سرمربی مستعفیِ تیم ملی جودو هم پناهنده شد؟!
۹۰۴۵۷۲
۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
۹۶۴۱
طبق آخرین خبرها محمد منصوری سرمربی مستعفی تیم ملی جودوی کشورمان راهی آلمان شده و به سعید ملایی پیوسته است.

خبرگزاری فارس: مسابقات جهانی جودو در حالی طی چند روز گذشته به میزبانی ژاپن و در شهر توکیو برگزار شد که سعید ملایی نماینده وزن 81 کیلوگرم کشورمان در چارچوب این رقابت‌ها و در مرحله نیمه‌نهایی مقابل نماینده بلژیک از لحاظ فنی بازنده تاتامی معرفی شد و در ادامه این رقابت‌ها با شکست مقابل نماینده گرجستان از گردونه مسابقات جهانی توکیو کنار رفت.

طبق صحبت‌های کارشناسان سعید ملایی مقابل نماینده بلژیک از لحاظ فنی شکست خورد و این موضوع سرآغاز حاشیه جدیدی برای ورزش ایران بود.

ماریو ویزر رئیس فدراسیون جهانی جودو که اتفاقاً دوستی بسیار دیرینه و صمیمی با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دارد، از این شکست ملایی بهره سیاسی برد و از این موضوع به نفع خود استفاده کرد.

سرمربی مستعفیِ تیم ملی جودو هم پناهنده شد؟!

ماجرا از این قرار بود که آنها این شکست سعید ملایی مقابل نماینده بلژیک را عمدی مطرح کردند تا با سناریوی از پیش تعیین شده، فدارسیون جودوی ایران را تعلیق کنند و ورزش ایران را در آستانه المپیک 2020 توکیو وارد چالش بزرگی کنند.

متأسفانه پس از باخت سعید ملایی در این رقابت‌ها او در دام دسیسه فدراسیون جهانی افتاد و حواشی بسیار زیادی را برای جودوی ایران به وجود آورد. رئیس جهانی جودو در مصاحبه‌ای که انجام داده بود، مدعی شد سعید ملایی از فدراسیون جهانی درخواست پناهندگی و کمک کرده اما سعید ملایی که سهل انگارانه در دامن این توطئه سیاسی افتاده، در مصاحبه‌های خود مدعی شد اگر بعد از مسابقات جهانی توکیو بدون اجازه کادر فنی به آلمان رفته، برای این بوده که می‌خواهد یک مدت کوتاهی را کنار همسر خود استراحت کند و هیچ تصمیمی برای پناهندگی ندارد.

ملایی که در صحبت‌های دوپهلوی در مورد آینده مدعی شده تصمیمی برای پناهندگی ندارد اما می‌خواهد زیر پرچم فدراسیون جهانی جودو در المپیک توکیو مبارزه کند. صحبت‌های ضد و نقیض سعید ملایی باعث شده رئیس فدراسیون جهانی که کاملا مطیع نخست‌وزیر رژیم غاصب صهیونیستی است، به دنبال این باشد تا از این موضوع علاوه بر بهره‌برداری سیاسی، جودوی ایران را هم وارد یک جنجال بزرگ کند.

پیش از اینکه آرش میراسماعیلی ریاست فدراسیون جودو را برعهده بگیرد، نمایندگان جودو کشورمان طبق قانون جمهوری اسلامی ایران در چند رویداد مختلف مقابل نماینده اسرائیل مبارزه نکردند، اما حالا طی این چند ماه گذشته مشخص نیست چه اتفاقی افتاده که رئیس فدراسیون جهانی مصرانه به دنبال تعلیق جودوی ایران است. این فعل و انفعالات مشکوک از جمله سوالاتی است که ذهن همه ورزش‌دوستان را درگیر خود کرده و همه به دنبال این هستند تا از دست‌های پشت پرده باخبر شوند.

سعید ملایی در طول این سال‌ها برای جودوی ایران مدال‌های زیادی کسب کرده و برای اینکه او سعید ملایی شود از بیت‌المال برای او سرمایه‌گذاری فراوانی انجام شده اما حالا با صحبت‌هایی که طی چند روز اخیر انجام داده نشان داده دیگر تمایلی ندارد برای کشورمان مبارزه کند. با این وجود مسئولان وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون جودو در تلاش هستند تا پس خوابیدن جنجال‌های اخیر و پس از اینکه سعید به آرامش رسید، با او گفت‌وگو کنند تا سناریوی اسرائیلی و توطئه بزرگ خنثی شود.

با این وجود برخی اتفاقات پیش بینی نشده، ظاهرا فضا را دوباره مبهم کرده. متأسفانه طی چند روز گذشته خبرهایی در فضای مجازی منتشر شده بود مبنی بر اینکه محمد منصوری سرمربی سابق تیم ملی جودوی ایران تصمیم دارد راهی کشور آلمان شود، اما این موضوع به صورت قطعی تأیید و تکذیب نمی‌شد. محمد منصوری که طی یکسال و نیم گذشته در دوران ریاست فدراسیون قبلی به دلیل اینکه سرمربی تیم ملی بوده و برای او ویزای طولانی‌مدت اروپا گرفته شده بود و از همین فرصت استفاده کرده و متاسفانه طی دو روز گذشته تهران را به مقصد فرانکفورت ترک کرده و شنیده‌ها حاکی از این است که او نیز به سعید ملایی پیوسته است.

حال اینکه مأموریت اصلی محمد منصوری در این مسیر چیست را هنوز کسی اطلاع ندارد. به هر حال محمد منصوری سابقه در این رابطه ندارد چرا که همه جامعه ورزش باخبر هستند که اوایل دهه 90 محمد منصوری به صورت پنهانی و بدون اطلاع مسئولان فدراسیون دو نفر از جوانان جودوی ایران را از کشور خارج کرد و راهی کشور لبنان شد.

در آن مقطع مصاحبه‌هایی از سوی این نفرات در رسانه‌های رسمی منتشر شد مبنی بر اینکه آنها به دنبال گرفتن تابعیت کشور لبنان هستند و می‌خواهند به تیم ملی این کشور بپیوندند. ماجرای منصوری و دو ملی‌پوش جوان کشورمان به حدی بالا گرفت که در رسانه‌ها به این موضوع پرداخته شد تا اینکه مسئولان مربوطه در حوزه برون‌مرزی دست به کار شدند و اتفاقاً به خاطر روابط دوستانه و بسیار خوبی که بین کشور جمهوری اسلامی ایران و لبنان حاکم است، منصوری را به همراه دو ملی‌پوش پس از مدتی ناچار کردند تا به کشور ما بازگردد.

متأسفانه حالا این طور به نظر می‌رسد که سناریوی از پیش نوشته شده سعید ملایی با مهاجرت محمد منصوری در کشور آلمان حالا تکمیل شده چرا که سعید ملایی سال گذشته در رابطه با مهاجرت خود تهدیدهای غیرمستقیمی را انجام داده بود. مصاحبه عجیب سعید ملایی با رسانه ملی در آرشیو صدا و سیما موجود است که او مسئولان ورزش را تهدید کرده بود که اگر خواسته‌های او برآورده نشود و به وضعیت او رسیدگی نشود، با توجه به پیشنهاداتی که از کشورهای مختلف دارد، شاید ناچار به مهاجرت شود که پس از گذشت چندین ماه سعید ملایی با شکستی که در مسابقات جهانی توکیو داشت با حمایت و دخالت‌های رئیس فدراسیون جودو به صورت پنهانی شبانه هتل محل اقامت خود را ترک کرده و پس از آن با حمایت‌های رئیس فدراسیون جهانی جودو و تهیه بلیت سفر او به آلمان، ملایی راهی سرزمین ژرمن‌ها شد و حاشیه‌ها برای جودوی ایران آغاز شد.

حالا و بعد از گذشت یک هفته هم شاهدیم که محمد منصوری که با سعید ملایی که رابطه بسیار نزدیک و خوبی دارد حالا در آلمان در کنار هم هستند و به نظر می رسد که این سناریو از پیش تعیین شده بوده است.

به هر حال مدارک و اسنادی موجود است که محمد منصوری روزی که سعید ملایی در توکیو حضور داشته، به صورت مداوم و لحظه به لحظه با او در ارتباط بوده و حتی از زمان خوابیدن، خوردن غذا و ... اطلاع داشته و از همین رو به نظر می رسد منصوری با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده راهی آلمان شده.

امیدواریم که هر چه زودتر محمد منصوری و سعید ملایی برای باطل کردن سناریوی رژیم اشغالگر قدس، تن به بازی کثیف و سیاسی آنها ندهند و به خاطر پرچم سه رنگ کشورمان توطئه فدراسیون جهانی جودو و رژیم اشغالگر قدس را با بازگشت به ایران شکست دهند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 33
در انتظار بررسی:0
Germany
15:08 - 1398/06/15
با این اوصاف همه بدن شما خوب
جمه کنین بساطتون رو دیگه این کلکها و دروغاتون نخ نما شده
India
15:12 - 1398/06/15
چه توطئه‌ای؟! مگه غیر اینه؟! گفتن عمدا به بلژیکی و گرجستانی بباز که به حریف اسرائیلی نخوری!!!
تا کی میخواید این سیاستهای اشتباهاتون رو ادامه بدید؟! طرف پدرش در اومده نه تفریحی نه استراحتی یکسال دور از خانواده تو اردو و تمرین آخرش سر مسابقه که میرسه مجبورش میکنین ببازه که با اسرائیلی مبارزه نکنه؟!!!
فلسطینیا خودشون با اسرائیلیا مسابقه میدن اونوقت ما اینجا شدیم کاسه داغتر از آش !!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1398/06/15
چقدر چرت پرت نوشتین واقعا ک متاسفم
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1398/06/15
شمام هر کاری میشه بندازین گردن دشمن... شماها ماهین مثل شما در نیست
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1398/06/15
ایکاش مسئولان هم سیاست باورزش قاطی نکنن.درواقع نشن کاسه داغترازآش.فلسطین خودش بااسرائیل مسابقه میده ولی ایران... .دیگه بسه.
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1398/06/15
خدا وکیلی متنت آخر زشتی هست دوست عزیز شما که ازبیت المال نوشتی آیا مردم راضی هستن ورزشکاران باباخت مصلحتی حقشون ضایع شه؟تا کی میخواین دروغ بگین وخودتون گول بزنید مردم که دیگه عاقل شدن و باور نمیکنن شاید خودتون باورتون شه این دروغ ها
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1398/06/15
دوست عزیز ...دوست عزیز رسانه ها زیاد شدن...دوست عزیز...
United Arab Emirates
15:59 - 1398/06/15
عجب
پاسخ ها
رضا پلنگ
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
معلوم نیست چرا باید ورزشکاران ما با اسرائیلی ها بازی نکنن کم کم همه دارن سر عقل میان از احسان حاج صفی تو فوتبال شروع شد و الان بقیه ورزشکاران دارن کم کم به اون سمت میرن
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1398/06/15
کاسه داغتر از اش شدن به قیمت رفتن ستارها
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1398/06/15
بابا توجیه نکنید آیا ما قانونی داریم برای عدم مسابقه با اسراییل یا نداریم اگه داریم مثل مرد بگویید داریم و تعلیق بشیم یا اگه نداریم چرا مثل موش ورزشکاران رو قایم میکنید بعد می‌نشینید اینو به نتانیاهو و ترامپ و سوروس ربط می دید
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1398/06/15
همه مردم ایران باید از آینده و آرزوها و خواسته و پیشرفت و آرامش خود و خانواده شون چشم بپوشن و مستاصل و سرگردان تو این اوضاع بد اقتصادی بمونن تا مسئولان بتونن خودشون رو نشون بدن تا پست و مقامشون باقی بمونه !!!!
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1398/06/15
نوشتی از بیت المال هزینه شده تا ملایی به اینجا رسیده. کاملاً درسته و در مورد همه از جمله خبرگزاری شما هم صدق میکنه. بگذریم، لطفاً بفرمائید رابطه گوزن با شقایق چیست؟ ورزشکاری که زیر پرچم ایران می‌تواند قهرمان جهان شود ولی به لطف امثال شما مجبور است با نمایندگان یک کشور روبرو نشود و عوض مدال طلا، انگشتر نقره نصیبش شود! چه راهی بجز پشت کردن به پرچم ایران پیش رو دارد؟
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1398/06/15
این یک مسئله مهم است که چرا با اسراییل مسابقه ندهیم اگر راست میگیدهمه مرسی کنید یک شماره پیامکی بدید تا مردم رد یا قبول کنند
Iran, Islamic Republic of
17:27 - 1398/06/15
خخخخخخخ جناب سلطانی فر وقتشه خودت و داورزنی از ورزش برید بیرون تا بیشتر گندش درنیومده
Azerbaijan
17:32 - 1398/06/15
از بیت المال هزینه کردید که عمدا ببازید یا مصدوم بشید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
دمت گرم.عالی گفتی داداش
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1398/06/15
الان رئیس کمیته المپیک میگه منصوری پناهنده نشده در ایران است همانطور که در باره ملایی می گفت!!!!!!!!!!!!!
United Arab Emirates
17:58 - 1398/06/15
گزارش کاملی بود و درست گفته فارس سعید ملایی از روز اول شفاف نگفت و اینجا هم مسئولان مصاحبه خود گول زنک! کردن در حالی که گفتم همسرش المان هست و فیلمشو یکی نشونم داد؛ ضمنا به جز ملایی یه ورزشکاری پارسال رفت پناهنده شد اونم از خانواده رزمی.. و خواهر زاده رئیس ...بود وکسی زیاد بهش نپرداخت! لطفا بگید اینا که با پول بیت امال میرن ...دستشون باز شد هزینه بلیط وخورد وخوراک هتل رو واریز کنن به حساب فدراسیون؟
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1398/06/15
چرت و پرت های سر تا سر دروغ
دمشون گرم که تونستن از این کشور زد و بندی برن بیرون
Iran, Islamic Republic of
06:15 - 1398/06/16
فرار از سرزمین وحشتی بنام ایرا به یک اصل تبدیل شده از نخبگان بگیر برو به ورزشکار تا سیلبریتی ها و وا اسلام ویان و خبرنگاران
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1398/06/20
آخه چراماباید برای دیگران ازهمچیزمون بگذریم این قدرکه مردمان کشورهای دیگه برای دولت مهم هستن مردم خودمون مهم نیستن کجاست عدالتی که حرفشو میزنین این آقاچقدرزحمت کشیده که بربه اولمپیک حالا شمایک شبه تمام آرزوهاش ازبین میبرید ازخدانمیترسین
Iran, Islamic Republic of
01:48 - 1398/06/21
یه جوون باید خیلی تحت فشار باشه که از وطنش بگذره پس مقصر خودتون بوده و هستید این تازه شروعشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
بچه‌ها ی بی شرف لامذهب مسولیین مملکت ونمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران در خارج از کشور تفریح و زندگی می کنند و تمام سرمایه کشور را به تاراج بردند و کسی نگفت بیت المال ولی این بنده خدا که حقیر ش کردید و مثل مافیا باهاش برخورد کردید ..نشستید و پشت سرش چرت و پرت میبافید ..تف به شرف لامذهب شما نگارنده دروغگو این متن کثیف ..لعنت به جد وآبادتون که همش پست و نمک نشناس و دغل بازید
United Kingdom
14:40 - 1398/06/27
خبری که نوشتین اصلا ارزش خواندن نداشت
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1398/06/27
چرت و پرت نگید لطفا گوشمون از این اراجیف پره
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1398/06/27
خوشحاام که دیگه هیچکس دروغ های کثیفتون رو باور نمیکنه..
Iran, Islamic Republic of
04:47 - 1398/06/28
اقای خبر گزاری پارس...این سرمقاله شما اگر یکم بیشتر اکشن میکردی داخلش یک رمان عالی برای فیلمهای جیمز باند از اب درمیامد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج