خانواده زوج بهمئی علیه کسی شکایت نکرده اند
۹۰۴۱۷۸
۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۱
۵۵۱۵ 
معاون فرهنگی رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص ادعای برخی رسانه ها مبنی بر شکایت زوج اهل بهمئی از منتشر کنندگان تصاویر خصوصی خانوادگی گفت: هنوز شکایتی از سوی آنان صورت نگرفته است اماگمان خانواده های زوج بر این است که همسایه ها فیلم ثبت کرده و مغرضانه آن را منتشر کرده اند.

ایرنا: در روزهای گذشته تصاویری از مراسم خانوادگی عقد موقت مدت دار دختربچه ای اهل بهمئی در فضای مجازی منتشر شد که واکنش های بسیاری درپی داشت.

روز چهارشنبه برخی رسانه ها مدعی شدند خانواده این دختر و پسر نسبت به انتشار تصاویر خصوصی خود در فضای مجازی به دادگستری بهمئی شکایت کرده اند.

سید عیسی حسنی معاون فرهنگی دادگستری استان کهگیلویه و بویر احمد چهارشنبه شب گفت: تاکنون شکایتی در این زمینه انجام نشده است و قطعا اگر شکایتی بشود دستگاه قضا پیگیری می کند اما به نظر می رسد علاوه بر ثبت و انتشار اولیه تصاویر، افراد دیگری نیز در انتشار وسیع و گسترده این تصاویر نقش داشته اند.

وی یادآوری کرد انتشار چنین تصاویری امنیت روحی و روانی جامعه را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و افراد باید از انتشار تصاویری که مربوط به حریم خصوصی افراد است بپرهیزند.

حسنی ادامه داد: موضوع آنچنان برای دستگاه قضا اهمیت داشت که در نخستین لحظه های انتشار این تصاویر ، دفتر دفاع از حقوق اطفال معاونت پیشگیری از جرم ورود کرد و در کمتر از ۱۲ ساعت موضوع به طور کامل حل شد که چنین اقدامی بی سابقه بوده است.

پس از انتشار تصاویر دختر خردسال ، دستگاه قضا به موضوع ورود کرد و با بررسی های انجام گرفته از عاقد، داماد و اولیای دختر بچه معلوم شد این عقد موقت طبق رسوم محلی و عشیره ای انجام شده و صرفا برای نامگذاری پسر و دختر برای هم انجام شده بود تا دختر به سن همسرداری برسد.

پس از ورود دستگاه قضا با گفت وگو و ارایه مشاوره به این خانواده ها ولی زوجه با بخشش مهریه دختر و ولی زوج نیز با بخشش مدت عقد از حق خود گذشتند و صیغه عقد باطل شد.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:07 - 1398/06/14
فکر کن روح و ذهن و حتی ممکنه جسم بچه 11سالتو درگیر کنی تااااا به سن ازدواج برسه انگار بیعانه میذارن
یعنی فکر چقدررر بسته
وقتی همه آرزوی ما از اول برا بچمون دیدن عروسیشونه دختر بچه بایدم خوشحال باشه چه میدونه
Iran, Islamic Republic of
01:10 - 1398/06/14
دیگه بیشتر از این گندش نزنید ،،، مردم همه فیلم را دیدن ، خودشون قضاوت میکنن
Iran, Islamic Republic of
01:15 - 1398/06/14
نه تورو خدا بیان شکایتم بکنن پرروها
Iran, Islamic Republic of
01:24 - 1398/06/14
راست میگه همه اخبار باید سانسور بشه
Iran, Islamic Republic of
01:35 - 1398/06/14
دحتر و پسر؟ ما یه دختر بچه و یه نره غول دیدیم تو ویدئو. شرم آوره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
پسره چقدر بیشعوره.این همه دختر همسن و سالت هست بعد رفتی دنبال بچه.اخه اون چه میدونه زندگی و محبت همسری چیه.دو روز دیگه هم میگه زنم محبت کردن و لوندی و..بلد نیست یا طلاقش میده یا میره دنبال یکی دیگه
پدر مادر این بچه ها عقلم دارن؟؟
Iran, Islamic Republic of
02:09 - 1398/06/14
واقعاکه تواخبارترکیه هم نشون دادن امااونجا سن دختررو13گفتن وای برماوقتی دستای کوچیکه دختربچه رومیبینه دلش میگیره
-
05:10 - 1398/06/14
چه فرقی داره ؟ عقد کردند تا به سن همسر داری برسد چیه ؟یعنی این دختر حق نداره وقتی به اون سن رسید خودش تصمیم بگیره؟ باید از الان اسمشو به قول خودتون بگذارید روی شخصی که اونها معین کردند تا وقتی به سن مورد نظر رسید حق همه چی ازش گرفته شده باشه..جمع کنید این بهانه ها و ماله کشیدن ها رو ..فقط بلدن توجیه کنند.کجای دنیا این طوری به یه دختر بچه ظلم میشه؟
-
05:11 - 1398/06/14
جون مادرتون شکایت هم کنید ..بچه رو از الان دستو پاشو بستندو حق زندگی وازش گرفتند شاکی هم هستند
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1398/06/14
این مردک چرا نمیره با دختری هم سن خودش ازدواج کنه؟؟ حتما باید یه بچه رو به اسمش بزنند؟ مگه ماشینه؟ چرا با ازدواج به شکل انسانی مشکل دارند قبایل متفرقه؟
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1398/06/16
غلط میکنن شکایت کنن ،،،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج