انگلیس برای توافق تجاری با آمریکا شرط گذاشت
۹۰۰۲۳۳
۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶
۵۲۶۴ 
نشریه «فایننشال تایمز» به نقل از نخست وزیر انگلیس نوشت: اگر آمریکا خواهان دستیابی به توافق و معامله تجاری با بریتانیا است، باید محدودیت های اعمال شده بر تجارت و مشاغل انگلیس را لغو و با لندن سازش کند.

ایرنا: نشریه «فایننشال تایمز» به نقل از نخست وزیر انگلیس نوشت: اگر آمریکا خواهان دستیابی به توافق و معامله تجاری با بریتانیا است، باید محدودیت های اعمال شده بر تجارت و مشاغل انگلیس را لغو و با لندن سازش کند.

به نوشته این نشریه انگلیسی، «بوریس جانسون» امروز (یکشنبه) که برای شرکت در نشست «گروه 7» در فرانسه به سر می برد، اعلام کرد که موانع بسیاری برای تجارت و مشاغل انگلیسی در آمریکا وجود دارد.

وی افزود: فرصت های بسیاری برای بازگشایی شرکت های انگلیسی در آمریکا وجود دارد، ما قصد داریم از این فرصت ها استفاده کنیم اما نیازمند تغییر رویکرد آمریکا و سازش این کشور هستیم، زیرا اکنون محدودیت های بسیاری برای ما در ایالات متحده وجود دارد.

جانسون ادامه داد: برای مثال ما شرکت های مواد غذایی در تایلند و ایسلند داریم اما به دلیل وجود برخی محدودیت های غذایی و دارویی این شرکت ها نمی توانند فعالیت خود را در آمریکا آغاز کنند.

انگلیس برای توافق تجاری با آمریکا شرط گذاشت

ماه گذشته «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که مذاکرات درمورد توافق تجاری «بسیار مهمی» با انگلیس آغاز شده است.

این معاملات برای افزایش تجارت و رفع موانع تجاری طراحی شده که ممکن است شامل مالیات بر واردات و صادرات، سهمیه ها و یا مقررات مختلف در مورد ایمنی یا برچسب کالا باشد.

جانسون در نخستین سخنرانی خود تاکید کرد که لندن تا ۳۱ اکتبر (۹ آبان) سال جاری اتحادیه اروپا را ترک می‌کند.

برخی تحلیلگران بر این باورند که لندن پس از خروج از اتحادیه اروپا، بدنبال بهبود و گسترش روابط با آمریکا خواهد بود.

چهل وپنجمین اجلاس سران هفت کشور صنعتی جهان شامل آمریکا، انگلیس، ژاپن، کانادا، فرانسه، آلمان و ایتالیا موسوم به «گروه ۷» روز گذشته (شنبه) در اقامتگاه تفریحی بیاریتز فرانسه آغاز بکار کرد.

ریاست اجلاس «گروه ۷» را که از ۲۴ تا ۲۶ آگوست (دوم و سوم شهریور) برگزار می شود، «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه برعهده دارد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج