بالاترین و کمترین نرخ بی‌سوادی در کجاست؟
۹۰۵۳۳۹
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
۹۹۵۰
بالاترین نرخ سواد در کشور متعلق به استان مازندران با ۹۷.۶۱ درصد و سیستان و بلوچستان پایین‌ترین نرخ با ۸۰.۶۳ درصد است.

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه قبل از انقلاب درصد باسوادی در استان کرمان حدود ۴۲.۸ درصد بوده که در سرشماری سال ۹۵ به ۹۲.۳ درصد ارتقاء پیدا کرده افزود: در سال گذشته میزان باسوادی استان به ۹۳.۸ درصد رسیده این در حالی است که میانگین کشور در میزان باسوادی ۹۵.۳ درصد است.

بالاترین و کمترین نرخ بی‌سوادی در کدام استانهاست؟

 "احمد اسکندری‌نسب" امروز ۱۷ شهریورماه در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان کرمان با اشاره به ۸ سپتامبر روز جهانی مبارزه با بیسوادی اظهار کرد: یکی از شاخص‌های رشد در جوامع متمدن بهره مندی مردم از حداقل سواد خواندن و نوشتن و تحت پوشش دادن آنهاست.

اسکندری‌نسب با اشاره به اینکه سوادآموزی در همه حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی نیز اهمیت دارد و می‌تواند سیر تحول و تغییر در کشور‌ها ایجاد کند تصریح کرد: اسلام همواره پرچمدار مبارزه با بیسوادی بوده و همه را به کسب علم و دانش ترغیب کرده و بعد از انقلاب اسلامی نیز نهضت سوادآموزی تشکیل و نمادی در مقابله با جهل و بیسوادی در کشور بود.

وی بیان کرد: مهارت آموزی که توانمندسازی مردم برای ورود به عرصه تلاش و تولید و زندگی عزتمند بود نیز از برنامه‌های نهضت سوادآموزی در کشور بود که نتیجه تلاش‌های همکاران در معاونت سواداموزی از ابتدای انقلاب تاکنون بوده و به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کرده ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه قبل از انقلاب درصد باسوادی در استان کرمان حدود ۴۲.۸ درصد بوده که در سرشماری سال ۹۵ به ۹۲.۳ درصد ارتقاء پیدا کرده افزود: در سال گذشته میزان باسوادی استان به ۹۳.۸ درصد رسیده این در حالی است که میانگین کشور در میزان باسوادی ۹۵.۳ درصد است.

اسکندری‌نسب اظهار کرد: در استان کرمان بالاترین نرخ سواد در شهرستان کوهبنان ۹۸.۴ درصد و پایین‌ترین در رودبار جنوب با ۷۷ و نیم درصد است.

وی با اشاره به اینکه بالاترین نرخ سواد در کشور متعلق به استان مازندران با ۹۷.۶۱ درصد و سیستان و بلوچستان پایین‌ترین نرخ با ۸۰.۶۳ درصد است و کرمان جزو پنج استان آخر است که بیشتر در جنوب استان کمبود احساس می‌شود و تلاش می‌کنیم روزبه روز پیش رفته و بیسوادی ریشه کن شود. ضمن اینکه آموزش اتباع خارجی نیز توسط معاونت سوادآموزی دنبال شده است.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
18:04 - 1398/06/17
40 سال از انقلاب و انقلاب فرهنگی و تشکیل نهضت سوادآموزی گذشت هنوز هم بیسواد؟ اون هم این همه؟ خوش به حال آقای قرائتی با وجدان آرامش.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج