تبریز بخش بزرگی از تاریخ و تمدن است
۸۹۸۴۴۹
۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
۳۲۹۰
دبیر بین‌المللی اجلاس رشد و توسعه شهری با رویکرد حفاظت از بافت‌های تاریخی در حوزه اوراسیا گفت: تبریز بخش بزرگی از تاریخ و تمدن بوده و حضور در این شهر تاریخی افتخار بزرگی است.

ایرنا: دبیر بین‌المللی اجلاس رشد و توسعه شهری با رویکرد حفاظت از بافت‌های تاریخی در حوزه اوراسیا گفت: تبریز بخش بزرگی از تاریخ و تمدن بوده و حضور در این شهر تاریخی افتخار بزرگی است.

پروفسور «هی چی میاکه» روز سه‌شنبه در مراسم آغاز دهمین دوره این اجلاس در تبریز افزود: حدود ۴۰ سال است که در مورد تمدن و تاریخ ایران مطالعه کردم و درک عمیقی از فرهنگ ایران زمین دارم.

وی ادامه داد: نخستین دوره اجلاس از ۱۵ سال پیش در چین شروع شد و سال گذشته مسوولان شهری تبریز میزبانی اجلاس را پیشنهاد دادند.

تبریز بخش بزرگی از تاریخ و تمدن است

میاکه گفت: باید فکر کنیم در چه وضعیتی هستیم و می‌خواهیم در آینده چه کنیم و پیگیری اهداف آتی در زندگی روزمره می‌تواند هدف این کنفرانس باشد.

وی با بیان اینکه نگهداری و حفاظت از میراث مهم است، ادامه داد: شهروندان در این خصوص نقش بسزایی ایفا می‌کنند و باید تک تک مردم در این زمینه تلاش و کوشش کنند.

وی تاکید کرد: باید پتانسیل و واقعیت‌های شهر تبریز شناسایی شود و جوانان حاضر در این کنفرانس می‌توانند نقش مهمی در این امر ایفا کنند.

در این اجلاس اساتید صاحب نظر، محققان و پژوهشگران داخلی و خارجی از کشورهای ژاپن، چین، روسیه، فرانسه، فنلاند، ایتالیا، بلغارستان، ترکیه و ارمنستان حضور دارند.

همایش پایانی هفتم و هشتم شهریور ماه جاری با ارائه مقالات برگزار می‌شود.

در ۸ روز ابتدایی این اجلاس ورک‌شاپ و کار میدانی در بخش هایی از بافت تاریخی و کهن تبریز توسط گروه های پیمایشی در قالب اساتید و دانشجویان در حوزه های تعریف شده مانند احیای میدان صاحب آباد و حفاظت از بازار تبریز به عنوان بزرگترین بازار سرپوشیده جهان و سایر بخش ها کارهای تحقیقاتی برگزار می شود.

گروه های پیمایشی شرکت کننده در این اجلاس در ۴ روز ابتدای آغاز ورک شاپ در بحث ها و نشست های تخصصی، بازدیدهای میدانی و کارگاه های علمی شرکت می کنند و در ۴ روز بعدی دانشجویان در موضوع مشخص فعالیت می کنند.

این اجلاس در ۱۰ تا ۱۵ محور از جمله کاهش ریسک پذیری بازار تبریز، احیای بخشی از جاده ابریشم حدفاصل میدان بهشتی تا میدان صاحب آباد، بازآفرینی میدان صاحب آباد، مدیریت انرژی در شهر، نوزایی شهری، نقش ابزارهای اجتماعی در احیا و تقویت مشارکت در راستای تاب آوری شهر و گردشگری و توسعه شهری از بعد گردشگری در حال برگزاری است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:46 - 1398/05/29
بله بقیه کشور هیچ.اصلا چغا زنبیل و شوش و تخت جمشید و بیستون و غار شاپور و معابد اناهیتاو...از ایران ..اهرام مصر و بناهای اینکاها و اکروپلیس و دیوار چین و همه تو تبریز بودند یهو با یک زالزه پخش شدند
Iran, Islamic Republic of
20:37 - 1398/05/29
وای چرا اینجوری گفته مسجد سلیمان شهر اولین هاست!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Switzerland
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
مسجد سلیمان ده هزار سال قدمت داره و فعلا قدیمی ترین منطقه شناخته شده در کشور هست . البته آثار باقی مانده از آن منطقه باستانی ، حجم زیادی نداره.
Iran, Islamic Republic of
21:47 - 1398/05/29
مصوبه مجلس شهر تاریخی همدان شده مهد تاریخ و تمدن ایران با تاریخ ۳۳۰۰ سال شهر مادها ریشه کل ایرانیهای اصیل
اولین پایتخت ایران
تبریز حدود ۱۵۰۰ یال تاریخ تمدن دارد
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1398/05/29
اصلیت تبریزیها از مهاجرته اذربایجانیهاست در دو گروه
که ابتدا در شمال ایران ساکن شدند و بعدها به سمت تبریز فعلی رفتند که زبان اصل آذری هم اینکه فعلا صحبت میکنند نبوده...این زبان فعلی امیخته ۳ زبان اصلی قدیم ایام است
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1398/05/29
نژاد تبریزیهای اصیل اریایی است که در زمان اشکانیان در ان دوران به ایران مهاجرت کردند و در تبریز فعلی اسکان گرفتند
طایفه بزرگ((تاسیها ))بیشترین افرادی بودند که از منطقه آذربایجان و قفقاز فعلی به ایران امدند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج