اعتراف پسرعمو‌ها به ۲ قتل و ۳۳ سرقت
۹۰۴۰۸۸
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۸
۱۰۱۰۷
دو فقره قتل و ۳۳ سرقت با تهدید از جمله اقدامات هولناک دو پسرعمو است که به دلیل فقر شدید مرتکب شدند. این متهمان دیروز در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفتند.

شرق: دو فقره قتل و ۳۳ سرقت با تهدید از جمله اقدامات هولناک دو پسرعمو است که به دلیل فقر شدید مرتکب شدند. این متهمان دیروز در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفتند.

اولین قتل ۲۲ تیر سال ۹۴ به وسیله این دو پسرعمو انجام شد.

مأموران پلیس شریف‌آباد ورامین باخبر شدند مردی ۷۵ ساله با اصابت ضربه چاقو جانش را از دست داده است. از آنجایی که اموال این مرد سرقت شده بود، مأموران متوجه شدند این مرد قربانی سرقتی مرگ‌بار شده است. آن‌ها تحقیقات خود را آغاز کردند، اما راه به جایی نبردند تا اینکه دو سال و نیم بعد دو پسرعمو به نام‌های بهنام و بهرام بازداشت شدند. هرچند در ابتدا این دو پسرعمو به اتهام سرقت دستگیر شدند، اما تحقیقات بیشتر از آن‌ها نشان داد قتل مرد ۷۵ ساله در شریف‌آباد و مرد جوان دیگری در همان حوالی به دست این دو پسرعمو اتفاق افتاده است.

بهنام و بهرام به دو فقره قتل اعتراف کردند و اتهام سرقت از شهروندان با تهدید چاقو را پذیرفتند. آن‌ها گفتند به دلیل فقر شدید دست به این کار‌ها زده‌اند. با تکمیل تحقیقات جلسه محاکمه به اتهام قتل دومین قربانی آن‌ها به نام حمید در دادگاه برگزار شد.

این دو پسرعمو مدعی شدند گفته‌هایشان در دادسرا درست نیست و مرتکب قتل نشده‌اند، اما در نهایت مجرم شناخته شدند و بهنام به عنوان ضارب اصلی به قصاص محکوم، اما مدتی بعد موفق به جلب رضایت اولیای دم شد. پرونده قتل دیگر همچنان باز بود تا اینکه به این پرونده روز گذشته در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد. در ابتدای جلسه کیفرخواست علیه متهمان خوانده شد و سپس اولیای دم درخواست قصاص کردند.

وقتی نوبت به متهمان رسید، آن‌ها یک به یک در جایگاه قرار گرفتند. ابتدا بهنام که بزرگ‌تر از بهرام است، از خودش دفاع کرد. او گفت: من قبول دارم مرتکب قتل شده‌ام و چاقو را هم من درست کردم.

سپس بهرام در جایگاه قرار گرفت. او گفت: من مرتکب قتل شدم و پسرعمویم بهنام نقشی در قتل نداشت البته او چاقو را درست کرد و به من داد، اما قتل را من مرتکب شدم.

بهرام درباره اینکه چرا پیش از این نگفته بود مرتکب قتل شده است، گفت:، چون بهنام از من بزرگ‌تر بود، گفت: قتل‌ها را گردن می‌گیرد. ما همچنان می‌گوییم قتل دوم که به‌خاطر آن محاکمه و محکوم شدیم، کار ما نبود، اما این قتل را قبول دارم که ما انجام دادیم و من ضارب بودم.

متهم ادامه داد: شیوه ما این بود که جلوی شهروندان را می‌گرفتیم و هر کسی مقاومت می‌کرد، او را با چاقو تهدید می‌کردیم. مقتول هم خیلی مقاومت کرد. او اصلا نمی‌ترسید و با ما درگیر شد و من هم یک ضربه به او زدم البته قصدم کشتن نبود. من تازه این کار را شروع کرده بودم و اولین یا دومین سرقتی بود که انجام می‌دادیم. حرفه‌ای نبودم و نمی‌دانستم باید چاقو را به کجا بزنم. ما بعد از قتل پیرمرد به سرقت‌ها ادامه دادیم و ۳۳ فقره سرقت کردیم تا اینکه دستگیر شدیم.

متهم درباره اینکه چطور با پسرعمویش شروع به سرقت کرد، گفت: من سن کمی داشتم. تازه وارد ۱۸ سالگی شده بودم. کشاورزی می‌کردم، اما خیلی فقیر بودیم. پول درنمی‌آمد هر کاری می‌کردیم، نمی‌توانستیم هزینه زندگی‌مان را تأمین کنیم. بهنام از من بزرگ‌تر بود. او زن و بچه داشت، اما ۱۰ سال بود که سرقت را شروع کرده بود و می‌توانست با این کار زندگی‌اش را اداره کند هرچند زندان هم رفته بود، اما باز با این کار خرجی‌اش درمی‌آمد.

وقتی من دیدم نمی‌توانم از طریق کشاورزی خرجی‌ام را تأمین کنم، تصمیم گرفتم با بهنام همکاری کنم. ما با هم یک باند شدیم و سرقت‌ها را انجام دادیم. بهنام همیشه سعی می‌کرد مراقب من باشد، چون من خیلی جوان بودم، اما واقعیت این است که من پیرمرد را کشتم و بهنام هیچ نقشی نداشت.

این متهم افزود: ما وقتی یک نفر را در مکانی خلوت پیدا می‌کردیم، هرچه داشت می‌گرفتیم و رهایش می‌کردیم. وقتی مردم چاقو را می‌دیدند، مقاومت نمی‌کردند، اما آن پیرمرد مقاومت کرد. هیئت قضات بعد از گفته‌های متهمان و دفاعیات آن‌ها برای تصمیم‌گیری درباره این پرونده وارد شور شدند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:07 - 1398/06/13
دلیلش فقر نیست دلیلش قلدری است...که منجر به زور گویی وزور گیری وقتل و جایت کشیده میشود....
Iran, Islamic Republic of
22:20 - 1398/06/13
چکار میکنبد اقایون مسول چاره جوانان چیه جز سرقت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج