انتخاب مشاور جدید ترامپ برای مذاکره با ایران
۹۰۸۹۰۹
۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۵
۱۵۲۸۸
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا رابرت اُ براین را که فرستاده ویژه رئیس جمهور در امور گروگان ها در وزارت امور خارجه بود به عنوان مشاور امور ملی خود به خاطر تخصص وی در مذاکرات سری و غیر علنی برگزید، زمان دیپلماسی سایه ای آمریکا فرا رسیده است.

برترین‌ها: به نقل از اسپوتنیک؛ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا رابرت اُ براین را که فرستاده ویژه رئیس جمهور در امور گروگان ها در وزارت امور خارجه بود به عنوان مشاور امور ملی خود به خاطر تخصص وی در مذاکرات سری و غیر علنی برگزید، زمان دیپلماسی سایه ای آمریکا فرا رسیده است.

باریس مژویف تحلیل گر سیاسی و استاد دانشکده فلسفه دانشگاه دولتی مسکو در این خصوص توضیح داد.

پیشتر ترامپ گفته بود که اُبراین را به عنوان مشاور رئیس جمهور در امور ملی منسوب می کند.

انتخاب مشاور جدید ترامپ برای مذاکره با ایران

به عقیده این تحلیل گر، برای آمریکا زمان «دیپلماسی نه برای چشم» فرا رسیده است. وی افزود: « اکنون دیپلماسی سایه ای اهمیت بیشتری خواهد داشت ، دیپلماسی که جنبه ی غیر علنی دارد. آمریکا مذاکرات را نه با طالبان، نه با ایران انجام داده و هربار آنها با تحریکاتی منحل شدند.

انتساب اُبراین به این امر مرتبط است که گفتگوهایی در جهات مهم سیاست خارجی ، یعنی آن جنبه هایی که مذاکرات علنی غیر ممکن است، انجام خواهد شد یعنی ایران ، نمایندگان طالبان، سوریه، کره شمالی و رهبریت ونزوئلا. با روسیه نیز ممکن است توافقاتی صورت گیرد که هیچ کس نمی خواهد آنها را علنی کند.»

آمریکا با فراغ بال اُبراین را برای مقام مشاور امور امنیتی برگزید چرا که او فردی ناشناس است. ترامپ می داند که آمریکا برای برخی مذاکرات باید از جریان اطلاعات و علنی شدن آنها بپرهیزد. به احتمال زیاد اُبراین نماینده گروه هایی که با واقعیت گراها مرتبط اند. کسی که مانند مشاور سابق جان بولتون ایدئولوژی گوشخراش ندارد و نویسنده کتاب هایی درخشان نیست.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
United States
05:14 - 1398/06/28
من اگه. جای امریکا بودم به ایران حمله میکردم اخه یک کشور عقب مانده اینهمه التماس نمیخاد معلومه از ایران میترسه
Iran, Islamic Republic of
05:22 - 1398/06/28
این فقط تحلیل داخل است نه خارج
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1398/06/28
مردم خسته شدن, منفجر میشن,بسه دیگه این فیلم بازی ها
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج