آمریکا با همسایگان روسیه تشکیل جلسه می‌دهد
۸۹۸۲۹۴
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۹
۴۲۷۲
قائم مقام وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی با سفر به قزاقستان در نشست وزیران خارجه پنج کشور آسیای مرکزی شرکت می کند.

ایرنا: قائم مقام وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی با سفر به قزاقستان در نشست وزیران خارجه پنج کشور آسیای مرکزی شرکت می کند.

در بیانیه مطبوعاتی روز دوشنبه دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا آمده است: دیوید هیل از 29 مرداد تا یکم شهریور امسال به قزاقستان و ازبکستان سفر می کند.

آمریکا با همسایگان روسیه تشکیل جلسه می‌دهد

این بیانیه می افزاید: در شهر نور سلطان پایتخت قزاقستان، قائم مقام وزیر خارجه آمریکا با مقامات قزاقستان درباره مشارکت استراتژیک دو کشور و همکاری های نزدیک درباره موضوعات دوجانبه و جهانی تبادل نظر می کند.

دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داده است: در این شهر همچنین هیل و وزیران خارجه کشورهای آسیای مرکزی نشست عالی رتبه ای را در قالب C5+1 برگزار می کنند، جایی که درباره تلاش های مشترک برای ارتباط بهتر، رفاه و امنیت بیشتر آسیای مرکزی بحث می شود.

این بیانیه اضافه کرده است: هیل پس از آن به تاشکند می رود تا با مقامات ارشد ازبکستان دیدار داشته باشد. او در این دیدار حمایت خود را برای برنامه های اصلاحاتی (شوکت) میرضیایف رئیس جمهوری ازبکستان نشان می دهد و همکاری های دو جانبه عمیق تری را درباره موضوعاتی همچون امنیت، آموزش و تجارت مورد تشویق قرار می دهد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج