خشم پادشاه عربستان از رویکرد‌های جدید امارات
۹۰۱۹۸۱
۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
۱۰۸۳۹
سیطره نیرو‌های شورای انتقالی تحت حمایت امارات بر عدن که هادی آن را پایتخت موقت خود اعلام کرده، خشم ملک سلمان را برانگیخته است.

باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از العالم؛ پس از سیطره نیرو‌های تحت حمایت امارات بر عدن، ملک سلمان، پادشاه عربستان خشم خود را از ابوظبی اعلام کرد.

در گزارش این شبکه آمده است: به نظر می‌رسد نزاع بر سر نفوذ بین دو کشور در حال افزایش است. درگیری‌های نظامی نیابتی بین دو کشور در مناطق جنوبی یمن اتفاقی نیست. محاسبات انجام شده قبل از درگیری‌ها با بسیاری از مسائل سیاسی و نظامی روبرو شده است. حمایت عربستان سعودی از عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن و جریان اخوانی که حزب الاصلاح نماد آن به شمار می‌رود تردید‌های زیادی برای امارات به وجود آورده است. این در حالی است که امارات می‌کوشد از طریق نیرو‌های شبه نظامی وابسته به خود از جمله برخی گروه‌های دارای گرایش‌های سلفی، قدرت حزب الاصلاح و نیرو‌های هادی را از بین ببرد.

علاوه بر این چند هفته پیش که امارات از تصمیم خود برای خروج تدریجی از یمن خبر داد عربستان سعودی از این تصمیم استقبال نکرد و احساس کرد از پشت خنجر خورده و در بحبوحه جنگ یمن تنها گذاشته شده است. سیطره نیرو‌های شورای انتقالی تحت حمایت امارات بر عدن که هادی آن را پایتخت موقت خود اعلام کرده است، اوضاع را به هم ریخت.

در ادامه گزارش آمده است: با وجود تماس‌های امارات و عربستان برای کنترل اوضاع میدانی در جنوب و با وجود آن که گروه‌های تحت حمایت امارات تظاهر به موافقت با عقب نشینی از مناطقی می‌کردند که گروه‌های وابسته به عربستان از آنجا بیرون رانده شده بودند، اوضاع میدانی بار دیگر از روز پنجشنبه به هم ریخت و نیرو‌های وابسته به ابوظبی شبه نظامیان وابسته به ریاض را از مناطق مهمی در جنوب یمن بیرون راندند که از آن جمله می‌توان به عدن و رنجبار مرکز عدن خبر داد و این در حالیست که درگیری‌ها برای سیطره بر شبوه ادامه دارد. از سوی دیگر حملات هوایی امارات به مواضع نیرو‌های وابسته به عربستان در جنوب یمن بر شدت تنش‌ها بین دو کشور افزود.

منابع آگاه اعلام کردند پادشاه عربستان در دیدار با عبدربه منصور هادی در مکه مکرمه خشم خود را از امارات به وی اعلام کرده است. به گفته ناظران چنین چیزی نشان از وجود شکافی عمیق در ائتلاف امارات و عربستان است. رویکرد‌های جدید امارات و تمایل این کشور به آرام کردن اوضاع در خلیج فارس بخصوص پس از ناامید شدن از تکیه به آمریکا، از جمله علل تنش‌ها بین امارات و عربستان به شمار می‌رود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1398/06/08
کفتارهای سعودی با خوکهای اماراتی بجان هم افتادند و انشاالله پیروزی نهایی متعلق به مردم مظلوم یمن است
Iran, Islamic Republic of
17:10 - 1398/06/08
هر چقدر این سوسمار خورها به جان هم بیفتند به نفع عاقلان است .
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1398/06/08
الظالم بالظالم لعنت الله علیهیم اجمعین
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1398/06/08
پادشاه پیر آدم گش کمی حیا کن آخرهای عمرت است ایشالاه به درک واصل میشوی جواب آدم گشیهایت را انجا ازت میگیرنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج