقه انجام می‌شود و این کار نیازمند تمرین و ممارست است تا در مراحل سخت کنار هم فعالیت کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه مسئولیت اجتماعی ما این است که از توان و دانش خود برای کمک به دیگران استفاده کنیم، افزود: تشکل‌های مردم نهاد نیز براساس سرمایه اجتماعی خود فعالیت می‌کنند. یک جمعیت با امکانات لجستیکی و پرسنل زیاد اگر سرمایه اجتماعی نداشته باشد، موفق نخواهد بود. بنابراین با همه اختلاف نظرها و تفاوت ایده‌ها، باید سرمایه‌های اجتماعی خود را افزایش دهیم. جوانان داوطلب ما در ۵۰۰ شعبه فعالیت می‌کنند. باید دست در دست هم دهیم و برای افزایش سرمایه اجتماعی و ایجاد شادی و طراوت برای مردم تلاش کرده و رابطه میان مردم و سمن‌ها را تقویت کنیم.

وی درباره میزان کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان نیز توضیح داد: تا امروز ۲۲۰ میلیارد تومان به حساب‌های جمعیت هلال احمر واریز شده و بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان ارزش کمک‌های غیر نقدی بوده است. در مرحله اول ۱۶۰ میلیارد تومان از ۲۲۰ میلیارد تومان کمک‌های نقدی را برای خرید لوازم خانگی هزینه و میان آسیب دیدگان توزیع کردیم و طبق برنامه در ادامه باقی پول را با بهره‌ آن به آسیب دیدگان خواهیم داد. سقف خانه حدود ۳۰ هزار خانوار ریخته است، مابقی کمک‌ها به این خانوارها به عنوان کمک بلاعوض داده می‌شود تا بتوانند برای بازسازی خانه خود از آن استفاده کنند.

پیوندی همچنین با اشاره به واریز حدود ۵ تا ۶ میلیون تومان به حساب هر خانوار آسیب دیده گفت: وقتی این کار را انجام دهیم، گزارش شفاف آن را به همه تشکل‌ها و مردم عزیز اعلام خواهیم کرد. تشکل‌های مردم نهاد، مردم و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در تهیه لوازم خانگی سیل زدگان کمک کردند و دیگر لازم نیست در این فضا وارد شویم.

وی گفت: در سیل اخیر بالغ بر ۱۵۱ میلیارد تومان از منابع داخلی جمعیت هلال احمر برای خدمت رسانی به مردم هزینه شد که در برابر خدمت گسترده مردم ناچیز بوده است. همچنین تمام موجودی انبارها را به سوی مردم سرازیر کردیم و امیدواریم که خدمت شایسته‌ای عرضه شده و خدمتگزار کوچکی برای مردم بزرگ ایران باشیم.

تشکل‌های مردمی کمک زیادی به جمعیت هلال احمر کردند

همچنین در بخش دیگری از این مراسم، محمد نصیری، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: سازمان داوطلبان با تشکیل مرکز هماهنگی بین بخشی در مواقع بحران می تواند رسانه‌های همکار، ‌سازمان‌های حامی و همکار، ‌کارگروه‌های تخصصی سازمان مدیریت بحران کشور، ‌سازمان‌های تخصصی مسئول، ‌ همکار و پشتیبان را به مراکز EOC جمعیت متصل می‌کند. جمعیت هلال‌احمر شامل داوطلبان حقیقی و حقوقی است. داوطلبان حقوقی جمعیت هلال‌احمر شامل بنگاه‌های اقتصادی، موسسات و سازمان‌های دولتی یا غیردولتی هستند که در برنامه‌های انسان‌دوستانه، ‌ امدادی و خیریه جمعیت مشارکت دارند و از آن حمایت می‌کنند.

نصیری با اشاره به اینکه سیلاب گسترده فروردین ۹۸ در ۲۶ استان کشور جزو بزرگترین عملیات‌های امدادرسانی ملی کشور بود، افزود: تشکل‌های مردمی و موسسه‌های خیریه در سیل اخیر کمک زیادی به جمعیت هلال احمر کردند و جمعیت با در اختیار گذاشتن توان لجستیکی خود از حمایت‌های این خیرین استفاده کرد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر با ۹۷ سال سابقه جزو قدیمی‌ترین موسسات مردم نهاد است که با ۴۱۵ شعبه و دفتر نمایندگی در سراسر کشور مشغول به فعالیت است و دارای ۲ میلیون عضو جوان و داوطلب است.

نصیری همکاری سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و تشکل‌های مردمی و موسسه‌های خیریه را برای تحقق اهداف مشترک در سه مرحله قبل از سوانح، ‌حین سوانح (امداد رسانی) و پس از دوران اضطرار (بازتوانی، ‌بازسازی، بازیابی) قابل بررسی دانست و گفت: جمعیت هلال احمر در برنامه پنج ساله خود برخی از تکالیف را مانند انجام پژوهش‌های بنیادین برای تعیین نیازهای جامعه، تعیین اولویت‌ها برای همکاری با سازمان‌های مردم نهاد، کمک برای ایجاد بسترهای قانونی لازم جهت گسترش سهم مشارکت سازمان‌های مردم نهاد در خدمات اجتماعی و … را بر عهده سازمان داوطلبان قرار داده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی هلال احمر، وی با بیان اینکه ۴۰ هزار نیروی داوطلب هلال احمر در سیل اخیر با لباس هلال احمر امدادرسانی کردند، افزود: در سیل اخیر اثبات شد که در کنار داوطلبان حقیقی اگر به داوطلبان حقوقی نیز اهمیت دهیم در مواقع بحران و وقوع حوادث بسیار کمک خواهند کرد و این تعامل باید تداوم یابد.

نصیری با اشاره به عقد تفاهم نامه همکاری بین سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر و تشکل‌های مردمی و موسسه‌های خیریه افزود: با عقد این تفاهم‌نامه شاهد سنجش ظرفیت سازمانی، تدوین پروژه و برنامه مشترک، توسعه ظرفیت، ‌توانمندسازی و آموزش، ‌ پایش و ارزشیابی مستمر، همکاری بر مبنای مزیت نسبی، مستندسازی و تبادل اطلاعات خواهیم بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:48 - 1398/05/27
اخه واسه چی برای هر چیزی که وظیقه اونهاست ازشون تعریف میکنید؟همین میشه که اقایون همیشه از ملت طلبکار هستند..نه تورو خدا با اون همه کمکهای جهانی که به نام و حساب هلال احمر واریز و فرستاده شده پولشو هم از سیل زده ها بگیرند.مگر هلال احمر برای حوادث این چنینی از مردم خسارت زده باید پول کار و خدمات و اجناسی که میده رو بگیره؟وظیفه اونهاست .شما ها مشکلتون اینه که فرق وظیفه و لطف و نمیدونید چون درواقع هرکاری اقایون کردند نه تنها لطف نبوده بلکه بسیار کمتر از وظیفه اونها بوده.عجب تیتر و حرفهای خنده داری هلال احمر کمک بلاعوض کرده خخخخخ خو اسمش روشه هلال احمر اینجا صلیب سرخ جهانی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
یادمون نرفته زلزله بم کمکها یی که هواپیماهای غول پیکر آمریکایی آوردند کجا فروخته شد بگذریم خوب برای امسال آماده شدید یا غافلگیر میشید
Iran, Islamic Republic of
21:09 - 1398/05/27
دست کارکنان خدوم سازمان ثبت اسناد و املاک که بودجه هلال احمر رو تامین میکنند.درد نکند
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1398/05/27
آفرین درود بر انسانیت کار درست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
ای داد بیداد چقد عوام فریبی
Iran, Islamic Republic of
00:44 - 1398/06/05
عامو.لطفا یکی رو بفرستید.اینجا .روستای عشاره کوچک از توابع شهرستان اهواز.ببینید تا الان واقعا کمکی کردن یا نه.این ۵ ماه موندم و من رو به بانک معرفی نکردن.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیان طب - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
اورانوس_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر صالحی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر