کنعانی‌زادگان: هنگ‌کنگ را بردیم، اما لذت نبردیم
۹۰۶۴۳۹
۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
۶۶۷۵
مدافع تیم ملی کشورمان گفت: امیدوارم هرچه زودتر تدابیری اندیشیده شود که مشکلات حل شده و دختران کشورمان هم بتوانند در آرامش و آسایش وارد استادیوم شده و مسابقات فوتبال را تماشا کنند.

خبرورزشی: ایران و هنگ‌کنگ در دومین هفته مرحله اول انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در ورزشگاه ملی هنگ‌کنگ به میدان رفتند و این دیدار در نهایت با پیروزی ۲ بر صفر تیم ملی خاتمه یافت. یکی از بازیکنان فیکس تیم ملی ایران در این دیدار محمدحسین کنعانی زادگان بود که کنار سیدمجید حسینی در مرکز خط دفاع قرار گرفت. شاید کمتر کسی باور می‌کرد کنعانی‌زادگان در تیم ملی فیکس شود و مرتضی پورعلی‌گنجی روی نیمکت بنشیند، اما به نظر می‌رسد مارک ویلموتس اعتقاد ویژه‌ای به مدافع جدید پرسپولیس دارد؛ مدافعی که هنوز با پیراهن پرسپولیس به میدان نرفته...

تبریک می‌گوییم. هنگ‌کنگ را در خاک خودش شکست دادید.

ممنون، جو فوق العاده‌ای در ورزشگاه بود. هزاران هوادار هنگ‌کنگی به استادیوم آمده و کنار هم تیم ملی کشورشان را تشویق می‌کردند اما... (سکوت می‌کند).

اما چی؟

بردیم، اما لذت نبردیم!

چرا؟

خودسوزی و فوت سحر خدایاری دختر استقلالی باعث تأثر و ناراحتی همه ما ملی‌پوشان شد. این ضایعه را به همه دختران ایران‌زمین تسلیت می‌گویم.

اتفاقاً مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی هم پستی در این رابطه منتشر کرد.

حرف آقامسعود حرف همه ما بود. امیدوارم هرچه زودتر تدابیری اندیشیده شود که مشکلات حل شده و دختران کشورمان هم بتوانند در آرامش و آسایش وارد استادیوم شده و مسابقات فوتبال را تماشا کنند.

بگذریم؛ فکر می‌کردی در این بازی فیکس باشی؟

به هر حال من در دو بازی قبلی تیم ملی مقابل سوریه و کره‌جنوبی بازی کرده و می‌دانستم آقای ویلموتس روی من نظر مثبت دارد. این خیلی ارزشمند است و امیدوارم بتوانم به اعتماد ایشان پاسخ مثبت بدهم.

این اتفاق در حالی رخ داده که در پرسپولیس تیم باشگاهی خودت فیکس نیستی.

من به عنوان بازیکن فقط وظیفه دارم تمرین کنم. بازی کردن یا نکردن من تصمیم سرمربی تیم است که به آن احترام می‌گذارم. امیدوارم بتوانم با انجام تمرینات خوب در تیم باشگاهی‌ام نیز همچون تیم ملی بازی کنم.

تو و سیدمجید حسینی مدافع ترابزون‌اسپور ترکیه زوج مورد علاقه ویلموتس در مرکز خط دفاع شده اید. بازی کنار سیدمجید چطور است؟

ما قبلاً هم کنار هم بازی کردیم. باور کنید فرقی نمی‌کرد من و سیدمجید یا مرتضی پورعلی‌گنجی یا سیاوش یزدانی بازی کنند. در تیم ملی این حرف‌ها معنی ندارد و مهم‌تر از همه چیز موفقیت تیم ایران است.

سیدمجید حسینی چطور مدافعی است؟

سیدمجید هم در دفع توپ روی زمین و هوا مسلط است و هم تسلط خوبی روی بازیسازی دارد. برای او و همه همبازیانم اول آرزوی سلامتی و بعد موفقیت دارم.

بحث سلامتی را مطرح کردی. واقعاً هنگ‌کنگی‌ها خشن بازی می‌کردند یا اینکه...

واقعاً خشن بودند. اگر اشتباه نکنم شماره ۱۴ هنگ‌کنگ فقط بچه‌های ما را می‌زد. وحید امیری چند ثانیه اصلاً گیج شده بود و چیزی نمی‌فهمید. بدجوری او را زدند.

علیرضا بیرانوند چطور؟ واقعاً مهاجم حریف برخوردی با او داشت؟

بله، خدا خیلی به علیرضا بیرانوند و وحید امیری رحم کرد. همین که همه بچه‌ها از این بازی خشن سالم بیرون آمدند جای شکرش باقی است.

اولین کلین‌شیت تیم ملی هم ثبت شد. نظری نداری؟

باز هم خدا را شکر. من دوره قبل مقدماتی جام جهانی عضو تیم ملی بودم و جلوی ترکمنستان بازی کردم. گل نخوردن یک تیم به آن تیم شخصیت بیشتری می‌دهد. ما در تیم ملی سعی می‌کنیم گل نخوریم و این تلاش دسته‌جمعی از نوک حمله تا علیرضا بیرانوند برای کلین‌شیت کردن واقعاً دلچسب و ارزشمند است.

جلوی خط دفاع هم دو هافبک دفاعی باتجربه حضور دارند. نظری نداری؟

دقیقاً، آقاامید (ابراهیمی) و آقااحسان (حاج‌صفی) تجربه زیادی دارند و جلوی خط دفاع را به خوبی جمع می‌کنند. ما جوان‌تر‌ها هم سعی می‌کنیم از این دو و سایر بزرگ‌تر‌های تیم ملی یاد بگیریم. ضمن آنکه رامین رضاییان و میلاد محمدی هم در دفاع فوق العاده هستند. شما دیدید در امور دفاعی مشارکت دائمی داشتند و کمک زیادی کردند گل نخوریم.

به نظر می‌رسید هنگ‌کنگ حریف چندان سختی باشد.

ما این‌طوری نگاه نمی‌کنیم. در فوتبال امروز دیگر تیم ضعیف وجود ندارد. همه تیم‌ها علمی تمرین می‌کنند. مربیان به‌روزی دارند و در کل تیم‌ها از لحاظ فنی به هم نزدیک شده‌اند. هنگ‌کنگ هم تیم ضعیفی نبود و دیدید چند نوبتی هم خطراتی به وجود آورد. البته خیلی بسته بازی می‌کردند.

اگر سردار آزمون آن گل را نمی‌زد شاید کار تیم ما مشکل‌تر می‌شد.

بله، این تیم‌ها که با فوتبال دفاعی و به قول معروف اتوبوسی دفاع می‌کردند. از آن بدتر خشن بازی می‌کردند و همه بچه‌های ما را می‌زدند. گفتم که خدا خیلی رحم کرد سالم از زمین خارج شدیم.

فکر می‌کنی رقیب اصلی ما در این گروه عراق باشد یا بحرین؟

هر دو تیم قوی و قدرتمند هستند. البته ما بازی به بازی جلو می‌رویم و الان فقط به بازی در استادیوم آزادی مقابل کامبوج فکر می‌کنیم.

این بازی پنج‌شنبه ۱۸ مهر در حالی در آزادی برگزار می‌شود که بانوان هم می‌توانند از نزدیک مسابقه را تماشا کنند.

امیدوارم این مشکل هرچه زودتر با تدبیر مسئولان امر حل شود. به هر حال تیم ملی یک کشور متعلق به همه است و بانوان هم حق دارند بازی تیم کشورشان را از نزدیک تماشا کنند.

اما بازی بعدی سخت به نظر می‌رسد. ۲۳ مهر باید در منامه به مصاف بحرین برویم.

اول کامبوج و بعد بحرین! فعلاً باید به بازی با کامبوج فکر کنیم.

البته بازی بعدی شما که با پرسپولیس جلوی صنعت نفت آبادان است. این بازی را چطور می‌بینی؟

صنعت نفت تیم خوبی است که همواره جلوی پرسپولیس و تیم‌های بزرگ با انگیزه بازی می‌کند. ان‌شا‌ءا... با ارائه یک بازی خوب و تماشاگرپسند دراستادیوم آزادی پیروز شده و دل هواداران پرسپولیس را شاد کنیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/06/21
لذت نبردین اما ، سردار آزمون مسخره که داشت از خوشحالی خودشو خفه میکرد ، مثل اینکه به تیم ملی برزیل گل زده !!!!
Iran, Islamic Republic of
17:16 - 1398/06/21
بازی کردن کنعانی زادگان در تیم ملی فاجعه است ، قطعأ دوباره فاجعه آفرین میشه
در حد لیگ محلی بازی می‌کنه ولی حتمأ حامی بزرگی داره که فیکس تیم ملی میشه
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1398/06/21
فقط تو بکو پارتی ات کیه!؟
پول های بابات !؟
تو استقلال بودی توپرسپولیس هستی تراکتور بودی تیم کیروش بودی تیم جدید هستی!؟
منتظری نیست یزدانی نیست سیدحلال نیست شجاع نیست وخیلی لایق های دیگه!؟
درعین بی لیاقتی !؟
Iran, Islamic Republic of
22:41 - 1398/06/21
من نمی‌دونم که تو رو دعوت کرده.....قاچاقی بنظرم بوده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
من پرسپولیسی هستم
Netherlands
03:06 - 1398/06/24
اسکل ...معلوم نیست کی پشتت...گوشت تلخه آفتاب پرست......
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج