رئیس بانک مرکزی: دیگر تورم ونزوئلایی نداریم
۸۹۸۳۰۳
۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲
۹۵۳۴
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه تورم در چهار ماه گذشته در بخش نقطه به نقطه کاهنده شده است گفت: شتاب افزایش قیمت ها کم شده است؛ ترس هایی مانند تورم ونزوئلایی در ایران برطرف شد. البته می دانم بیشترین فشار به طبقات متوسط و پایین جامعه وارد می شود ولی ما در تلاش هستیم که به سمت احیا برویم.

خبرگزاری تسنیم: عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: بعد از شوک ارزی و تورمی که در کشورمان به دلیل تحریم بی سابقه و جنگ اقتصادی تمام عیار رخ داد، اتفاقاتی در اقتصاد رخ داد ولی الان ثبات نسبی در کشور حاکم شده است.

همتی: دیگر تورم ونزوئلایی نداریم

همتی:

قیمت ارز در چند ماه گذشته 18 درصد کم شده و قیمت دلار از 14.5 به 11.5 رسیده است. برخی می گویند قیمت ارز باید رقم مشخصی شود اما برای ثبات قیمتها مهمتر است و فعالان اقتصادی باید بتوانند پیش بینی از آینده داشته باشند.

وی ادامه داد: در نرخ ارز دخالت نمی کنیم بلکه دخالت ما در عرضه و تقاضاست، تقاضای کاذب را مدیریت کرده ایم و برای عرضه نیز در بخش عرضه ی ارز حاصل از صادرات تمرکز کردیم.

(با بیان اینکه تورم در چهار ماه گذشته در بخش نقطه به نقطه کاهنده شده است): شتاب افزایش قیمت ها کم شده است؛ ترس هایی مانند تورم ونزوئلایی در ایران برطرف شد. البته می دانم بیشترین فشار به طبقات متوسط و پایین جامعه وارد می شود ولی ما در تلاش هستیم که به سمت احیا برویم.

در ماه جاری برای اولین بار نرخ مسکن کاهش یافت و رسماً معاملات مسکن کاهشی بود و این نشان میدهد که روند افزایشی نه تنها متوقف شد بلکه برگشت. بنابراین مسکن در کشور زیاد است و با این روال قیمتی در آینده نزدیک قیمت ها در این بخش باید به صورت محسوسی کاهش یابد.

وی افزایش وام خرید مسکن را فعلاً مناسب ندانست و گفت: این طرح نیازمند بررسی است؛ باید براساس برنامه ریزی برای حفظ نقدینگی سیاست در حوزه مسکن را اعمال کنیم.

رئیس کل بانک مرکزی از پرداخت 380 هزار فقره وام ازدواج در 5 ماه گذشته خبر داد و گفت: 120 هزار نفر نیز به زودی دریافت می کنند و 80 هزار نفر نیز در نوبت هستند؛ این 500 نفر چطور وام گرفته اند؟ برخی سیاه نمایی می کنند؛ مشکل در مصوبه مجلس است که نوشته با یک ضامن معتبر! بانک برای اجرای مصوبه مجلس مجبور است که معیارهای ضامن معتبر را سخت بگیرند. اما همین جا از بانک ها خواهش می کنم با یک ضامن وام ازدواج بدهند و سخت گیری نکنند البته دوباره بخشنامه را به بانک ها ابلاغ می کنیم.

(درباره دلایل تاخیر در آغاز به کار بازار متشکل ارزی): پیچیدگی هایی دارد که کار را سخت می کند؛ از اول هم نمی خواستیم زمان شروع به کار را اعلام کنیم ولی متاسفانه تاریخی را اعلام کردند. ابتدا می خواستند با دو بانک کار راشروع کنند ولی نمی شود؛ من معتقدم کار باید درست شروع شود و اگر بد شروع شود برای سیستم و دولت خوب نیست. دیگر تاریخ برای شروع نمی گویم! مشکلی در بازار نیست و انشالله بهتر هم می شود.

اگر در هر حوزه ای مشکل داشته باشیم در این مورد بخصوص هیچ مشکلی نداریم؛ امسال واردات 62 درصد بیشتر از سال قبل بوده است؛ 6.2 میلیارد دلار برای دارو و کالاهای اساسی اختصاص داده ایم و تا پایان سال نیز برنامه هایی داریم که به تدریج اجرا می کنیم. نزدیک 14.9 میلیارد دلار تأمین ارز برای واردات داشته ایم که این رقم قابل قبولی در شرایط تحریم و فشارهای بیرونی است.

( در خصوص کسری بودجه دولت و اصلاح ساختار بودجه): به هر حال 30 درصد درآمدهای بودجه نفتی بود و امیدوار هستیم که بخشی از صادرات نفت کشور امسال احیا شود. با این حال در صورتی که صادرات نفت کشور نیز احیا نشود، پیش بینی کرده ایم که کمترین آسیب از محل کسری بودجه به بانک مرکزی وارد شود. در شورای عالی هماهنگی سران قوا نزدیک به 62 هزار میلیارد تومان از سقف بودجه کاهش یافته که این موضوع نیز به تائید رهبر معظم انقلاب رسیده است.

سال گذشته 12 درصد از درآمدهای نفتی برای شرایط اضطرار کنار گذاشته و قرار شد در صورتی که نتوانیم درآمدهای نفتی را محقق کنیم، با تائید رهبر معظم انقلاب از این رقم برای جبران کسری بودجه استفاده شود.

همتی درباره افزودن پایه های جدید مالیاتی و لغو معافیت های مالیاتی برای جبران کسری بودجه تصریح کرد: در شرایطی هستیم که فشار و تحریم افزایش یافته و درآمدهای نفتی هم کاهش یافته است. تنها 310 هزار میلیارد تومان از بودجه برای حقوق و دستمزد و بیمه است.
این درآمدها امسال محقق نمی شود برای سال آینده خواهد بود. بسیاری از معافیت های مالیاتی نیز مربوط به بخش کشاورزی است و نمی توان آن را لغو کرد.

رئیس کل بانک مرکزی از رسانه ها و صدا و سیما خواست تا اطلاعات درست به مردم بدهند و گفت: بحث دیگر برای جبران کسری بودجه، افزایش قیمت بنزین است. اگر قیمت بنزین افزایش قابل توجه داشته باشد، باید آثار تورمی آن را نیز دید.

(در خصوص آخرین شرایط اینستکس): باید به این سامانه پول تزریق شود. مشکل ما با یک یا 2 میلیارد دلار حل نمی شود. ما می‌خواهیم درآمدهای نفتی ایران در اینستکس جاری شود یعنی یا نفت ما را بخرند یا پیش خرید کنند.

 ما خواهان اعتبار قابل توجه در اینستکس هستیم. ارقامی که طرف مقابل می گوید برای ما اهمیتی ندارد. ما اعتبار برای خرید کالاهای اساسی نمی‌خواهیم بلکه طبق برجام باید خرید کالاهای تحریمی نیز در اینستکس دیده شود.

(درباره وضعیت بدهکاران کلان بانکی): نام 7 بدهکار دانه درشت را در قالب نامه ای به شورای عالی سران قوا فرستادم. چند سالی است که کمیته فرادستگاهی در این زمینه فعالیت می‌کند. هریک از این افراد بین هزار تا 3 هزار میلیارد تومان به بانک ها بدهی دارند. به صورت جد دنبال وصول بدهی از این دانه درشت ها هستیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 68
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:07 - 1398/05/29
جل الخالق خواب نماشدی؟
پاسخ ها
واقعیت
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۹
اصلا شماها ایران زندگی میکنید خرید میکنید به والله اصلا تو جامعه نیستید بسته بابا خسته شدیم از این دولت روحانی
بدون نام
-
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۹
جالخالق خوب نماه شده و خودت را می ببند.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
واسه همینه که سیب زمینی که دو سال پیش 200 تومن میخریذیم الان شده 8هزار تومن البته قیمت های تهران را خدا داند.
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1398/05/29
تورم فقط ایرانیش خوبه بقیش خرههههههههه
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1398/05/29
دروغگو کجا نرخ مسکن کم شده .دروغ میگی لعنتی
Iran, Islamic Republic of
00:25 - 1398/05/29
تو هم انگار مثل سیف تو باغ نیستی کدوم تورم نزول کرده مرغ شده هفده هزار تومان لبنیات گرون شده چی ارزون شده ما را با ونزویلا مقاسه میکنی
Iran, Islamic Republic of
00:25 - 1398/05/29
منظور کدوم ثباته.
پاسخ ها
ترسو
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۹
منظورش ؛ سباته ، صباته ، صباطه ، ثباطه ، سباطه ......
بهرحال منظورشون همين ثباتِ خودمون نيست !
Iran, Islamic Republic of
00:33 - 1398/05/29
فقط حرف وادعا به همراه دروغ، در عمل صفر وزیر صفر
Iran, Islamic Republic of
00:34 - 1398/05/29
آقای همتی ما به شخص شما احترام قایل هستیم و از اینکه توانستی ارز را نگذاری بالا برود تشکر میکنیم ولی از اینکه تورم پایین آمده این درست نیست چونکه قیمتها هر چه میتونیست بالا رفته دیگر مردم توان خرید ندارند کدام جنس قیمت اش پائین آمده علت اش هم دولت است چون هیچگونه نظارتی در بازار وکارخانه نیست
همه شان را رها کرده به ایختیار خودشان شب میخوابند صبح قیمتها بالاست
پاسخ ها
ترسو
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۹
قسمت دوم فرمايشاتون ، لايك داره !
Iran, Islamic Republic of
00:44 - 1398/05/29
امروز شامپو کلییر خریدم 40 هزار تومن ور ور نکن
Iran, Islamic Republic of
01:06 - 1398/05/29
چقدر ما خوشبختیم. چه مملکت گل و بلبلی داریم.
Iran, Islamic Republic of
01:11 - 1398/05/29
خوش به حالتون بیچارم ن کردید خجالت هم تمیکشید
Iran, Islamic Republic of
01:25 - 1398/05/29
ن تورو خدا یکم دیگه تورم لطفا.....تورم دوست دارم خب
Iran, Islamic Republic of
01:41 - 1398/05/29
شماها ایران زندگی نمیکنید
Iran, Islamic Republic of
01:58 - 1398/05/29
نه خیر اقای همتی اوضاع درست نشده ما به گرانی ها عادت کردیم وگرنه هیچ وقت قیمت مثلایه کنسرو ماهی حتی ۱۰درصدهم کاهش پیدا نکرده.
Iran, Islamic Republic of
02:02 - 1398/05/29
چی میگی... تو رو خدا یه تورم دیگه هم بیارید اینی که اوردید دست گرمی بود
مرتیکه مگه میشه بیشتر از این خرابکاری کرد که این دولت کرد.. خاااااک بر سر من و امثال من که رای دادیم به دولت تدبیر و امید. رئیسی تو دستگاه قضا چه کرده، غوغاااا دمش گرم
Iran, Islamic Republic of
02:12 - 1398/05/29
اقای همتی اوضاع خوب نشده مردم دیگه توان خرید ندارن وگرنه نه بازار مسکن نه ماشین نه موبایل و نه گوشت وغیره ...اصلابه هیچ وجهه خوب نیست .
United States
02:48 - 1398/05/29
تورم ایرانی چی . داریم یا نداریم
Iran, Islamic Republic of
03:44 - 1398/05/29
چون داشتیم اثرش گذاشته رشد مسکن خودرو کالا سه برابری تا سیصد درصد تورم
Iran, Islamic Republic of
03:57 - 1398/05/29
اصلا چرا باید تورم داشته باشیم با این کشوری که پر از تمدن هستشو این همه منابع
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
آره پر از تمدن هستید اصلا تمدن از سر و روتون چکه میکنه
Iran, Islamic Republic of
04:38 - 1398/05/29
نه والله بیا داشته باشیم ،،که یک گاری پول ببریم یک مرغ بگیریم جا این حرفهای بیاید نرخ ارز کنترل کن ،،آقا 130000هزار ریال باید بدیم یک دلار چی داری میگی ،،لابد خیلی هم به خودت افتخار میکنی که مثل ونزولا نشدیمه. واقعا مرحبا
United States
07:16 - 1398/05/29
الان نوع آنگولاییش رو داریم
Iran, Islamic Republic of
07:51 - 1398/05/29
بانک مرکزی را بانک اقتصاد اسلامی ایران نامگذادی کنید
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1398/05/29
هرماه افزایش قیمت در محصولات بیداد میکنه .افزایش حقوق در سال یکبا. ولی افزایش قیمتخا هر ماه دار ه اتفاق میفته .کاری با دلار ندارم چرا کسی نیست جلوی اینها را بگیره .مزدم از حرفهای مفت شما بیزار شدن .روزی نیست که حرفاختلاس ودزدی و دستگیری نباشه .
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1398/05/29
متوهم پس حذف چهار صفر برای چه هست!!!!!فقط دروغ
United Arab Emirates
09:25 - 1398/05/29
''''' تورم ایرانی''''''' موجود است'!
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1398/05/29
خب پس خدا رو شکر تا قبل از فرمایشات شما تورم ونزوئلایی داشتیم و این قدر جز میزدیم و شماها یابو آب میدادید !! اون وقت این تورمه چطوریه که مردم میگن خوار و بار و ارزاق و مایحتاجشان دست کم 300% برابر شده شماها آمار تورم نقطه به نقطه و نقطه سر خط، حدود 30% برآورد میکنید؟!؟
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1398/05/29
فقط می‌دونم خیلی پر رویید!!
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1398/05/29
لبتو مثل مهران مدیری غنچه کن بگو خدا را شکر . شما بجای مقایسه با کشورهای پیشرفته دارین ما رو با یمن ، فلسطین ، سوریه و حالا هم ونزولای دیکتاتور مقایسه میکنید . مطمعن باشید ایران هم به همین زودیها ونزوالا میشه . ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۹
یمن و سوریه و افغانستان و عراق همگی جنگ زده ولی اوضاعشون از ما خیلی بهتره و پولشون ده ها برابر پول ما ارزش داره! ونزوئلا با اینکه مثل ما جنگ زده نیست ولی دزد زده هست. مشکل ما نه جنگ هست نه تحریم بلکه فقط و فقط فساد دزدهاست که خودشون هر روز پته هم را رو میکنند.
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1398/05/29
الانم نرخ هاداره باشیب ملایم بالامیره جناب همتی
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1398/05/29
مترو با ونزوئلا میسنجن


چرا با امارات یا قطر ک نزدیکمونن نمیسنجن اینه اخر عاقبت ملت ایران
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1398/05/29
... تورم نداریم نه فوق تورم هست ویران کنندست
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1398/05/29
این آرامش قبل از طوفان ایت
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1398/05/29
به نظر شما یک مسئول نظام چه مدت میتواند بدون دروغ زنده بماند ؟
یکسال ؟ یکماه ؟ یکهفته ؟ یکروز ؟ یکساعت ؟ یکدقیقه ؟ و یا ... ؟!
پاسخ ها
پاسخ اول
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۹
بیشتر از 10 ثانیه نمیتونه چون نفسش بند میاد
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/05/29
وقتی وزیر نفت میگه قیمت بنزین را تا جایی که مردم تحمل کنن بالا میبریم نشان از سیاست کثیفی میده که دولت مطبوع جنابعالی پیش گرف تا تورمی خودساخته ایجاد کنه هم اینکه کسری بودجه چند صد هزار میلیاردیش جبران بشه و هم دلاراش سر جاش بمونه تا بتونه کارهای فرامرزیشو ادامه بده
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/05/29
دروغ برای مسئولین کشور حکم آب برای ماهی را دارد !
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1398/05/29
این خجالت آوره بجای این سنگ قزوین من شرمم شد
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1398/05/29
ثبات گرانی حاکم است اقای ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۹
سواره از دل پیاده چه می‌داند...
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1398/05/29
مسول دروغگو خجالت خجالت
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/05/29
ونزولایی نداریم .ایرانی داریم
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1398/05/29
هر بلايى سر اين ملت بياريد حقشونه
كمى زرزر ميكنن اما سر بزنگاه كه برسه براى حمايت ازتون جون خودشون و خونواده خودشون هم فدا ميكنند
مزخرفترين ملت دنيا
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1398/05/29
مرغ گیر نمیاد جوجه شترمرغ 200هزاری شده 600هزارگوشت کیلو40هزارشده120هزاروووووووووالی آخربعدم تورم نداریم ازخواب 300ساله بیدارشدی احتمالا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
انتخاب خودتون بود
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1398/05/29
تو که ادعا ت ميشه عرضه نداري به بانکها دستور بدي مثل .... از بانکها ميترسي،بعد واسه وام ازدواج بريم بانک بگه دو تا ضامن
Singapore
14:19 - 1398/05/29
... چرا دورغ میگویی تورم سر جاش است
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1398/05/29
خاک بر سر مسئولینی که با این همه ثروت ،مردم کشور باید منتظر تورم ونزوئلائی باشند...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
خلایق هر چه لایق
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1398/05/29
ببخشید آقای همتی شما در کجای ایران داری زندگی میکنی که اینجوری توی روی مردم دروغ میگی . یه سر برو بازار برو سوپری در محلتون بعد حرف بزن .شماها مگه از مریخ اومدین که اینقدر بی اطلاع هستین . از خداوند بترسید از آه مردم و مظلوم و قشر کم درآمد بترسید چرا با اعصاب مردم بازی میکنیذ مگه شما خدا ندارید حداقل اگه نمیتونی کار مثبتی برای مردم انجام بدی لطفا دروغ پردازی نکنید. از خداوند شرم کنید از خداوند بترسید از خشم مردم که روزی گریبان گیرتون بشه بترسید.
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1398/05/29
از این به بعد در ونزوئلا خواهند گفت دیگر تورم ایرانی نداریم !
Iran, Islamic Republic of
18:18 - 1398/05/29
اين بچه خواهر اكبر هاشميه
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1398/05/29
اتفاقا با سرعت هرچه بیشتر داریم بسمت ونزئلایی شدن میریم حاجی تو اصلا تو باغ نیستی .
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1398/05/29
درسته ونزویلا تورمش زیاده اما یجاش انواع ازادی رو دارند مثل کا که نیستن چهل سالومن شده زن نداریم
Iran, Islamic Republic of
00:35 - 1398/05/30
خدا به دادمان برسد با این وضع هنوز بنزین هم میخوان گرون کنن اگر خدایی ناکرده بنزین رو گرون کنن دوباره باید شاهد ابرتورم باشیم که کمر تک تکمون انوقت شکسته میشه
Iran, Islamic Republic of
08:34 - 1398/05/30
بله هنوز به تورم ونزوئلائی نرسیده ایم ولی به حول و قوه الهی خواهیم رسیدو عبور هم خواهیم کرد!
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1398/05/30
آقای همتی به بانکها دستور بدید بخش نامه های بانک مرکزی رو از کشوهای میزشان خارج کنند ودرمورد بخشش‌های زیر بیست میلیون که منظور همان بخشش سود ودیگراقساط به مردم مستضعف زور نگن !!منی که بیست میلیون حدود شش سال گرفته‌ام وتا دوسال پیش سه چهارم آن را پرداخت کرده ام چرا باید دستور بانک مرکزی رااجرا نمی کنند چرا سراغ میلیاردرها نمیرن وحق ما را ازاونا نمیگیرند الان به خوبی میدانید که محاصره اقتصادی چه بر سر مملکت آورده چه برسه به ما بازنشستگان که توان لقمه نانی را نداریم وحالا که ضامن شدیم یقه ما گیره تورو به خدا کاری کنید برید سراغ وام گیرنده های اصلی !!!خدابه شما یاری نماید تا بتوانید فرمان رهبری را جهت کمک به مستضعفین اجرا نمایید بخشش اصل سود ودیکرها را فراموش نکنید اگر بانکها اقدام نکردن فرمان رهبر است که می تواند مشکلات را حل کند خداوند به شما کمک خواهد کرد انشااله
Iran, Islamic Republic of
08:33 - 1398/06/03
خواستید خرید کنید ،سرکوچه ما خرید همه چی ارزون هست و تورم ندارد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج