نقاهتگاه سگ‌ها در کهریزک واگذار نمی‌شود
۸۹۸۹۱۷
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۴
۲۹۵۳
شهرداری تهران اعلام کرد: نقاهتگاه سگ‌ها در کهریزک تا اطلاع بعدی به هیچ پیمانکاری واگذار نمی‌شود.

ایرنا: شهرداری تهران اعلام کرد: نقاهتگاه سگ‌ها در کهریزک تا اطلاع بعدی به هیچ پیمانکاری واگذار نمی‌شود.

انتشار فیلمی از کشتار سگ‌ها در فضای مجازی در روزهای گذشته سبب افزایش اعتراض‌ مدافعان حقوق حیوانات شد تا جایی که معترضان روز دوشنبه مقابل شهرداری تهران تجمع کردند.

پیروز حناچی شهردار تهران نیز در واکنش به این موضوع اعلام‌کرد: فیلم منتشر شده مربوط به سال ۹۶ است اما با این حال پیمانکار متولی که عملکردش مورد اعتراض بوده مرداد جاری خلع ید شده است.

تعدادی از اعضای شورای اسلامی‌شهر تهران نیز به این موضوع واکنش نشان دادند.

مجید مجیدی سرپرست حوزه‌ مدیریت کنترل جمعیت حیوانات شهری شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران با اشاره به برگزاری دو جلسه پیرامون تکمیل و راه‌اندازی پروژه‌های باقی مانده در مرکز نگهداری سگ‌های بدون صاحب در کهریزک گفت: در این جلسات مقرر شد تا اطلاع ثانوی این فرایند توسط نیروهای شرکت ساماندهی انجام شود و از نیروی پیمانکار استفاده نشود و صرفا با بهره‌گیری از نیروهای داخلی خدمات شهری کار را پیش ببریم.

وی با اشاره به اینکه موضوع تکمیل و راه‌اندازی پروژه‌های باقی مانده در مرکز نقاهتگاه سگ‌های ولگرد مورد بررسی، تایید و تصویب قرار گرفت ادامه داد: کنترل سگ‌های بدون صاحب در سطح شهر با تاکید بر زنده‌گیری توسط ۱۰ تیم، به طور روزانه در مناطق حاشیه‌ای شهر و بر اساس مطالبات مردمی و پیام های واصله از سامانه ۱۳۷ و سایر سیستم ها انجام می شود.

مجیدی افزود: تیم‌ها با مراجعه و رفتارشناسی سگ‌ها نسبت به صید و انتقال آنها به مرکز نقاهتگاه اقدام می‌کنند تا پس از گندزدایی و حذف انگل‌ها کار عقیم‌سازی و واکسیناسیون این سگ‌ها انجام شود؛ پس از گذشت مدتی از نگهداری بحث رهاسازی سگ‌ها موضوعیت پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسات موضوع افزایش فضای سبز در مجموعه مذکور با ۵۰۰ اصله درخت چند ساله و ایجاد سایبان برای استراحت سگ‌های بدون صاحب نیز مورد تاکید قرار گرفت.

سرپرست حوزه‌ مدیریت کنترل جمعیت حیوانات شهری شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران اضافه کرد: همچنین برای تامین زیرساخت، آسفالت و تامین دسترسی به این مجموعه و نیز توسعه‌ این مرکز در بافت پیرامونی برای آزادسازی سگ‌های عقیم‌شده و واکسینه شده نیز تصمیماتی اتخاذ شدضمن اینکه براساس موضوعاتی که مورد بحث قرار گرفت.

مجیدی تاکید کرد: برای بهره‌گیری از خدمات مهندسین مشاور نیز به عنوان اقدامات میان مدت نیز برنامه‌ریزی و قرار شد با انتخاب مشاور و خدمات مشخص، شرایط شهر تهران را برای ایجاد مراکزی متفاوت برای نگهداری سگ‌های عقیم‌شده مور بررسی قرار گیرد تا پس از تعیین ظرفیت و نیاز مجموعه بتوان همکاری سایر مناطق شهرداری را در اختصاص زمین و ایجاد این مراکز همراه داشته باشیم.

وی همچنین از تعیین موعد ۱۰ روزه در گام اول برای رفع نواقص موجود در نقاهتگاه کهریزک خبر داد و گفت: از دیگر شرایط و نواقصی که مورد توجه قرار گرفت تکمیل ۱۰ روزه‌ اقدامات بهسازی‌ است که شرکت ساماندهی در دست اقدام دارد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Spain
22:09 - 1398/05/30
در جاده هراز از پلور تا نزیکیهای امل بیش تقریبا صد قلاده سگ گرسنه و بی. زبان و بی صاحب هستند لطفا مسئولین فکری بحال انها بکنند تا شاید خداوند مقداری از گناهایشان شم پوشی کند و ممن الله التوفیق
پاسخ ها
حمید رضا راشدی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
شیر مادر ،حلالت
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1398/05/30
جالبه فیلم مربوط به سال ۹۶ بوده اما پیمانکارش مرداد امسال خلع ید شده،؟؟؟؟
یعنی شما به گفته خودتون از دو سال پیش از این موضوع خبر داشتین و کاری انجام نمیدادین؟؟؟؟!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
00:32 - 1398/05/31
ای کاش این سگهای نگهداری شده بفروش مرسیدند تا هزینه نگهداری سگها بدست بیاید
Iran, Islamic Republic of
01:11 - 1398/05/31
پیمانکار مسبب این جنایت خلع ید شد؟....همین؟..مملکت امام زمان اینه؟....چرا فجیع ترین جنایت ها باید تو اسلامی ترین کشور دنیا اتفاق بیوفته؟...امام حسین گفت اگه دین ندارید لااقل آزاده باشید....حکم کسانی که مسبب این جنایت هستند اینه؟....یا بمیرید یا توبه کنید.....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج