اسیدپاشی رویِ وکیل به دستور زن‌رمال
۹۰۸۰۷۸
۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۶
۱۹۵۳۸
زن رمال برای سرقت یک پرونده از دفتر وکیل دادگستری چهار مرد و یک زن را اجیر کرد تا روی او اسید بپاشند.

روزنامه ایران: ساعت 4 بعد از ظهر روز سوم تیر نگهبان میانسال یک ساختمان با مأموران کلانتری 125 یوسف آباد تماس گرفت و از اسیدپاشی به یک وکیل دادگستری خبر داد. به‌دنبال اعلام این خبر مأموران بلافاصله راهی خیابان 64 یوسف آباد شدند. در طبقه اول ساختمان با بدن نیمه جان وکیل پایه یک دادگستری در حالی مواجه شدند که بشدت زخمی شده و از ناحیه شکم مورد اسیدپاشی قرار گرفته بود.

گزارش این اسیدپاشی بلافاصله از سوی مأموران کلانتری به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام و با حضور تیم جنایی در محل حادثه تحقیقات به‌صورت گسترده ادامه یافت. وکیل میانسال به بیمارستان منتقل شد. دفتر وکالت او نیز بشدت به هم ریخته بود و آثار درگیری دیده می‌شد.

سرنخی از متهمان

در نخستین گام کارآگاهان به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران به بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل حادثه پرداخته و موفق شدند سرنخی از متهمان به‌دست آوردند. دوربین‌ها نشان می‌داد چهار مرد و یک زن که عامل این حادثه بودند با دو خودروی پراید و تاکسی از محل متواری شده‌اند. با به‌دست آمدن این سرنخ، شماره پلاک خودروها استعلام شد.

باج خواهی 700 میلیونی

در ادامه تحقیقات وضعیت جسمی وکیل میانسال بهبود پیدا کرد. وی در رابطه با روز حادثه گفت: چند وقت پیش یکی از موکل‌های قدیمی‌ام که خانم دکتری بود به دفترم آمد و از من خواست وکالت خواهرش را به عهده بگیرم. آن‌طور که خانم دکتر برایم تعریف کرد خواهرش در یک آرایشگاه با پیشنهاد یکی از مشتری‌ها با زن رمالی به‌نام آشا آشنا شده و شماره تماس او را گرفته بود. خواهر خانم دکتر به خاطر مشکلات کاری شوهرش قصد داشت پیش این زن رمال برود.

اسیدپاشی رویِ وکیل به دستور زن‌رمال

در نخستین مراجعه، آشا برای حل مشکلشان 120 میلیون تومان از آنها گرفته بود. اما مشکل اصلی از آنجایی شروع شد که آشا دریافت با خانواده‌ای ثروتمند روبه‌رو است به همین خاطر طمع کرده و خواهر موکل مرا تهدید کرد که اگر به او 700 میلیون تومان ندهد با طلسم و جادو زندگیشان را نابود می‌کند.

وکیل میانسال ادامه داد: تهدیدهای آشا باعث شد که خواهر موکل من در دادسرای ناحیه 4 شکایت کرده و پرونده‌ای علیه زن رمال تشکیل دهد. بعد هم پرونده را برای من آورد و خواست که وکالت خواهرش را به عهده بگیرم. روز حادثه زنگ در دفترم به صدا در آمد. یک زن و مرد جوان بودند که به بهانه مشاوره وارد دفترم شدند به محض ورود به دفترم دو مرد جوان نیز وارد و با من درگیر شدند.

یکی از آنها با جسم سنگینی به سرم کوبید که تعادلم را از دست دادم و روی زمین افتادم. یکی از آنها هم گلویم را فشار می‌داد که از هوش رفتم. ناگهان از شدت سوزش بدنم به هوش آمدم و متوجه شدم که روی شکم من اسید ریخته‌اند. آنها گوشی تلفن همراهم را که شماره موکلینم و اطلاعات مهمی در آن بود به سرقت بردند. تنها چیزی که می‌دانم این است که آنها می‌خواستند من وکالت خواهر خانم دکتر را نپذیرم.

دستگیری سه مرد خطرناک

با اطلاعاتی که وکیل میانسال پس از بهبودی در اختیار تیم تحقیق قرار داد و همچنین بررسی شماره پلاک خودروها، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت موفق شدند سه نفر از عوامل این اسیدپاشی را یکشنبه 24 شهریور بازداشت کنند. سه مرد دستگیر شده در تحقیقات به اسیدپاشی و ضرب و جرح آقای وکیل به دستور زن رمالی اعتراف کردند. بازپرس غلامی از شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران دستور انتقال متهمان به اداره آگاهی و بازداشت سایر اعضای این باند اسیدپاشی را صادر کرد.

گفت‌و‌گو با متهم

خشایار، عامل این اسیدپاشی مردی54 ساله، راننده خودروهای سنگین، متأهل و دارای دو فرزند است که از جزئیات حادثه به خبرنگار ما گفت.

اختلافاتتان با وکیل دادگستری چه بود؟

ما اختلافی نداشتیم. آشا دستور داد و ما هم این کار را انجام دادیم. او به من گفته بود طوری اسید بپاشم که صورتش از بین برود و کور شود، اما وجدانم قبول نکرد و فقط روی شکمش ریختم. البته نمی‌دانستم اسید است او به من گفته بود آب باتری است.

چطور با زن رمال آشنا شدی؟

4 سال قبل خواهرم شماره او را به من داد. آشا دنبال یک پیک می‌گشت تا کارهایش را انجام دهد. او در کار رمالی و فالگیری بود. من هم به‌عنوان پیک وسایل رمالی و جادوگری را به مشتری‌هایش تحویل می‌دادم.

چند وقت یکبار این کار را انجام می‌دادی؟

بستگی به مشتری‌هایش داشت، گاهی روزی دو بار، برای هر بار 20 تا 30 هزار تومان می‌گرفتم.

نقشه اسیدپاشی را چه کسی طراحی کرد؟

آشا به من گفت باید روی یک وکیل اسید بپاشم. در ازای این کار 20 میلیون تومان می‌داد و من هم از روی جهل و نادانی و از طرفی چون وضع مالی خوبی نداشتم این کار را قبول کردم.

انگیزه‌اش را از اسید پاشی نپرسیدی؟

پرسیدم، اما جوابی نداد.

آن روز چه اتفاقی افتاد؟

دختری به‌نام ژینوس هم در این سناریو بود که وظیفه جمع کردن اطلاعات را داشت روز حادثه او و راننده تاکسی به‌عنوان مشتری وارد دفتر وکالت شدند. به‌دنبال آنها بهروز و سهیل نیز وارد شده و با وکیل درگیر شدند. چند دقیقه بعد ژینوس و راننده تاکسی بیرون آمدند و دیدم که پرونده‌ای را سرقت کرده‌اند. بعد از آن بهروز و سهیل آمدند و در این لحظه من وارد دفتر وکالت شدم. آقای وکیل نیمه هوش بود با اینکه قرار بود روی صورتش اسید بپاشم اما وجدانم قبول نکرد و روی شکمش ریختم و فرار کردیم و به خانه برگشتیم.

با بهروز و سهیل چطور آشنا شدی؟

با هم در یک تاکسی سرویس کار می‌کردیم من به آنها پیشنهاد همکاری دادم البته اسمی از اسید پاشی نیاوردم و گفتم می‌خواهیم مدارکی را سرقت کنیم.

دستمزد 20 میلیونی را دریافت کردی؟

فردای روز اسیدپاشی پول را داد. 6 میلیون را به بهروز دادم، 4 میلیون به سهیل، 7 میلیون به ژینوس و راننده تاکسی و 3 میلیون را هم خودم برداشتم.‌‌

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
05:37 - 1398/06/26
هر چهار نفره زنده بندازین تو قفس گاندوهای قشم
پاسخ ها
سهیل..زاهدا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
قشم گاندونداره..بفرست ایرانشهرمان
-
06:55 - 1398/06/26
به خاطر ۳ میلیون خودتو بدبخت کردی!!!
Iran, Islamic Republic of
07:52 - 1398/06/26
طبق معمول، اسامی مجرمین:
خشایار، بهروز، سهیل، ژینوس
زندانیها هم معمولا اسمهاشون تو همین مایه هاس لابد؟؟
واقعا بیمار هستید
پاسخ ها
کوروش
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
دهنت سرویس به چی دقت میکنی
بینام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
آفرین دقیقاً
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
دنبال چیی میگردین شماها؟ سال 2020 اومدااااا
قارچ و پنیر
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1398/06/26
آخرش هم 3 تومن بیشتر گیرت نیومد
Iran, Islamic Republic of
08:30 - 1398/06/26
خیلی وقته شاهد این هستیم که(انسانیت در حال سقوط کردن است)به خاطر ۳میلیون بیای ادم بسوزونین به حرف یک رمال چون نفهمین دنبال خرافات و رمال بازی هستین دیگه خدایا وجدان انسانیت کمی عقل سالم را به ما ایرانیان برگردان(ته همه جنایتها و فسادها کلمه بیکاری و بی پولی میاد ) کی مقصره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1398/06/26
امیدوارم که خداوند محترم از سر تقصیرات شما بگذره
چون شما افراد طمعکاری بودید که باعث بدبختی چندین خانواده شدید
Iran, Islamic Republic of
09:42 - 1398/06/26
خاک بر سر همتون .همه تون باید مجازات بشید .
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1398/06/26
شکم هر ۴ تا را با اسید پر کنید تا عبرتی باشد برای دیگران ...
United Kingdom
12:50 - 1398/06/26
اگر این داستان واقعی باشد چند نکته قابل توجه دارد:

-ته مانده های وجدان حتی در اسیدپاش ها
-به نکبت کشیده شدن زندگی ها با خرافات و جهل از هر نوع
-فقر فقر فقر
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1398/06/26
خاااااااک دو عالم تو سرتون که راه افتادین دنبال رمالی و جادوگری. آخه احمق تا حالا کجاشنیدی که مشکلات یک نفر رو این رمالها حل کرده باشن بجز کلاهبرداری و تیغ زدن مردم..حالا برید زندان اونجا میفهمید که چه غلطی کردید.
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1398/06/26
خاک برسر این مرد ک ب حرف ی رمال گوش داد
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1398/06/26
خاک برسر این مرد ک ب حرف ی رمال گوش داد
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1398/06/26
خاک برسر این مرد ک ب حرف ی رمال گوش داد
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
این ادبیات فارسی جدیده؟!!! بجای به "ب" بجای یه "ی" و... الی آخر
Iran, Islamic Republic of
21:59 - 1398/06/26
بنظر من اینجور ادمارا باید باهمون اسید کشت تا درس عبرتی باشه برای بقیه که فکر اسید پاشی هم از ذهنشون خطور نکنه چه برسه اسید پاشی اشغالهای بی اصل و نصب
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج