خرید و فروش خودروی وکالتی ممنوع است
۹۰۸۰۷۳
۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۲
۸۲۲۰
رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی اعلام کرد: خرید و فروش خودروهای وکالتی ممنوع است و مردم با خرید و فروش خودرو به صورت وکالتی خودشان را گرفتار می کنند.

ایرنا: رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی اعلام کرد: خرید و فروش خودروهای وکالتی ممنوع است و مردم با خرید و فروش خودرو به صورت وکالتی خودشان را گرفتار می کنند.

سردار سیدکمال هادیان فر افزود: در سامانه مرتبط به خرید و فروش خودرو، نام صاحب خودرویی که برای ما محرز شده مورد تایید است و تنها همین فرد را می شناسیم.

خرید و فروش خودروی وکالتی ممنوع است

وی ادامه داد: وقتی خودرویی وکالتی فروخته می شود در واقع این اجازه را می دهد تا پلاک خودرو در اختیار خریدار قرار گیرد در حالی که حق توکیل را نمی بندد.

وکالت در توکیل به معنی است که شخصی که در اجرای امری از سوی موکل وکالت دارد این نمایندگی و نیابت را به شخص دیگری واگذار کند.

سردار هادیان فر اضافه کرد: اخیرا در مرکز ۱۹۷ نیروی انتظامی فردی مراجعه کرده بود که خودرویی را از فردی خریداری کرده بود که در کار قاچاق بوده و مجرم به شمار می آمد.

وی ادامه داد: خریدار خودرو بعد از خرید خودرو متوجه شد که بیش از ۲۶ میلیون تومان برایش جریمه آمده است و علاوه بر این، سه شکایت دیگر از مالک اصلی این خودرو شده بود، اما خریدار گرفتار شده و هر چه بگوید گه نقشی در این زمینه نداشته، قانون نمی پذیرد.

رئیس پلیس راهور تاکید کرد: به شهروندان توصیه می شود به هیچ عنوان به صورت وکالتی خودرویی را خرید و فروش نکنند چرا که شرایط نقل و انتقال خودرو به گونه ای ساماندهی شده که سریعا انجام می شود.

هادیان فر افزود: طی بازدیدی که از مراکز شماره گذاری داشته ام، در مدت ۵۰ دقیقه، خودرو به خریدار منتقل می شود و هیچ ضرورتی وجود ندارد که هزینه وکالت یا هزینه اضافه پرداخت شود و به راحتی نقل و انتقال خودرو انجام شده و در روند قانونی قرار گرفته است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
05:57 - 1398/06/26
اگر دولت هزینه های نقل و تنتقال را زیاد نمی‌کرد کسی مجبور نمیشد وکااتی یا سند باز معامله کنه. کرم ار درخت ه
Iran, Islamic Republic of
06:44 - 1398/06/26
خدا کنه از دست وکالتیها راحت شیم.
دلال بازی
Iran, Islamic Republic of
06:48 - 1398/06/26
سردارمردم گرفتارمیشونددرست معامله وکالتی قانونیست ولی نفرمودی طبق کدام قانون شما ممنوعش کردی بعدش وکالت راقوه قضاییه تنظیم میکند نه راهورمحترم ناجا
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1398/06/26
جناب سردار اگر اطلاع داشته باشید درمبایعه ناه ویاهرنوشته ای که بین خریدار وفروشنده باشد در آن قید گردیده هر موردی اعم از خلافی ویا غیره تا تاریخ فوق به عهده فروشنده می باشد
United Kingdom
08:37 - 1398/06/26
پدر خرها دروغ میگن دوماه رفتم اومدم تا پلاکام کندم
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1398/06/26
خریدوفروش خانه وکالتی هم جلشون وبگیرین افغانیااینقدرزیادشدن روش خانه میخرم پارمیس مةل فلسطین واخراجشون کنیدوگرنه دیربجنبین پشیمانی سودی ندارد بودجه ومنابع شغلامون اشغال کردن
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1398/06/26
در کشورهای عربی کارت ماشین هم بیمه نامه است هم سند هم معاینه سالی یک بار هم با معاینه که انجام میدهیم بیمه و کارت عوض می شود بنام کردن هم فوری با هزینه کم و راحت از عربها یادبگیرند
Iran, Islamic Republic of
02:18 - 1398/09/21
پراید وکالتی تعویض پلاک نشود خریدارم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج