واکنش خانواده دختری که بعد از عمل‌بینی درگذشت
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۹۰۰۶۵۷
۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۰
۱۳۶۱۵
خانواده «ثریا شهبازی» دختر 27 ساله‌ای که بعد از انجام عمل بینی در بیمارستان بعثت جان باخت، به اظهارات مدیر این بیمارستان واکنش نشان دادند.

خبرگزاری فارس: چند روز پیش دختر 27 ساله‌ای به نام «ثریا شهبازی» در بیمارستان بعثت عمل جراحی بینی انجام داد اما یک روز بعد از ترخیص فوت کرد، این خبر در رسانه‌های مختلف منعکس شد و چند نفر هم در این رابطه اظهار نظر کردند، مدیر بیمارستان بعثت گفت «بیمار پس از جراحی با حال عمومی خوب از بیمارستان خارج شده» و مدیرکل پزشکی قانونی هم «آمبولی ریه» را علت مرگ اعلام کرد.

درج این اظهارات باعث شد خانواده این دختر جوان نسبت به این قضیه واکنش نشان دهد، بنابراین طی تماس با خبرگزاری فارس خواستار انعکاس مطالب آنها از این تریبون شدند.

عمو و پدر مرحومه شهبازی در دفتر خبرگزاری فارس حضور یافتند که عموی مرحومه ماجرا را این طور بیان کرد: ثریا 27 سال داشت و هیچ گونه سابقه بیماری، مشکل قلبی، تفسی و ریوی نداشت، آزمایش‌های قبل از عمل هم گویای این ادعاست، داستان جراحی بینی او مربوط به ماه‌‌ها قبل بود و قرار بود زودتر از این‌ها انجام شود پزشک معالج او بارها عمل را به تعویق انداخت که نتیجه‌اش هم شد مرگ عزیزمان.

برادزاده‌ام 29 مردادماه برای عمل جراحی بستری شد اما نمی‌دانم چه اصراری بود ساعت سه نصف شب عمل جراحی بینی او انجام شود؟ اروژانسی‌تر از این عمل وجود نداشت که بخواهند به خاطر ضیق وقت شبانه عمل جراحی را انجام دهند.

ثریا 29 مرداد بستری شد، سه بامداد 30 مرداد عمل کرد و ساعت 13 روز 31 مرداد هم مرخص شد، او در شرایطی که اصلاً حال عمومی خوبی نداشت مرخص شد به طور که مدام فشارش در نوسان بود؛ کادر بیمارستان به او گفته بودند این شرایط عادی است و مشکلش حاد نیست، این درحالی است که به محض ترخیص جلوی بیمارستان دچار تنگی نفس شده بود و هنگام ورود به منزل هم افت فشار شدید داشت تا آن جا که از درد، فریاد می‌کشید.

با مشاهده این وضعیت با آمبولانس تماس گرفتیم، امدادگران گفتند «فشارش روی سه است و ما آنطور که باید دستگاه‌ احیا نداریم؛ تماس بگیرید آمبولانس خصوصی بیاید، از آن جا که منزل برادرم با بیمارستان بعثت یک خیابان بیشتر فاصله ندارد برادرزاده‌ام را به آن جا منتقل کردیم، ثریا سرگیجه و تنگی نفس شدید داشت اما متاسفانه کارمندان اورژانس بیمارستان حاضر نشدند او را بستری کنند و گفتند باید پزشکی که عمل کرده بیاید و دستور دهد تا او را بستری کنیم!

از لحظه مرخصی و برگشت او به بیمارستان 25 دقیقه تا نیم ساعت بیشتر طول نکشید؛ در گزارش خلاصه پرونده فوت او در بیمارستان ساعت را چهار بعد از ظهر عنوان کرده‌اند و ساعتی که از بیمارستان بعد از عمل ترخیص شده را هم یک بعد از ظهر. طبق این گفته‌ها از زمان مرخصی تا فوت ثریا سه ساعت طول می‌کشد، چطور می‌شود مدیر بیمارستان بعثت مدعی است بیمار با حال عمومی خوب مرخص شده است؟ حال عمومی مساعد با نوسان وضعیت همخوانی ندارد.

متاسفانه نزدیک یک ساعت و نیم بیمار ما جلوی اورژانس بیمارستان روی برانکارد منتظر بوده تا او را پذیرش کنند، وقتی همسر برادرم عصبانی می‌شود و درخواست کمک می‌کند او را از اورژانس بیرون می‌اندازند و دعوا می‌کنند که «خانم سرو صدا نکن و دخترت تمارض می‌کند»، وقتی مادر ثریا به اورژانس برمی‌گردد فریاد می‌زند دخترم نبض ندارد و فوت کرده است، بعد از این حرف یک پرستار می‌گوید «بیا برویم ببینم چه می‌گویی؟» که می‌بینند حال بیمار مساعد نیست و دیگر پرسنل را صدا می‌زند.

سوال من این است که برادرزاده‌ام چرا باید آمبولی ریه کند و خون به بدن برگردد در صورتی که افرادی که عمل بینی انجام می‌دهند روی بینی آنها فیلترهایی هست که از برگشت خون به داخل بدن جلوگیری می‌کند اما برای ثریا از آن استفاده نشده بود؛ از روزی که او از اتاق عمل بیرون آمد فیلتری استفاده نشد، وقتی مادرش پرسیده بود چرا از فیلتر استفاده نکرده‌ای گفته بودند «روش جدیدی از عمل است که احتیاج به فیلتر ندارد»!

ناراحتی ما بیشتر از این است که بیمارستان از همان روز می‌توانست اقدامات پزشکی قانونی را انجام دهد نه اینکه کاری کند تا خانواده از شکایت منصرف شود، سوپروایزر بخش به خانواده‌ برادرم گفته بود «شما داغدارید؛ بروید، ما خودمان جنازه را به پزشک قانونی می‌فرستیم و کارهایش را هم خودم انجام می‌دهم؛ خیالتان راحت باشد!» برادرم همان روز به کلانتری می‌رود و می‌گویند اگر می‌خواهی جنازه را تحویل بگیری باید به دادگاه بروی؛ آنجا هم می‌رود و می‌گویند باید از بیمارستان برای پزشک قانونی به خاطر ترخیص نامه بیاوری اما متاسفانه سوپروایزر بیمارستان اجازه نمی‌دهد و می‌گوید «ما تمام این کارها را انجام می‌دهیم و شما بروید و به مهمان‌هایتان برسید و فردا جنازه را تحویل بگیرید»

روز یکم شهریور وقتی به بیمارستان رفتیم تا جنازه را تحویل بگیریم گفتند «چه کسی این حرف را زده است و باید جنازه را به پزشک قانونی تحویل بدهید» ما دو روز بعد تازه جنازه را به پزشکی قانونی تحویل دادیم، متاسفانه پرونده بیمار ما در بایگانی نبود و مجبور شدم با مسوول بایگانی تمام بیمارستان را بگردم و پرونده را پیدا کنم؛ پنج شنبه شب پزشکان آمدند و پرونده را گرفتند و بردند تا بررسی کنند.

حسین شهبازی؛ پدر ثریا نیز با ابراز تأسف از این وضعیت گفت: نام دو پزشک را برای عمل دخترم شنیدیم؛ نمی‌دانیم کدام اتاق عمل بوده و کدام پذیرش کرده است؟

چندین خبرگزاری خبری را منتشر کرده‌اند که هیچ شکایتی نشده است درحالی که ما همان روز شکایت کردیم؛ وقتی قاضی گفت از فردی شکایت دارید گفتیم خیر از فرد خاصی نیست از کل مجموعه اورژانس، بیمارستان، مسوولان اورژانس بیمارستان و پزشکان شکایت داریم.

من هم آزاده هستم و هم جانباز؛ اگر دنبال شکایتم برای احقاق حق است و هیچ چشم داشتی به پول ندارم، هنوز علت فوت مشخص نیست و از پزشک قانونی می‌خواهیم همه مراحل را بررسی کند نه فقط عمل جراحی و نه قسمتی که در اورژانس رسیدگی صورت نگرفته است،

برچسب ها:
انتشار یافته: 34
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
20:06 - 1398/06/04
چرا خانم ثریا شهبازی عمل بینی انجام داد? مگه بینی ایشان مشگل داشت?
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
حتی اگه عمل زیبایی بوده باید مشخص بشه چرا انقدر در این پرونده کوتاهی شده.با توجه به توضیحات خانواده مرحومه کادر بیمارستان در انجام وظیفه کوتاهی کردن.
زن دماغ دراز اریجینال
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
فقط بخاطر اینکه مورد پسند جامعه مردپرست باشند خودشونو می اندازند تو جنین عذابی.مرگ بر مردسالاری
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
ایران مملکت زن آزار و زن کش.خود زنها هم دستیارند!
دونالد ترامپ
United Arab Emirates
۰۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
کسی مجبورتون نکرده دماغ مسخره خودتون رو عمل کنید

بیشوهری بیداد میکنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
میخواست تعداد فضول رو بفهمه به همین دلیل عمل جراحی کرد
به ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
حالا کی گفته عمل دماغ به ازدواج ربط داره؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
20:17 - 1398/06/04
فعلا همه چیز به کام پزشکای بیسواد شده اونوقت واسه یه مهندس که اینهمه زحمت میکشه کار نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
عملهای بی دلیل زنها عاقبتش هم می تونه به این جور جاها ختم بشه.بهر حال همیشه در عمل جراحی خطر وجود داره.چرا آدم سالم باید خودشو به دست جراح بسپره سوال اصلی تره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
دمت گرم گل گفتی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
والله مهندساتون هم هیچ نیستن
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1398/06/04
کشتن و بیخیال مثل همیشه اینجا ایران است
پاسخ ها
زن دماغ دراز
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
در ایران زن سالم باید مدام تو اتاق عمل باشه و درد بکشه تا مورد پسند مردها واقع بشه وگرنه همه عمر تحقیر و تمسخر میشه
دونالد ترامپ
United Arab Emirates
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
کار خوبی میکنه
Iran, Islamic Republic of
20:37 - 1398/06/04
اولا خداوند یه این خانواده صبر دهد،دوم اگر مطالب صحت داشته باشد لعنت حدا بر آن افراد ی که عامل قتل این دختر شدند،
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1398/06/04
آقابیمارستان که نبوده؛ قصابی بوده!
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1398/06/04
مشکلی نیست عزیزان .سه روز بگذرد یادتون میره.
از این کار ما زیاد دیدیم کی دیدین پزشک را مجازات کنند
تو این کشور فقط پول پول پول.
حرف اول وآخر را میزند.
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1398/06/04
بازهم برگ سیاهی ازدفتراطبای بی وجدان و پول پرست
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1398/06/04
چه دکتر پرستار پذیرش بیمارستان بیشعوری
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1398/06/04
بعد وزیر بهداشت جلوی دوربین نگران بالشت بیماره فقط
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1398/06/04
جراح و دندانپزشک ها دارند هر غلطی میکنند چرانظارتی روشون نیست داستان کیارستمی و خیلی باز تکرار شد
Iran, Islamic Republic of
22:12 - 1398/06/04
پزشک کیلو چنده یک مشت آدم بی تجربه وبی سواد با پول وپارتی شدن پزشک .. به خدا مردم از دستشون زلیل شدن ..برادر خودمن بیچاره ۲۹ سالشه بخاطر یک شکستگی ساده بردیم بیمارستان پاش اشتباه عمل کردن حالا تا آخر عمرش بیچاره یک پاش کار نمی کنه البته باکمال معذرت از پزشکان واقعی
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
سهمیه رو چرا نمیگی
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1398/06/04
تو مملکتی که این همه از قصور پزشکی گفته میشه واقعا انجام عمل های غیر ضرور زیبایی احمقانه ترین کار جهانه
Australia
22:41 - 1398/06/04
وای خدایا ما چمون شده....چرا بستریش نکردن....اون اورژانس رو سر اون شیفت اون روز باید خراب کرد و همشون رو زنده به گور کرد .... چه زجری میکشن خونوادش...
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1398/06/04
وجدان ندارن کادر درماني ايران

پرستارو پرسنل بيمارستانها از نظر بنده خيلي پست هستند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
افرین گل گفتی همشون ملعون هستن
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1398/06/04
ایشاللا سرگذشت خود دکتر جراح مثل همین خونواده بشه ،خودشون داغدار بشن تا بفهمن یه مادر داغدیده چی میکشه
Iran, Islamic Republic of
01:18 - 1398/06/05
بیمار به دست پزشکی که موفق به تقلب شده کشته خواهد شد
عده ای از پزشکان ما شدند دلال. فقط پول رو می شناسند. دلالان سفیدپوش
Iran, Islamic Republic of
01:42 - 1398/06/05
مادرم تو بخش قلب بستری میشه میگه یه پرستار رژ زده با قر و فر اومد یه مشت دارو ریخت کف دستم گفت بخور و رفت مادرم چون دورو برش اب نبوده نمیخوره تو دستش نگه میداره تا اب بیاره بعد میبینه پرستار با استرس میاد تو میگه قرصا رو خوردی مامانم میگه نه هنوز اونم میگه خدا رو شکر اشتباهی دادم بهت قرصا رو میگیره میره با قرصای دیگه میاد حالا فرض کنید خدایی نکرده مامانم قرصا رو میخورد و زبونم لال براش اتفاقی میفوفتاد مگه کسی گردن میگرفت الکی میگفتن قلبش گرفت مریض بود خدا هیچ بنی بشری رو دست این دکترای پول پرست بی وجدان نندازه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
اهان اگه رژ نزده بود و کثیف و شلخته میگشت اشتباه نمیکرد
بدون نام
United States
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
منظورش این بودکه اینقدر که بفکر شکل ظاهری،ارایش و نحوه راه رفتن وسرتوگوشی شان هستند توجه کافی به بیمار ندارندو از وظایف اصلی خودغافل می شوند. وگرنه کسی با رژ لب، قر کمر کاری ندارد.
Iran, Islamic Republic of
02:26 - 1398/06/05
بعثت بدترین بیمارستان غرب کشور
Iran, Islamic Republic of
09:01 - 1398/06/05
بله البته خون یک بیگناه دیگه هدر رفت علی برکت الله!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیان طب - فوتر
شفا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر