دیپلماسی عاقلانه رفتار نمی‌کرد، کشور بحرانی می‌شد
۹۰۸۱۳۳
۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
۹۴۵۶
علی صوفی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب بیان کرد:
علی صوفی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: مهم‌ترین نکته در عرصه سیاست خارجی برای کشور ما این است که هر موضعی در جای خودش گرفته می‌شود، اگر دستگاه دیپلماسی عاقلانه رفتار نمی‌کرد کشور به بحران کشیده می‌شد.

اعتمادآنلاین: علی صوفی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ارتباط با فعالیت‌های دستگاه دیپلماسی ایران، با اشاره به سفرهای خارجی پیش روی رئیس جمهور کشورمان بیان کرد: یک وجهه مثبت دولت و در کل حاکمیت، دستگاه دیپلماسی ما است. انصافا دستگاه دیپلماسی ما خیلی قوی و دقیق عمل می‌کند.

وی ادامه داد: از وقتی دستگاه دیپلماسی وارد مذاکرات هسته‌ای شد بخصوص بعد از خروج آمریکا از برجام آنچه که از دستگاه دیپلماسی خودمان دیدم عقلانیت و فعالیت قابل قبول در سطح بین‌الملل بوده است. جایی ندیدیم که این دستگاه به دنبال تنش‌زایی در عرصه جهانی باشد، بلکه هموراه با عقلانیت تنش‌هایی که از سوی برخی کشورها از جمله آمریکا علیه ما ایجاد شده را برطرف کرد.

دیپلماسی عاقلانه رفتار نمی‌کرد کشور بحرانی می‌شد

این فعال سیاسی تصریح کرد: مواضع دیپلمات‌های ما همواره کاملا حساب شده بوده است. کلماتی که آقای روحانی استفاده می کند و نوع ارتباطاتی که بر قرار می‌کند به جا و به موقع بوده و همواره برای کشورمان سازنده است.

وی افزود: چون سیاست خارجی توسط دولت تعیین نمی شود و راهبردهای این دستگاه توسط شخص مقام معظم رهبری تبیین و هدایت می‌شود، همواره صدای واحدی از این دستگاه شنیده‌ایم. همیشه دیده‌ایم کاملا تمام لحظه‌ها را برای خروج از بحران‌هایی که برایمان پیش آمده غنیمت شمرده، از آن استفاده کرده و کاملا هماهنگ عمل می‌کنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب یادآور شد: مهم‌ترین نکته در عرصه سیاست خارجی برای کشور ما این است که هر موضعی در جای خودش گرفته می‌شود. موضوعاتی همچون جنگ، آمریکا، مذاکره، روش برخورد با کشورهای باقی مانده در برجام و اقداماتی که گام به گام برای برجام پیش گرفتند، تعامل با سازمان ملل، اقدام به موقع در زدن پهباد، بحث کشتی که در جبرالطارق گرفته شد از جمله موضوعاتی است که می بینیم اگر دستگاه دیپلماسی عاقلانه رفتار نمی کرد کشور به بحران کشیده می‌شد.

وی در پایان گفت که دستگاه دیپلماسی ما بسیار قوی و قابل اعتماد است.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
France
11:50 - 1398/06/26
صفوی مثل اینکه هنوز به هوش نیامدی هر وقت به هوش آمدی سری به بازار آشفته بزن بعد سخن پراکنی کن
مرد حسابی وقتی تمام اجناس چندین برابر شده و مردم بیکار و‌گرسنه هستن از این بدتر‌میخواهی
چیه مثل اینکه قصاب سر کوچه هنوز شقه گوسفند را شنبه به شنبه تحویل میده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
مرد مومن بحث دیپلماتیک منطقی چه ربطی به گوشت قصاب محل شما داره
AAAAAAAAA
United Arab Emirates
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
آقای بی نام و نشان
هر کشوری یک دولت دارد
هر دولت چند تیم میشوند
تیم اقتصاد
تیم دیپلومات
تیم وزرا
اگر یکی از این گروه به مشکل برخورد کند تمام سیستم به هم میریزد
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1398/06/26
یعنی وقاحت را به اوج رساندید که موفقیت نسبی را می خواهید به نفع خودتان مصادره کنید
بعد از تحریم ها و تحقیر ها و گرانی ها که حاصل دیپلماسی شما بود توقیف نفتکش انگلیسی زدن بهپاد آمریکایی حادثه فجیره زدن مراکز نفتی عربستان بود که کشور را به موفقیت نسبی رساند و دلار کاهشی شد که کار نظامی ها بود نه دیپلماتها
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
درست گفته یادتون رفته مملکت از دست رفته بود
Iran, Islamic Republic of
20:53 - 1398/06/26
چرت داری میگی بحران مگه بیشتر از این هم داریم؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج